Rosja szykuje się do wojny?! Alarm bojowy w rosyjskiej armii przy granicy z Ukrainą. Rakiety S-400 postawione w stan gotowości [VIDEO]

Rakiety S-400 postawione w stan gotowości/ Facebook
Rakiety S-400 postawione w stan gotowości/ Facebook

Rosja szykuje się do wojny? Jednostki rakietowe S-400 stacjonujące w Południowym Okręgu Wojskowym graniczącym z Ukrainą zostały postawione w stan najwyższej gotowości.

Jak podają ukraińskie media alarmy ogłoszono w oddziałach obrony powietrznej całego Południowego Okręgu Wojskowego, który położony jest tuż przy granicy z Donbasem. Czemu Putin dokonał takiego ruchu?

Rosjanie twierdzą, iż alarm związany jest z zaplanowanymi wcześniej ćwiczeniami, które odbywać się będą w rejonie Morza Czarnego. Tamtejsze MON przyznaje, że w manewrach wykorzystywane będą systemy rakietowe S-400. Przypomnijmy, że są to te same rakiety jakie znajdują się na terenie obwodu Kaliningradzkiego.

Jak podaje polskieradio.pl w czasie przejazdu sprawdzano umiejętność maskowania pojazdów oraz skuteczność odparcia pozorowanego ataku grup dywersyjno-wywiadowczych.

Ambasador Rosji w Libanie: pociski USA odpalone w stronę Syrii zostaną zestrzelone

Mobilizacja bojowa rosyjskiej armii niepokoi władze Ukrainy, które odczuwają narastające zagrożenie ze strony swojego sąsiada.

Konflikt zbrojny pomiędzy Rosją a Ukrainą rozpoczął się w 2014 roku. Jego pokłosiem była rewolucja z lutego tego roku, w wyniku której kraj musiał opuścić ówczesny prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz.

Następstwem tych zdarzeń była aneksja Krymu przez Rosję oraz wojna hybrydowa na terenie obwodu donieckiego i ługańskiego Ukrainy, rozpoczęta w kwietniu 2014.

Poniżej nagrania pokazujące siłę S-400.

Tak urzędnicy gnębią Polaków. 15-latka pisze list do premiera Morawieckiego. „Jest Pan moją ostatnią nadzieją”

Źródło: PAP/ polskieradio.pl/ nczas.com

18 KOMENTARZE

 1. Jeśli nawet ruski szykują się do wojny,to nic nowego!Oni mają to w genach!

   • ireneusz50 – a ty wyciag baterie z mozgownicy i przestaniesz automatycznie innych molestowac.

 2. Odczepcie sie od Rosyi! Dajcie spokoj Rosyji. Moj dziadek to muwil nie jeden raz – wlasnym dzieciam.

  • przeciez ty nie miałeś dziadka – ?muwił”, po pisowni widać ze wyleciałeś kozie z pod ogona.

  • no wlasnie , te rakiety maja w rurach i jak je wystrzela to rusza z kanalizacja pelna para.

 3. Ja się na tym nie znam, bo ja nietutejszy, ale jeżeli Ruski pogonią banderowca to chyba dobrze? Czy może nie?

 4. Ten ZACHOD NIECH OCKNIE SIE DO ZYCIA NORMALNEGO !!!!!! DOSC JUZ TYCH ANOMALII – WSZYSCY EUROPEJCZYCY SA ZMECZENI NIE STABILNYM ZYCIEM -ZAJMIJCIE SIE PRZEDEWSZYSTKIM WYZBYCIEM SIE „NAJEZDZCOW” – JESTESCIE PRZEKONANI O POLKNIECIU WSZYSTKICH ROZUMOW SWIATA – ALE PRAWO USTANOWIL TEN NAJWYZSZY I NIKT TEGO NIE ZLAMIE !!!!!!!!

 5. Rejon Doniecki, jak również Krym, to są ziemie historycznie rosyjskie, zdobyte na Tatarach przez Piotra I, który chciał w ten sposób wyprowadzić Rosję na Morze Czarne, a w perspektywie – do Konstantynopola. W obrębie państwowości Ukrainy znalazły się dzięki Chruszczowowi, który był z pochodzenia Ukraińcem no i im to podarował. Jeśli Rosja by chciała to siłą odzyskać – to nie nasza sprawa, powinniśmy siedzieć cicho!

  • Rosja nie musi używać siły by przejąc ukraine, wystarczy referendum, 3/4 ukraińców ma dość tego zbrodniczego tworu.

 6. Od poprzedniego poniedziałku Rosja i Chiny uruchomiły petrojuana. USA prędzej przebaczyłyby zatopienie lotniskowca niż wyłączenie możliwości drukowania zielonych papierków bez pokrycia przez FED na 3 zmiany przez 7 dni w tygodniu. Dlatego Ukraina i Syria to pretekst, który jest nieważny (USA znalazłyby sobie inny pretekst do ataku na Rosję) bo naprawdę chodzi o petrojuana i eliminację dolara z rozliczeń międzypaństwowych, a tego USA nie daruje! :-))))))))))))))))))))))))))))

 7. Rosjanie tłuką muzułmańskich ekstremistów w Syrii i wspierają Asada. Walczą z banderyzmem na Ukrainie i rządem nacjonalistow w Kijowie. Historia osądzi kto ma rację.

 8. Jak czytam i nie dowierzam jaka głupota panuje, Podziwiam tylko Rosie i Ameryke za stalowe nerwy bo was dać za stery i wojna. Jesteście za głupi na wojnę bo myślicie że to sielanka jak wam upierdolą głowę. Zacznijcie myśleć realnie i strategicznie a nie kto komu dokopie bo dobrze wiemy że nawet jak Ameryka wygra to z Polski nie będzie nic kiedy ruskie ruszą to są realia Debile.

 9. PolakDlaPolaka Popieram pierwsza poważna opinia. Komuś się mani że Syria jest daleko. Granica z Królewcem jest realna to bliska zagranica. Za nią jest 1500 sztuk T 90, do tego kilka kutrów które mogą zasypać całą Polskę rakietami S 400 uziemi samoloty na 70% terytorium PRL.
  Nie ma zasadniczej służby wojskowej a i jak była to przecież nie każdy trafiał do liniówki. Wydaje się kmiotom przed klawiaturą że postawi kose na sztorc i wyjdzie z tego żywy? Gnój okopowy marzy o orderach czy myli gierkę z prawdziwą wojną.
  PS Federacja Rosyjska od 2010 przygotowuje się na wojnę, a w Polsce ktoś wie gdzie na osiedlu jest najbliższa studnia głębinowa?

Comments are closed.