Sześciu polskich europosłów głosowało „za” rezolucją przeciw Polsce! Zobacz, kto jest na LIŚCIE wstydu

Parlament Europejski rezolucja
Michał Boni, Danuta Hubner, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Róża Thun, Danuta Jazłowiecka. / fot. Wikipedia/Twitter
REKLAMA

Na liście wstydu jest aż sześciu europosłów PO, którzy głosowali „za” rezolucją przeciwko Polsce. Pierwszym antypolskim bohaterem jest: Michał Boni, następnie Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Różna Thun.

W sprawie rezolucji PE dotyczącej Polski, europosłowie PiS byli przeciw, a eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

REKLAMA

Sześciu europosłów PO, którzy głosowali „za”, to: Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Różna Thun.

„Głosowałem za, bo to narzędzie presji na zmianę pozycji przez rząd. To nie jest decyzja, to kierunek prac, nie ma żadnego przesądzenia o sankcjach, jak to niektórzy interpretują. Jestem przeciwko sankcjom” – przekazał Boni.

Czytaj także: Po tych słowach szkalującego Polskę Boniego Ziemkiewicz nie wytrzymał. Ostry wpis na Twitterze. „Dziś płacę Korwin-Mikkemu każde pieniądze”

Od głosu wstrzymało się 12 eurodeputowanych PO: Jerzy Buzek, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Marek Plura, Dariusz Rosati, Adam Szejnfeld, Bogdan Wenta, Jarosław Wałęsa, Tadeusz Zwiefka, Bogdan Zdrojewski.

„Nie poparłem uruchomienia art. 7, bo uderzyłby w Polskę i Polaków. Ubolewam, że rząd brakiem dialogu naraża nas na niebezpieczeństwo sankcji” – oświadczył Buzek na Twitterze.

Od głosu wstrzymali się też polscy europosłowie SLD: Adam Gierek, Janusz Zemke, Krystyna Łybacka i Bogusław Liberadzki oraz Lidia Geringer de Oedenberg.

Czytaj także: Podły atak na Polskę! Chcą wymusić na nas zrównanie komunistów z demokratami! Oburzeni eurodeputowani PiS opuścili salę plenarną

Wszyscy europosłowie PiS zagłosowali przeciw rezolucji, podobnie Robert Iwaszkiewicz z Grupy Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej oraz niezrzeszeni: Janusz Korwin-Mikke i Jacek Saryusz-Wolski.

Siedmioro europosłów z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS, poparło rezolucję. Byli to: Anneleen Van Bossuyt, Helga Stevens, Eleni Teocharus, Mark Demesmaeker, Rikke Karlsson, Sander Loones i Monica Macovei.

(PAP)

REKLAMA