Kreml ostro do Londynu: „Nie groźcie nam, bo mamy broń jądrową”

Władimir Putin. Foto: PAP/EPA
Władimir Putin. Foto: PAP/EPA

Nie powinno się grozić państwu posiadającemu broń jądrową – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, cytowana we wtorek przez RIA, odwołując się do oświadczenia brytyjskiego rządu, że jest „wysoce prawdopodobne”, iż za atakiem na Siergieja Skripala stoi Rosja.

Brytyjskie władze dały Kremlowi czas do końca dnia na przedstawienie szczegółowych informacji o programie rozwoju broni chemicznej oraz dotyczących tego, w jaki sposób zabójczy środek, wykorzystany podczas próby otrucia byłego szpiega, mógł zostać użyty na terytorium Wielkiej Brytanii. (PAP)

Zobacz też: Brytyjczycy rozpoczną śledztwo. 14 przypadków śmierci uznane przez służby jako zabójstwa na zlecenie Kremla

Niejasności wokół śmierci byłego rosyjskiego szpiega. Czy Ameryka stoi za zamachem na Skripala?

Premier Wielkiej Brytanii żąda od Rosji odpowiedzi do północy. Kreml odpowiada: „To cyrkowe przedstawienie w brytyjskim parlamencie”

4 KOMENTARZE

  1. moze wreszcie co niektorym idiotom otworza sie oczy i wreszcie zobacza te swiatowa demokracje i na okraglo odgrywany ,,pokój,,. Demokracja jest tylko wtedy , jesli bogate, rzadzace panstwa o tym mowia i decyduja za biednych. Pokój jest wtedy , jesli kraje posiadajace bron jadrowa o tym zadecyduja. Rosyjskie menty od kilkudziesieciu lat maja te sama spiewke, jesli chodzi o rozmowy miedzynarodowe, dyplomacje- my wam pakazim.

    • Kim są moskiewskie menty, to wszyscy dokładnie i od dawna wiemy, problemem jest przedstawianie brytyjskich mentów i zdrajców jako przyjaciół Polski.

Comments are closed.