Co za maskara! 10 ofiar i 30 rannych w zamachu samobójczym przeprowadzonym przez cztery kobiety terrorystki

Dziesięć osób zginęło, a 30 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym w środę po południu w Maiduguri, stolicy stanu Borno w północno-wschodniej części Nigerii – poinformowały służby ratownicze.

Nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za ten atak w dzielnicy Muna Garage, który przeprowadziły cztery kobiety. Wykorzystywanie kobiet do zamachów bombowych jest znakiem rozpoznawczym ataków islamistycznej organizacji Boko Haram.

Czytaj też: Korwin-Mikke ostro masakruje socjalistów w Parlamencie Europejskim. „Proszę nie obrażać swoich kolegów z pracy” [VIDEO]

Maiduguri jest centrum prowadzonej od ośmiu lat walki z islamistami z tej organizacji. Od czerwca w zamachach bombowych i atakach w północno-wschodniej Nigerii zginęło co najmniej 220 osób.

Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją.

W 2009 roku rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

Szacuje się, że w wyniku islamistycznej rebelii w tym jednym z najludniejszych krajów Afryki zginęło ponad 20 tysięcy osób, a 2,6 mln musiało opuścić swe domy. 170-milionowa ludność Nigerii jest prawie równo podzielona na muzułmanów i chrześcijan.

Czytaj też: Kobieta wbiegła pod rozpędzony samochód. Rzuciło nią jak szmacianką lalką! Wstrząsające nagranie [VIDEO]

Fox News/ PAP/ Wolność24