PROGNOZA POGODY: Śródziemnomorskie ciepło wedrze się do Polski! W weekend będzie naprawdę gorąco

prognoza pogody weekend ciepło
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP

Kalendarzowa wiosna zaczęła się w Polsce 21 marca, ale wiosenna aura dopiero teraz odwiedziła nasz kraj. Kilkanaście stopni na plusie w całym kraju jest już w środę, ale naprawdę ciepło będzie dopiero w weekend!

Już w środę temperatura w niemal całym kraju osiąga dwucyfrowe wartości, najcieplej – 18 stopni Celsjusza – jest na Dolnym Śląsku, nieco chłodniej w Centrum i na południu (ok. 15 stopni Celsjusza), a najzimniej na Suwalszczyźnie – tam niecałe 10 stopni powyżej zera.

Wysoka temperatura będzie rosnąć w kolejnych dniach, to efekt napływu ciepłego powietrza znad Morza Śródziemnego, lekki spadek odnotujemy jedynie w piątek. Już w czwartek temperatura miejscami będzie dobijać do 20 stopni Celsjusza, a w sobotę i niedzielę ma być jeszcze cieplej.

W czwartek najchłodniej na Suwalszczyźnie – 17 stopni Celsjusza, w piątek zaś na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry pokażą 14 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej ma być w weekend.

Szczególna eksplozja ciepła spodziewana jest w niedzielę. Wówczas w niemal całym kraju, oprócz Suwalszczyzny, termometry pokażą ponad 20 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura osiągnie 22 stopnie Celsjusza.

Zobacz też: „NATO przekroczyło czerwoną linię! W planach wojskowych bierzemy pod uwagę nowe kraje.” Rosyjski wiceminister straszy Zachód

Źródło: TVN Meteo/NCzas