Gwałt i morderstwo 8-latki podzieliło lokalną społeczność. Mieszkańcy i minister stanęli w obronie zwyrodnialców

Asifa Bano / Twitter

Wydaje się, że śmierć dziecka powinna wstrząsnąć społeczności,ą jednak sprawa gwałtu i morderstwa 8-letniej Asify Bano podzieliła lokalną społeczność w Indiach. Dziewczynka pochodziła z rodziny muzułmańskiej, a za jej śmierć odpowiadali wyznawcy hinduizmu.

Jak podaje „Daily Mail”, tą sprawą żyją całe Indie. Śmierć 8-latki wzburzyła opinię publiczną w Indiach i trafiła na pierwsze strony gazet. Do tego okropnego morderstwa doszło 17 stycznia w lesie nieopodal miasta Kathua (region Kaszmiru). Znaleziono wtedy ciało 8-letniej Asify Bano.

Dziewczynka została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Punktem zapalnym w całej sprawie jest fakt, że Bano pochodziła z rodziny muzułmańskiej, a za jej śmierć odpowiadali wyznawcy hinduizmu.

Przeczytaj też: Korwin-Mikke znów trafił na „jedynki” największych portali. Oczywiście zmanipulowaną wypowiedzią

I w tym momencie doszło do wybuchu konfliktu na tle religijnym. W ostatnim czasie w związku ze śmiercią Bano aresztowano osiem osób. Mężczyźni aresztowani przez policję to m.in. emerytowany urzędnik państwowy i czterej policjanci. Mają oni być przedstawicielami społeczności hinduskiej, która uczestniczy w sporze o ziemię z muzułmańskimi nomadami.

Zatrzymanie ośmiu Hindusów nie spodobało się innym przedstawicielom tej religii mieszkających w regionie, do którego doszło do zbrodni. Stanęli oni w obronie aresztowanych. Do protestu przyłączyło się także dwóch ministrów z hinduskiej partii Bharatiya Janata.

W internecie zawrzało, ludzie domagają się sprawiedliwości i utraty stanowisk przez ministrów, którzy wsparli oskarżonych. Na Twitterze użytkownicy portalu społecznościowego wyrażają swój sprzeciw używając hashtagów #Kathua i #justiceforAsia.

Morderstwo Bano miało miejsce w jednym z najbardziej niespokojnych rejonów w Indiach. Od 1989 roku dochodzi tam do zbrojnych buntów w muzułmańskiej dolinie Kaszmiru skierowanych przeciwko indyjskim rządom.

Przeczytaj też: Promocyjna wojna totalna między Lidlem i Biedronką. Wielkie okazje już od dzisiaj

Źródło: Daily Mail/ Wprost.pl/ nczas.com

8 KOMENTARZE

 1. Wredne skurwiałe chłopy-jelopy!Dla nich liczy się tylko „dziurka” im młodsza tym lepsza! Dla takich sukinsynów tylko KARA ŚMIERCI!No ale niestety o prawie decydują takie pieprzone POMIOTY!

  • Gorzej Ci?
   Oczywiście, że czapa, ale nie można nas, mężczyzn wsadzać do jednego wora,. np. mnie:-)

 2. Aż się wierzyć nie chce!
  90% światowych „celebrytów” praktykowało „pokojowy”, „pełen duchowego spokoju” hinduizm, a tu proszę! Okrutny gwałt i morderstwo niewinnego dziecka!
  A taki ten hinduizm miał byś świątobliwy,w przeciwieństwie do agresywnego chrześcijaństwa…

 3. Takie rzeczy zdarzały się zawsze, wszędzie i zdarzać się niestety będą. Problem w tym, że gdzieniegdzie zdarzają się znacznie częściej niż średnia światowa i to gdzieniegdzie zdaje się wlazło już do Europy.

 4. Obciąć wszystkim pojebom – wysoko postawionym jaja i niech się wykrwawią jeble.
  Dziecka się czepili…
  Jakby to trafiło na moje dziecko, to sam wymierzyłbym sprawiedliwość…

Comments are closed.