Socjalizm wykańcza wszystko. W Wenezueli zabrakło mąki nawet na hostie

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pxhere.com

Na święta Wielkanocy Kościół katolicki w Kolumbii podarował 250 tys. hostii Kościołowi w ogarniętej poważnym kryzysem Wenezueli – informuje agencja AFP. W kraju tym brakuje mąki – produktu, koniecznego do wyrobu hostii.

„Ważne jest, by odpowiedzieć na problemy doskwierające wierze w czasie trwającego za granicą kryzysu” – brzmi komunikat diecezji Cucuty, miasta w północno-wschodniej Kolumbii, w pobliżu granicy z Wenezuelą.

250 tys. hostii przekazał księżom z Wenezueli biskup Cucuty Victor Manuel Ochoa. Do ich przekazania doszło na moście Simona Bolivara łączącego oba kraje.

Wenezuela pogrążona jest w kryzysie gospodarczym i społecznym od ponad czterech lat; zmaga się z recesją i trzycyfrową inflacją, niedoborami żywności i leków. Opozycja oskarża prezydenta Nicolasa Maduro, który sprawuje najwyższy urząd w państwie od śmierci Hugona Chaveza w 2013 roku, o doprowadzenie kraju do ruiny gospodarczej i o autorytarne zapędy.

Zobacz też: Wenezuelski bolivar stracił na wartości aż 99,6%. Śmieciowy pieniądz ma jednak niewiarygodne zastosowania [WIDEO]

W kraju brakuje wielu artykułów żywnościowych i leków. Według oficjalnych danych z powodu kryzysu z kraju wyjechały setki tysięcy Wenezuelczyków, w tym blisko pół miliona osób – do Kolumbii. Szacuje się, że w tym roku liczba ta się podwoi.

Zobacz też: Tak wygląda socjalistyczny „raj”. Głód zabija w Wenezueli. Dziecięce gangi biją się o „dobrej jakości” śmieci

Comments are closed.