PROGNOZA POGODY: „Elizabeth” atakuje Polskę. Śnieg w całym kraju już sypie, miejscami mróz. Ostrzeżenia dla 8 województw [MAPA]

Prognoza pogody zima śnieg ostrzeżenia mapa
Prognoza pogody zimowa - zdjęcie ilustracyjne. / Dostawca: PAP

Polska znajduje się pod wpływem niżu „Elizabeth”, przez który w całym kraju nastąpiło ochłodzenie, a do tego pada śnieg i śnieg z deszczem. W Wielki Czwartek nad ranem w niektórych miejscach utrzymuje się mróz. RCB wydało ostrzeżenia dla 8 województw.

Przez najbliższe 24 godziny Polska będzie się znajdowała w objęciach niżu, który przywędrował do nas znad wysp brytyjskich. Elizabeth przyniosła do naszego kraju znaczące ochłodzenie temperatury.

W środę maksymalna temperatura w kraju to 11 stopni Celsjusza – tyle będzie w Krakowie, stopień chłodniej we Wrocławiu. W Poznaniu 7 stopni na plusie w najcieplejszym momencie dnia, w Warszawie 6 stopni, a na pomorzu zaledwie 2 stopnie powyżej zera.

Zobacz również: Rosyjscy kibole szykują się na wojnę. „Krwawa łaźnia. W czasie mundialu urządzimy wam piekło” [VIDEO]

Jeszcze o poranku temperatura była poniżej zera. Najchłodniej na Suwalszczyźnie – tam -4 stopnie Celsjusza, -1 stopień w Trójmieście, z kolei 0 w Szczecinie. Ok. 8 rano najcieplej było we Wrocławiu -6 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże i w całym kraju popada śnieg. Najintensywniejsze opady spodziewane są na Pomorzu, Kujawach, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Jednocześnie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla aż 8 województw.

Do połowy kraju, która będzie zagrożona zaliczono województwa: zachodnio-pomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

Czytaj także: Kierowca wjechał w grupę ludzi w San Francisco! Są ofiary śmiertelne

Warto przeczytać: Korwin-Mikke: O truciu politycznych przeciwników

Źródło: TVN Meteo/NCzas/RCB