Dramatyczne nagranie. Turystka spadała z Rysów [VIDEO]

Na portal społecznościowy YouTube trafiło nagranie, na którym widać jak turystka spada z Rysów. Gdyby nie czekan, wycieczka w góry skończyłaby się tragicznie.

Portal Tatrzański udostępnił to nagranie ku przestrodze. Na filmiku widać kobietę, która wspina się na ośnieżone Rysy. Nagle w ułamku sekundy turystka straciła równowagę. Zaczęła się ześlizgiwać ze zbocza z dużą prędkością.

Czekaj też: W RPA trwa holokaust białych. Farmerzy są zabijani, a ich żony gwałcone. Za dyskusję z policjantem 3 lata więzienia!

Turystka powiedziała, że pomógł jej specjalistyczny sprzęt, który miała ze sobą.

-” Gdyby nie czekan, wszystko mogło się skończyć tragicznie” – opowiadała.

Ratownicy TOPR podkreślają jednak, że tego typu sytuacja, gdzie turyści są tak dobrze przygotowani do wyprawy w góry, jest rzadkością.

-„Warto mieć ze sobą sprzęt. Raki i czekan powinny być nieodłączną parą. Turyści często o tym zapominają. Same raki nic nam nie dadzą.”

-„Bez czekana nie jesteśmy w stanie utrzymać równowagi przy wspinaczce albo zahamować podczas zjazdu” – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Marcin Józefowicz, ratownik TOPR. Na szczęście kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Poniżej nagranie.

Przeczytaj też: Patologia na YouTube. Jeden z najpopularniejszych youtuberów proponował 13-latce pieniądze za „seks na żywo”

Nczas.com/ Portal Tatrzański/ wp.pl

Comments are closed.