Sommer: Nowa książka prof. Wolniewicza – „Żydzi a Polska”

Tomasz Sommer.
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Wiele miesięcy temu, chyba nawet grubo ponad rok przed swoją śmiercią, prof. Bogusław Wolniewicz zadzwonił do mnie i spytał, czy nie byłbym zainteresowany publikacją książki obiektywnie przedstawiającej relacje i problemy polsko-żydowskie. Oczywiście powiedziałem, że jestem zainteresowany, nawet bardzo – i z wielką chęcią tę książkę opublikujemy. Nie śmiałem jednak Profesora pospieszać, więc cierpliwie czekałem, aż ją skończy – raz chyba tylko, podczas rozmowy telefonicznej zapytałem, czy prace postępują. Odparł, że prace nad tomem niedługo skończy. Niestety nie zdążył już tego uczynić.

Gdy jakiś czas temu zadzwoniła do mnie w innej sprawie Córka śp. Profesora, zapytałem, czy przypadkiem nie został gdzieś ten materiał w Jego dokumentach. Okazało się szczęśliwie, że udało się odnaleźć konspekt tej pracy. Na jego podstawie stworzyliśmy tom, którego premierę planujemy podczas Wiosennej Konferencji Prawicy Wolnościowej, która odbędzie się 21 i 22 kwietnia, czyli już za miesiąc, tradycyjnie w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy warszawskim placu Zamkowym. To naprawdę zaskakująca i przenikliwa książka, opisująca wszystkie zagrożenia i problemy, jakie ostatnio mogliśmy obserwować na przykładzie ostatniego ataku środowisk żydowskich na Polskę. Gdyby nasi decydenci ją znali, na pewno wiedzieliby, jak postępować w podobnych chwilach kryzysu, który przecież w pewnym sensie sami na siebie ściągnęli.

Oczywiście oprócz premiery książki prof. Wolniewicza, główną atrakcją Konferencji będą występy gwiazd prawicy.
Swoją obecność potwierdzili już Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun i Paweł Kukiz. Będą także goście
specjalni, a wyrastający na gwiazdę nowego pokolenia polskich wolnościowców Tomasz Kołodziejczak przygotuje
specjalny blok dyskusyjny dla najmłodszych libertarian. Tradycyjnie Konferencji będą towarzyszyły targi książki.

Jaki jest temat przewodni Wiosennej Konferencji? Otóż chciałbym, aby był nim kryzys przywództwa na prawicy w kontekście dominacji systemu stworzonego przez Jarosława Kaczyńskiego. Chciałbym, abyśmy podczas wykładów i dyskusji odpowiedzieli sobie na pytanie, jak znaleźć przywódcę dla prawicy wolnościowej i w którym kierunku powinien on poprowadzić zarówno naszą formację, jak i cały kraj. Bo przecież PiS zrobiło całkiem sporo, jeśli chodzi o przekierowanie zwrotu polskiej kultury i polityki historycznej ze skrajnie lewoskrętnego na centrowy. Jednak trzeba tę ewolucję dokończyć i przestawić w końcu ten zwrot na prawą stronę. A następnie zrobić to, czego PiS nigdy nie zrobi, czyli odblokować potencjał gospodarczy Polski. Bez tego sytuacja gospodarcza Polski nigdy nie ulegnie radykalnej poprawie.

Innym tematem będzie też integracja Międzymorza. Proces ten postępuje coraz szybciej, czasem nawet jakby
wbrew woli jego uczestników. I w tym przypadku też chodzi o kwestię zastanowienia się nad kwestią ram przywódczych
i organizacyjnych tej tworzącej się struktury.

Zapraszam więc jeszcze raz na naszą Wiosenną Konferencję, której organizatorem jest Fundacja Najwyższy Czas. I proszę wszystkich o wsparcie jej symbolicznym 1 procentem.

Czytaj także: Michalkiewicz: Nazistowskie piecyki do gazu

Comments are closed.