Amerykanie biorą w obronę kłamcę Jana Grossa. Jak Niemcy rozgrywają konflikt Polski z Żydami

Trump Duda Polska USA bIAŁY DOM Morawiecki
Donald Trump i Andrzej Duda. / fot. PAP/Jacek Turczyk

Niemiecki portal dla Polaków – Onet.pl – informuje, że przez zmiany w ustawie o IPN i słowa Mateusza Morawieckiego dojdzie do zawieszenia relacji Polski z USA. Ani prezydent USA, ani jego zastępca, mają nie spotykać się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mają szans na wizytę w Białym Domu. Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz – informuje onet.pl. Okazuje się, że Polsce grożą także sankcje wojskowe, w postaci zawieszenia wspólnych projektów wojskowych.

Portal wskazuje, że sankcje to efekt wprowadzenia znowelizowanej ustawy o IPN, a przede wszystkim słów Mateusza Morawieckiego podczas konferencji w Monachium. Tam premier mówił o sprawcach holocaustu, nie tylko niemieckich, ale też polskich, ukraińskich i żydowskich.

Czytaj też: Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata spotkali się z Morawieckim. Emocjonalny list do premiera [VIDEO]

To o tych ostatnich właśnie wybuchło oburzenie i tylko wzmiankę o nich zamieścił Onet. Trzy dni po tym wystąpieniu w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie miała powstać notatka, w której wspomniano o postawionym polskim władzom ultimatum.

W notatce najważniejsze są dwa fragmenty, tj. informacja o wprowadzeniu dla polskich władz zakazu kontaktów dwustronnych na najwyższym szczeblu Białego Domu oraz stwierdzenie o narastających w Kongresie USA nastrojach antypolskich, które mogą się przyczynić do innych konsekwencji, takich jak sankcje wojskowe.

Przyczyną stworzenia takiej notatki miało być spotkanie przedstawicieli strony polskiej z dyplomatami USA. Wśród nich byli: Molly Montgomery, doradczyni ds. Europy i Rosji, Thomas. K. Yazgerdi, odpowiedzialny za kwestie Holocaustu i Wess Mitchell, asystent sekretarza stanu ds. Europy oraz Euroazji.

Zobacz koniecznie: Żydzi z USA atakują Polskę! Ruszyła oszczercza kampania. „3,5 miliona Żydów zostało zamordowanych w Polsce” [VIDEO]

Sankcje nałożone na Polskę to efekt groźby więzienia dla kłamcy jedwabieńskiego Jana Tomasza Grossa, który w swoich paszkwilach, zwanych też książkami, obarcza, wbrew faktom, Polaków winą za Holocaust.

Gross jest obywatelem amerykańskim, który często występuje w Polsce i na mocy nowej ustawy mógłby trafić przed sąd. A USA mówi jasno: jeżeli jakikolwiek amerykański obywatel zostanie skazany na podstawie nowego prawa, to skutki będą dramatycznie.

Yazdgerdi powtórzył znane i wielokrotnie sygnalizowane stanowisko, że w przypadku uchwalenia zmian w ustawie o IPN, jak również w przypadku oskarżenia J.T. Grossa Departament Stanu będzie zmuszony do wyrażenia krytycznego stanowiska – napisano w notatce.

Czytaj też: Skandaliczne słowa kłamcy jedwabieńskiego! Jan Tomasz Gross twierdzi, że celem Polski jest fałszowanie historii Holocaustu

27 KOMENTARZE

 1. Do tego doprowadził polski góruje Kaczor Kaczyński.Przestrzegałem Polaków przed tym,że tak się stanie.Kaczyński jest w stanie zerwać wszelkie kontakty z całą Europą i resztą świata.Jest tak samo niebezpieczne jak Kim

  • ,,przestrzegałem Polaków” …kolego, przestrzegać, to sobie możesz swoją starą

  • No to niech USA nam cofnie wizy do swojego kraju,i zabierze swoje wojska z naszego. A Izrael niech przestanie projektować dalsze posiedzenia knesetu w Warszawie i zapalanie hanuki w Pałacu Prezydenckim.I oczywiście niech zaprzestanie przysyłać nam swoje towary z początkowym kodem 72 i wprowadzać na nasz rynek swoje firmy w celu przejęcia naszych za friko. Będą to bardzo dobre dla nas sankcje lepszych nie można było by sobie wymarzyć. Niech nas opuszczą na zawsze jako nasi przyjaciele i sojusznicy a od wrogów obronimy się sami.

 2. Polska moze tez przestac atakowac islamistów na bliskim wschodzie. Zabrac swoje wojsko. A nawet mogla by zaproponowac usuniecie baz amerykanskich (np. przeniesc jena litwe)

  raczej nie oplaca sie to usa

 3. No to wstaliśmy z kolan. Ale nie ma co się martwić lewakiem Trumpem. Mamy sojusznika Orbana co ma 30 czołgów, przed taką siłą drży lewactwo całego świata.

 4. No niech Ameryka uważa żeby Rosyjskie rakiety nie stanely nad Odrom może tak się stać Polska sama nie da rady za wschodniom granicom czekajom nie bendzie innego wyjścia jak przeprosić się z Putinem albo oglosic się koloniom Chinskom

 5. A może tu chodzi po prostu o wolność słowa (1 poprawka do konstytucji USA), NCZAS zanim zacznie emocjonować się Onetem powinien prześwietlić swoje wartości

 6. PISdzielecckim idiotom wydaje się, że o wszystko w tym o prawdę można walczyć prokuratorem.

 7. My to mamy szczęście!
  Wydawałoby się, ze trudno się będzie odczepić od tego upadłego (ono wprawdzie upada ale szybko) mocarstwa, a tu taka obietnica obrzydzania go przezeń samo. Może jeszcze debiliada uświadomi sobie, że UE to przede wszystkim Niemcy i arbait na ich bogactwo.
  Tyle mamy możliwości rozwoju gospodarki dotychczas hamowanej przez to, „że jeszcze musimy długo czekać na dogonienie Europy (UE)”. Wystarczy tylko zrzucić jarzmo pańszczyźnieno-biurokratyczne i gospodarka ruszy SAMA, dzięki naszej pracy i zdolnościom. Nie możemy narzekać na brak rynków zbytu i krajów, które chcą z nas zrobić niewolników, co się dobrze udaje dotychczas Rosji, USA i reszcie „Zachodu”.
  Azja, Ameryka Łacińska, Afryka czekają…….

  • Aby gospodarka w takich warunkach ruszyła wzorem krajów dalekowschodnich musielibyśmy się zgodzić aby tyrać tak jak Chińczyk za takie jak on pieniądze, ubezpieczenia, socjal. Niestety Polacy Chińczykami czy Japończykami nie są, tu obowiązuje zasada czy się stoi czy się leży….

   • Dokładnie. Polaka nie zadowoli 100 dolarów miesięcznie ku rozpaczy prawiczków.

 8. byle gówno ukazało sie na Onecie ,a wy się tym emocjonujecie .Myślałem ,że jesteście bardziej poważni ,a tu ten sam poziom co w szmatławcach

 9. Czyli całe polskie zaangażowanie w amerykańską wojnę w Iraku czy też Afganistanie było jak psu na budę. Chyba pora wycofać polskie wojska z amerykańskich teatrów działań wojennych.

 10. Rozwiązanie jest proste i trudne . Zacisnąć współprace z Chinami , Poprawić stosunki z Rosją przez zakończenie dotowania Ukraińskich nacjonalistów oraz poprawić stosunki dyplomatyczne z wszystkimi krajami które nie cierpią ? USA , skończyć z jakimi kolwiek dotacjami żydów za państwowe pieniądze i wywalić ich z kraju .

 11. Jedynie natychmiastowa eksumacja w Jedwabnem i puszczenie w objeg wszystkich filmow archiwalnych na temat udzialu Zydow w Holoukoscie jest w stanie uratowac nasz honor. Dalsze milczenie zrujnuje Polske.

 12. I o to chodzi, maski opadły, takich mamy sojuszników. Tylko, żeby te nasze barany umiały wyciągnąć z tego wnioski.

 13. Ale w czym problem? Przecież Polacy mordowali Żydów w czasie wojny. Nic nowego.

Comments are closed.