Jeden wielki ściek socjalnych bzdur. PiS zdradza w jaki sposób chce przekupić wyborców

Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Sobota 14 kwietnia to dzień partyjnych konwencji. Najgłośniejsza była oczywiście konwencja partii rządzącej. Prawo i Sprawiedliwość chwali się realizacją socjalnych obietnic wyborczych, zapominając, że miało też inne, jak np. podniesienie kwoty wolnej od podatku czy obniżka VAT. Co gorsza PiS zapowiada dalszy marsz w kierunku „jedynego prawdziwego socjalizmu”.

Wieś i rolnicy są dla nas absolutnie kluczowi, to dla nas kluczowy priorytet – mówi Morawiecki. Właśnie dlatego wprowadzono niekorzystne zmiany w przepisach dotyczących obrotu ziemią rolną, a niedługo zlikwidują branżę futrzarską.

Z Polską coraz bardziej się liczą nasi partnerzy, podczas dyskusji o UE różnych prędkości zabieraliśmy głos konkretnie i ostro, unijny komisarz przyznał, że nie będzie odrębnego budżetu dla strefy euro – mówi Morawiecki. Oczywiście obecny kryzys w stosunkach międzynarodowych pokazuje, że Polska nie ma poza Węgrami żadnego twardego sojusznika, a sukcesem dla premiera jest zachowanie status quo w kwestii unijnego budżetu.

Uwierzyłeś, że Morawiecki obniży firmom CIT do 9 proc.? To ściema! Zobacz dlaczego

Obniżyliśmy podatek CIT na początku ubiegłego roku z 19 proc. na 15 proc. W roku 2017 podatek CIT wzrósł o 13 proc. A o ile wzrósł podatek CIT przez osiem lat naszych poprzedników? Zero – mówi Morawiecki. To znaczy, że premier widzi, że obniżenie podatku, które dotknęło niewielkiej liczby firm, przyniosło większe wypływy do budżetu – dlaczego więc nie chce wprowadzić tego na większa skalę?

Odpowiedź jest prosta – potrzebne są pieniądze na przekupywanie wyborców. Dlatego będą wdrażane kolejne programy rozdawnictwa socjalnego.

Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym – mówi Morawiecki. Czyli tradycyjnie zabieramy z każdego wynagrodzenia minimum 40 procent, potem zabieramy pieniądze przez VAT, akcyzę, inflację itd, a następnie rzucamy ludziom marne grosze.

CZYTAJ DALEJ ->

13 KOMENTARZE

  1. SOCJALIZM JEST NAJDOSKONALSZYM DZIEŁEM SZATANA!!!!!!!!
    Jest gorszy od narkoli – uzależnia trwale i przez pokolenia!!!

  2. Kto poza komunistycznymi śmieciami ludzkimi, kacapskimi rzyGowinami, złodziejami związkowo-urzędniczymi, Żydami, nachodźcami z Ukrainy głosuje na okupantów z PiS?

  3. Jako ,, wieśniak ” za te ustawy o obrocie ziemia i futrzarską – skreślam was na zawsze !

  4. obiecanki, cacanki… nawet połowy tego nie wprowadza, wiec nie ma co się martwić… inna sprawa to chcą jak autor art. słusznie zauważył, przekupić Polaków bo im w sondażach leci, na własne życzenie, zresztą… przestańcie zabierać to nie będziecie musieli dawać, nie płaszcie się przed żydami i ukraincami, nie bądźcie nadgorliwi gdzie nie trzeba (fikanie do Rosji w nie naszych sprawach); to tak na początek, jak chcecie wygrać następne wybory… aaa i podziękujcie dudkowi za współpracę

  5. Te wszystkie obietnice zaraz po tym jak gruchnęła wiadomość, że po cichu przyjęli 2700 uchodźców.

  6. Cały ten Morawiecki jest jak PO: agentura wielkich banksterów. PO=PiS

  7. Po samych komentarzach widać że tu wieje totalnym idiotyzmem i nie mam nic do dodania

  8. W naszej dupokracji niestety mamy tylko 2 wyjścia, głosujemy na PiS co spowoduje u ludzi przeprowadzki do innych państw bo w takim państwie nie będzie się dało żyć i w końcu doprowadzi do tego że jakiś koleś przyjdzie z innego państwa i skupi za gotówkę nasze państwo. Druga sprawa to taka że głosujemy na PO i oni podobnie będą zadłużać państwo tylko że w ramach spłaty mamy oddać się w niewolę niemiec albo już całkowicie do UE. Czyli tak, durna większość głosuje na PiS albo na PO bo innej opcji oni nie widzą i dla tego nikt normalny nie może wejść do władzy i dla tego taki takie wyjścia mamy. Różnica w wyborze będzie taka że jeden rząd będzie nas chciał sprzedać państwo temu kto da więcej a drugi pod przymusem sprzeda nas Niemcom ew. jak już państw nie będzie to UE albo w najgorszym przypadku, Izraelowi. Czy jest opcja by ktoś normalny wygrał większością i to absolutną dane wybory? Tak, tylko tych zwolenników PiS,PO,.N,PSL,SLD trzeba siłą zmusić do zagłosowania na tych co trzeba bo ten debilizm socjalny dalej jest w ich głowach.Jak ja słyszę, co jakiś czas „ja chcę na emeryturę” no to nie dziwota że głosują na socjalistów.

Comments are closed.