Niemiec wystawił na aukcji dokumentację zniszczeń Warszawy. „Mogą ukazać nieznane fakty”

Do Polski trafiły nowe dokumenty dotyczące zniszczenia Warszawy podczas II wojny światowej – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Pojawiły się one na portalu aukcyjnym eBay. Wystawił je obywatel Niemiec.

Jak podaje dziennik paczkę nadano z miejscowości Ilmenau w Turyngii, na terenach dawnej NRD. Zbiory składają się z dwóch segregatorów opatrzonych napisem – „tajne”. Dokumentacja zawiera zdjęcia, tabele i statystyki. Zdaniem historyków, którzy zaczęli analizować dokumenty uważają, że mogą one ukazać nieznane dotąd fakty dotyczące zniszczenia Warszawy podczas II wojny światowej.

Badacze wnioskują, że większość zawartości segregatorów została zrobiona na przełomie października i listopada 1939 roku, czyli zaraz po napadzie Niemiec na Polskę.

„To praktyczny poradnik o tym, jak sparaliżować, a potem zniszczyć wielką metropolię” – można przeczytać w gazecie.

W zbiorach niewiele jest informacji militarnych. Sporo jest natomiast tabeli zawierających gęstość budynków i ludności żydowskiej. To wskazuje, że Niemcy od samego początku planowali na szeroką skalę ataki na cywilów.

„Rafał Szczepański, szef Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, wydał prawie 3 tysiące euro z własnych pieniędzy, by dokumenty wylicytować i sprowadzić do Polski” – zdradził „DGP”.

Zobacz: Gigantyczne promocje w Biedronce. To z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Obowiązuje tylko 10 kwietnia

Źródło: „DGP”

4 KOMENTARZE

  1. Socjalistyczne niemieckie obozy koncentracyjne. Marksizm ma wiele lewackich odmian i mutacji.

  2. pewnie jakaś fałszywka mająca uzasadniać czyjeś „najbardziej słuszne” roszczenia reprywatyzacyjne. tfu!

    • RFN to luźno połączone ze sobą niemieckojęzyczne landy pod zarządem prusaków z Berlina. Niebawem Bawaria zamierza ogłosić secesje z tego sztucznego tworu.

Comments are closed.