Uniokomuniści naciskają, ale Szwajcaria się nie daje! Na złość Unii radykalnie obniżą podatki dochodowe

szwajcaria unia europejska komuniści podatek dochodowy
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. flickr.com

Unia Europejska naciska Szwajcarię ze względu na niższe podatki obowiązujące w tym kraju, w porównaniu do większości państw europejskich. W odpowiedzi na to szwajcarskie kantony zapowiadają obniżkę podatku dochodowego!

Duża część szwajcarskich kantonów planuje obniżkę podatku dochodowego dla firm, co ma zapewnić Szwajcarii większą konkurencyjność.

W środkowoeuropejskim państwie już dziś obowiązują dość niskie podatki, co wyraźnie nie podoba się Unii Europejskiej, która oskarża Szwajcarię o „nieuczciwą konkurencję”. Jest to oczywiście po prostu konkurencja, nie ma w niej elementów nieuczciwości.

Komuniści z UE dążą jednak do ujednolicenia – wszystko w całej Europie ma być identyczne i równe. Szwajcaria, która do UE nie należy, ale współpracuje z organizacją na specjalnych zasadach, wyróżnia się na tle innych państw.

Szwajcaria działa na zasadzie federacyjnej i kształtowanie polityki fiskalnej odbywa się na poziomie kantonów. Teraz zdecydowana większość z nich, a być może wszystkie – przeprowadzi obniżkę podatków dochodowych z 24 do niecałych 14 procent.

Czytaj także:Telewizja publiczna zostaje w Szwajcarii. Jednak dzięki referendum będzie tańsza w utrzymaniu

Comments are closed.