Nici z koalicji Wolność-Kukiz’15. „Przestał odbierać telefony. Dowiedzieliśmy się o tym z Internetu”

Kukiz Korwin-Mikke Kukiz'15 Wolność koalicja
Paweł Kukiz, Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP/Jacek Turczyk, Jakub Kamiński

Paweł Kukiz poinformował wczoraj na spotkaniu otwartym, na którym byli też Marek Jakubiak i Marek Jurek, że nie będzie koalicji Kukiz’15 z partią Wolność. Jak się okazuje, zapomniał o tym wcześniej powiedzieć samym zainteresowanym.

Ja się bardzo mocno nad tym zastanawiałem, ale raczej jestem na nie (…) Bardzo chcę ludzi z partii Wolność, ponieważ mają bardzo wartościowych ludzi, żeby ich wpisać na listę. Ale nie stać nas na takie ryzyko, żeby występować pod wspólnym szyldem – mówił Kukiz.

Do tych słów lidera Kukiz’15 odnieśli się politycy Wolności.

Zobacz więcej: [TYLKO U NAS] Kukiz: Nie będzie koalicji z Korwinem i Wolnością! [VIDEO]

Nie zdziwiło mnie to. 10 dni temu ustaliliśmy, że ew. koalicję uzależniamy od badań, czy to dobry ruch – po czym… p.Kukiz przestał odpowiadać na telefony i SMSy – napisał Janusz Korwin-Mikke.

Dodawał też jakie mogą być przyczyny takiej decyzji Pawła Kukiza: Podobno w KUKIZ’15 przewagę zdobyła wroga WOLNOŚCi opcja „związkowa”. Mnie ludzie wmawiają, że p.Kukiz stale realizuje linię swoich przyjaciół, pp.Schetyny i Wojtunika – ja uważam, ze jest to po prostu chimeryczny artysta, a nie polityk.

Z Internetu dowiedzieliśmy się, że Paweł Kukiz jednak nie chce z nami startować, o czym nas oczywiście wcześniej nie poinformował – napisał z kolei Sławomir Mentzen.

Wiceprezes Wolności, obecny na rozmowach z Kukiz’15 stwierdził też, że ma głębokie poczucie, że zrobiliśmy wszystko, żeby połączyć siły antysystemowe. Niestety się nie udało. Przekonany jestem, że to nie my na tym bardziej stracimy. Ale to już czas pokaże.

Czytaj także: Korwin-Mikke: „Partia Wolność zdecydowanie sprzeciwia się ingerowaniu Izraela w wewnętrzne sprawy Polski”

15 KOMENTARZE

 1. I bardzo dobrze! Nie ma co iść z ciastkiem, już raz udowodnił co potrafi.

 2. Nie warto sobie zawracać głowy Ciastkiem. On wszedł na scenę polityczną właśnie po to, żeby Korwinowi przeszkodzić tak jak w poprzednich wyborach zrobił Palikmiot.

 3. Przecież poseł Wilk który jest
  Wiceprezesem Wolności jest posłem u ciastka w klubie Kukiz’15. Więc jak nie poinformował? Co wy pierd… Lud głupi wszystko kupi a Korwin z tego korzysta siejac jak zwykle ferment.

 4. Prostaczek pewnie „przypalił”, zapomniał i na spotkaniu wypalił…

 5. Według moich obserwacji to wychodzi że gdzieś tak do końca lat 90 tych Korwin był dość popularny wśród osób prowadzących małe biznesy typu sklepy, warsztaty, nawet szczęki na targowiskach. Oraz oczywiście wśród młodzieży ze szkół średnich i uczelni. Tamci drobni biznesmeni dziś często wystają pod mopsem/gopsem a i sam namierzyłem na oględzinach zawartości śmietnika niegdyś fankę Korwina – jeszcze 2 lata temu miała prosperujący sklepik. Zdaje się że ci fani Korwina z tego środowiska drobnego biznesu tak jakby wypadali w konkurencji z sicówkami i dużym biznesem. Kukiz zdaje się widząc bardzoe małe poparcie sondażowe Wolności nie jest po prostu zainteresowany. Tak Kukiz 15 jest ugrupowaniem antysytemowym ale ludzie ich popierający nie mają stałych niezmiennych bardzo precyzyjnych poglądów . Nawet jeśli popierają kierunki wolnorynkowe i postulaty obniżenia podatków to niekoniecznie są zdania że na dzień dzisiejszy jest możliwa restytucja może i dość zdrowego XIX kapitalizmu. Wielki kapitał tak wszytko wymiata i narzuca swoje warunki że niewielu dziś wierzy w hasła wolnorynkowe. Może młodzież, ale kto chodzi na wybory to wie że jest jej na głosowaniach bardzo mało . W interenecie to tak są oni silni w gębie a właściwie w klawiszach ale to przeważnie takie lenie że nie chce im się nawet ruszyć tyłka do lokali wyborczych.

  • Patrząc na ten komentarz stwierdzam, że wypisuje Pan za przeproszeniem idiotyzmy – o ile ta historyjka jest prawdziwa, bo ciężko w nią uwierzyć – równie dobrze może Pan być opłaconym trollem – ale nawet jeśli jest prawdziwa, to ocenia Pan całą grupę sugerując się zachowaniem jednostki – co jest kompletnie nieprzemyślane, żeby nie powiedzieć głupie – argument ad populum.

   Twierdzenie, że niskie poparcie jest powodem zerwania rozmów jest nielogiczne, ponieważ Kukiz’15 nie ma rozbudowanych struktur, a nie mając struktur koalicja jest wskazana. Myślę, że musi być inny powód. Raczej jest tak jak mówi sam Kukiz – powodem jest JKM.

   Jeśli popierają wolnorynkowe postulaty i obniżanie podatków, ale jednocześnie twierdzą, że nie są możliwe do zrealizowania na dzień dzisiejszy – nie podając powodu dlaczego tak jest, to albo są kompletnie nielogiczni, albo zakłamani.

   W jakim sensie są mocni, w klawiaturze? Używają argumentów ad personam? Jeśli zaś argumentują rzeczowo… to chyba dobrze o nich świadczy? Prawda?

   Skąd pan ma takie dane, że ci którzy komentują w internecie i demonstrują swoje poparcie dla partii Wolność nie chodzą w ogóle na wybory. Jeśli nie posiada pan danych potwierdzających to co pan pisze, to znaczy, że to jest kolejny argument ad populum z pana strony.

  • Patrząc na ten komentarz stwierdzam, że wypisuje Pan za przeproszeniem ἱdiotyzmy – o ile ta historyjka jest prawdziwa, bo ciężko w nią uwierzyć – równie dobrze może Pan być opłaconym trollem – ale nawet jeśli jest prawdziwa, to ocenia Pan całą grupę sugerując się zachowaniem jednostki – co jest kompletnie nieprzemyślane, żeby nie powiedzieć gƚupἱe – argument ad populum.

   Twierdzenie, że niskie poparcie jest powodem zerwania rozmów jest nielogiczne, ponieważ Kukiz’15 nie ma rozbudowanych struktur, a nie mając struktur koalicja jest wskazana. Myślę, że musi być inny powód. Raczej jest tak jak mówi sam Kukiz – powodem jest JKM.

   Jeśli popierają wolnorynkowe postulaty i obniżanie podatków, ale jednocześnie twierdzą, że nie są możliwe do zrealizowania na dzień dzisiejszy – nie podając powodu dlaczego tak jest, to albo są kompletnie nielogiczni, albo zakłamani.

   W jakim sensie są mocni, w klawiaturze? Używają argumentów ad personam? Jeśli zaś argumentują rzeczowo… to chyba dobrze o nich świadczy? Prawda?

   Skąd Pan ma takie dane, że ci którzy komentują w internecie i demonstrują swoje poparcie dla partii Wolność nie chodzą w ogóle na wybory? Jeśli nie posiada Pan danych potwierdzających to co Pan pisze, to znaczy, że to jest kolejny argument ad populum z Pana strony.

   • Nie jestem nastolatkiem i z tego tytułu miałem okazję oglądać naocznie końcówkę komuny, transformacje, wielki szał na handel uliczny i targowiskowy (łóżka polowe przechodziły w kram z plandeką potem w szczękę ,potem w sklep. Naocznie teraz w ciągu 2-3 lat inwazji dyskontów obserwuję totalny upadek tych sklepów (historyjka jest autentyczna – z tym że w tym konkretnym przypadku upadek trwał na raty ). Wiecej – znałem właścieli sklepów z artykułami remontowymi gdzie widząc po chałupach i furach były ztego niezłe pieniądze rzecz jasna przed inwazją marketów budowlanych, potem był tylko zamknięty na amen lokal. Sam akurat nie handlowałem ale w głownej mierze działem na własny rachunek to przed czasami sieciówek meblowych czy nawet tych silnie reklamowanych firm franczyzowych od szaf na zamówienie , to się mnie wręz prosili żebym zrobił to albo tamto. Dziś to wygląda tak że się zwracają gdy coś znajdą interesującego w sieciówce i chcą żeby im to zrobić taniej niż w sklepie co raczej jest absurdem przynajmniej w w tanim asortymencie. A Kukiz 15 z moich obserwacji w mediach jest jedynym ugrupowaniem które w ogóle coś mówi o tym że podatki są w Polsce za wysokie. Tylko takie postulaty obniżenia to w warunkach polskich kończą się obniżaniem tym co mogli by coś zapłacić i jednoczesnym przykrecaniem śruby podatkowej biedocie. Wydatki sztywne państwa polskiego są tak ogromne że nie ma pola manewru na obniżki bez gwałtownego wybuchu społecznego. Czyli tak naprawdę Kukiz też może sobie pogadać i porobić dobre wrażenie. A moim zdaniem zerwał umowy koalicyjne bo ostatnie sondaże bardzo cienko pokazują partię Wolność. Za to moja obecnie ulubiona partia Razem przebiła 5%.

    • Ja też nie jestem nastolatkiem. To, że w Pana okolicy było kilka przykładów, to i tak nie świadczy o prawdziwości postawionej przez Pana tezy, że większość małych przedsiębiorstw upadło,a ich właściciele masowo popierali Korwina. Żeby przekonać się jak było naprawdę trzeba zajrzeć do statystyk, poza tym nie wiemy ile nowych małych przedsiębiorstw powstało w miejsce tych upadłych, a ile upadło dużych i ile tych nowych gigantów powstało. To, że upadają małe i duże przedsiębiorstwa, a w ich miejsce powstają nowe jest normą. Używa Pan argumentów ad populum,

     Robił pan meble (szafy itp.)? Okazuje się, że wiem coś na ten temat, bo mój sąsiad siedzi w tej branży, działa na własny rachunek i ma się dobrze – Czyli jedna można na tym zarobić, nawet w tym złodziejskim systemie ZUSowskim i podatkowym.

     Kukiz nie jest jedynym ugrupowaniem które mówi o obniżce podatków, pionierem i nestorem jest Korwin który mówi o tym od początku istnienia III RP.

     Absolutnie nie zgadzam się z tym, że obniżenie podatków skutkuje przykręceniem śruby biedocie. Moim zdaniem to obecny system podatkowy jest bardziej niekorzystny dla biednych, niż bogatych. Oto link do filmu na YT potwierdzający mój argument: /watch?v=tPm8qUD-C3w

     Wydatki sektora publicznego są zbyt duże, dlatego trzeba ciąć wydatki publiczne i likwidować niepotrzebne urzędy. Faktycznie może to wywołać sprzeciw ludzi pasożytujących na obecnym systemie, ale nie ma się czego obawiać, KOD został odcięty od koryta i nic się nie stało, to tak samo PiS może zostać odcięty od koryta i też nic się nie stanie. Augusto Pinochet w Chile jakoś sobie poradził z pasożytami, w Polsce też nie byłoby z tym większego problemu.

     A ja kategorycznie odrzucam Pana argument, że poparcie w sondażach dla partii Wolność było powodem zerwania rozmów ponieważ (tak jak pisałem we wcześniejszym komentarzu) jest nielogiczny. Tak jak już wykazałem koalicja jest korzystna dla obu stron, dlatego powodem może być jedynie JKM lub pieniądze.

     Wolność też w jednym sondażu dobiła do 5%, a pana komunistyczna (marksistowska) partia Razem nie ma stałego poparcia w sondażach które gwarantowałoby jej miejsce w parlamencie.

    • Ja też nie jestem nastolatkiem. To, że w Pana okolicy było kilka przykładów, to i tak nie świadczy o prawdziwości postawionej przez Pana tezy, że większość małych przedsiębiorstw upadło,a ich właściciele masowo popierali Korwina. Żeby przekonać się jak było naprawdę trzeba zajrzeć do statystyk, poza tym nie wiemy ile nowych małych przedsiębiorstw powstało w miejsce tych upadłych, a ile upadło dużych i ile tych nowych gigantów powstało. To, że upadają małe i duże przedsiębiorstwa, a w ich miejsce powstają nowe jest normą. Używa Pan argumentów ad populum.

     Robił pan meble (szafy itp.)? Okazuje się, że wiem coś na ten temat, bo mój sąsiad siedzi w tej branży, działa na własny rachunek i ma się dobrze – Czyli jednak można na tym zarobić, nawet w tym zɫodziejskim systemie ZUSowskim i podatkowym.

     Kukiz nie jest jedynym ugrupowaniem które mówi o obniżce podatków, pionierem i nestorem jest Korwin który mówi o tym od początku istnienia III RP.

     Absolutnie nie zgadzam się z tym, że obniżenie podatków skutkuje przykręceniem śruby biedocie. Moim zdaniem to obecny system podatkowy jest bardziej niekorzystny dla biednych, niż bogatych. Oto link do filmu na YT potwierdzający mój argument: /watch?v=tPm8qUD-C3w

     Wydatki sektora publicznego są zbyt duże, dlatego trzeba ciąć wydatki publiczne i likwidować niepotrzebne urzędy. Faktycznie może to wywołać sprzeciw ludzi paᵴożytująϲych na obecnym systemie, ale nie ma się czego obawiać, KOD został odcięty od koryta i nic się nie stało, to tak samo PiS może zostać odcięty od koryta i też nic się nie stanie. Augusto Pinochet w Chile jakoś sobie poradził z paᵴożytami. Myślę, że w Polsce też nie byłoby z tym większego problemu.

     A ja kategorycznie odrzucam Pana argument, że poparcie w sondażach dla partii Wolność było powodem zerwania rozmów ponieważ (tak jak pisałem we wcześniejszym komentarzu) jest nielogiczny. Tak jak już wykazałem koalicja jest korzystna dla obu stron, dlatego powodem może być jedynie JKM lub pieniądze.

     Wolność też w jednym sondażu dobiła do 5%, a Pana komunistyczna (marksistowska) partia Razem nie ma stałego poparcia w sondażach które gwarantowałoby jej miejsce w parlamencie.

     • Wie pan jak to z tym drobnym biznesem wygląda. Otóż tak, wszyscy w latach 90 – tych się dziwili przejeżdzając z byłego NRD do Polski czy odwrotnie że w PL tyle szyldów prywatnych firemek a tam prawie nic. Otóż tam z miejsca wpadły wielkie firmy z zachodniej części i małe firmy nawet nie zdążyły powstać. A w Polsce od czasu poważnej ekspansji zachodnich firm to tych szyldów polskich firemek ubywa, tylko trzeba uważnie patrzeć. Na przestrzeni 4 lat u mnie w gminie mogę lekko naliczyć upadek 30 firm tylko tych z szyldów. W ponad dwukrotnie ludniejszych Niemczech jest ilości składów budowlanych z PL ( i tak prawie ze wszystkim) . Nie wykluczam że pana znajomy prosperuje, czasem przy dobrej lokalizacji znaczy blisko co zamożniejszej klienteli jest to możliwe. Ale nie zawsze to co ludzie sądzą o czyjejś zamożności pokrywa się faktami, przykład- ten pan co odsiaduje wyrok dożywocia za ubezpieczenie rodziny na życie … , też uchodził za zamożnego gościa i też zajmował się stolarstwem. Co do wydatków publicznych to nie można tak naprawdę obniżyć podatków nie obcinając usług i wydatków publicznych. Ten problem właśnie przerabiają w UK gdzie się mówi wprost że nie można mieć amerykańskich podatków i szwedzkich usług publicznych. I tak sam jak w Polsce są tam ciągłe protesty służby zdrowia i nie tylko. A pieniążków w budżecie coraz mniej, już składka emerytalna od płac mocno została podniesiona, itp.. Generalnie to co zainstalowano w Polsce to się jako całość nie trzyma kupy. Właśnie na zachodzie ekspansja dużych i wielkich firm, ekspansja pracy tymczasowej , była i nadal jest kompensowana mimo oszczędności powstaniem sytemu zabezieczeń socjalnych. A w Polsce władze się samooszukują naprzykład, w PL jest stopa zatrudnienia osób w wieku produkcyjnym na poziomie nizszym niż w Grecji ale na wskażnik bezrobocia ponad 6% rejestrowanego minister doznaje prawie ekstazy. A to i tak wskaznik w sumie wysoki i jeszcze zarejstrowany na zasadzie stłucz pan termometr-nie będziesz pan miał gorączki. Niema zasiłków to mało kto się rejestruje. I tak z wieloma rzeczami. Oczwyiście jest za wiele zbędnych wydatków, w UK przy 2 x wiekszej ludność jest 1/2 ilości urzędników w PL. W każdym razie kto by nie rządził w PL to będzie miał niezwykle cięzkie zadanie. A co do marketów to oczywiście jak nadejdzie pustka w budzecie jak stało się to w Grecji to one zamienią się całkiem puste hale. Nie ukrywam że będe miał pewną schaden freude.

 6. Kukiz wyraźnie mówi, że interesują go działacze Wolności czyli struktury oraz,w domyśle, pieniądze. Chciałby pewnie przejąć partię.Mam nadzieję,że intencje Wilka były szczere. Poza tym Kukiz nie może wzmocnić jednego skrzydła swego ugrupowania bo straci nad nim władzę.

 7. Pan JKM razem z Panem Wiplerem rozwalili KNP. Wtedy nawet najwierniejsi towarzysze JKM powiedzieli dość. Pan Wipler nie jest już osobą publiczną, to samo powinien zrobić JKM, wtedy koalicja z Kukizem nie byłaby narażona na „wybryki” wroga demokracji działającego w demokracji.

 8. Pisałem już wcześniej o tym, w czasie, czy Kukiz mówił o wolnym dostępie do broni, ale zamilkłem z nadzieją, że jednak się pomyliłem, sądząc, że tow. Kukiz nie jest jednak taki zły. Wracam i powtarzam. TO JEST BOLEK ROKU 2015 stworzony po rozpieprzyć środowiska wolnościowe. Kukiz to zwykły agent struktur okrągłostołowych i POPiS, który skutecznie odbiera elektorat. Nie dziwne, że wyskoczył on jak Filip z konopi po sukcesie KNP w Eurowyborach?
  http://wolnosc24.pl/2017/10/10/wyszlo-szydlo-z-worka-wolnosciowy-kukiz-ustawa-o-dostepie-do-broni-mi-sie-nie-podoba-powinny-byc-troche-wieksze-obwarowania/
  Poniżej komentarz:
  „Michał#Wolność”

  12 października 2017 at 00:49

  od początku mówiłem, że cały Paweł Kukiz został
  stworzony do rozpieprzenia powracającej do łask prawicy. To on zabrał
  Braunowi i Korwin-Mikkemu głosy. Dziwne, że pojawił się niemal zaraz po
  tym jak JKM dostał się do Europarlamentu… Z tym, że początkowo
  twierdziłem, że podstawili go nieświadomego, że wierzył w to, co robi,
  ale teraz widać jak naprawdę „śpiewa” Paweł K.”

Comments are closed.