Świat na krawędzi wojny. Ostra odpowiedź Rosji i Syrii na atak. „Barbarzyńska i brutalna agresja”

Zachodni alianci uderzają na Syrię. Fot. PAP/EPA
Zachodni alianci uderzają na Syrię. Fot. PAP/EPA

Syria potępia „barbarzyńską i brutalną agresję” państw zachodnich – oświadczyło w sobotę syryjskie MSZ, w reakcji na przeprowadzoną nad ranem tego dnia serię ataków z powietrza sił amerykańskich, brytyjskich i francuskich.

Ministerstwo spraw zagranicznych Syrii, cytowane przez państwową agencję SANA, oświadczyło, że naloty mają na celu „utrudnić śledztwo” Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW).

Agencja cytuje anonimowe źródło w syryjskim MSZ, które oskarżyło Zachód o próbę ukrycia „swoich kłamstw”.

W ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas tego ataku, w którym zginęło ponad 60 osób, połączone siły lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego przeprowadziły w sobotę nad ranem serię nalotów w Syrii.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oceniła w sobotę w komentarzu na Facebooku, że w chwili, gdy Syria „otrzymała szansę na pokojową przyszłość”, stolica tego – jak podkreśliła – suwerennego państwa, stała się celem ostrzału koalicji zachodniej.

„Stolica suwerennego państwa, która wiele lat próbuje przeżyć w warunkach agresji terrorystycznej, stała się celem uderzenia” – napisała przedstawicielka MSZ Rosji w swoim komentarzu.

Zobacz też: Świat na krawędzi wojny. Rosja odpowiada na amerykański atak. „Nie zostanie pozostawiony bez konsekwencji”

(PAP)

12 KOMENTARZE

  • Oby tak się stało! Mamy nieciekawe położenie geograficzne i zawsze ktoś nas „przedeptuje” !

   • Chyba raczej odwrotnie…
    Zawsze ktoś chciał tu być, z racji ciekawości owego położenia…
    Tak to widzę.

  • Nie mysle, dupolizacze zrobia to co im przykaze Izrael i USA moze wysla F-16 albo mieso armatnie czyli wojsko!
   Wszystko wszystkim ale to juz poczatek III Wojny Swiatowej niestety ! udzial biora Francja, Anglia i USA w ataku na Syrie. to tak jak w 1939 Polske zaatakowali Niemcy a Francja i Anglia tylko wypowiedziala wojne Niemcom i nie atakowala ich i to byl poczatek II WS. !!!

 1. „W ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej…” a więc i NCzas stanął w pierwszym szeregu frontu propagandowego… powinszować, powinszować!

 2. Uzycie broni było w interesie Izraela, który zasmucił się ostatnią stabilizacją w Syrii i boi się rosyjskich wojsk stacjonujących w Syrii, które otaczają ściśle jego granice, szczególnie od północnego wschodu.

 3. Ostro? Ostrymi słowami? Nic wiecej nie mogą. Tylko „ostro pogadać”. Słowa słowa słowa. Ostre. Hihihihi. USA przeciwko Syrii to jak lew przeciw zającowi. Co może zając? Ostro zapiszczeć. A Rosja? Rzuci onucami w Tomahowka? Ostro.

  • Onucami powiadasz.Może mieli rozpętać III wojnę światową,abyś przez 5 minut mogła/mógł sobie pooglądać odpowiedź Rosjan?Ciekawe dlaczego stany złajdaczone nie zaatakowały samej Rosji?Przecież onuce raczej im nie groźne.Chyba jestem ruskim agentem,bo twierdzę,że wojnę w Syrii wywołały stany złajdaczone do kupy z parchami?Prawie wszystkie wojny po II wojnie światowej wywoływały państwa zachodnie.Nawet Jugosławię rozjebali dla albańskich kozojebców.Dla parchów mogą kiedyś to samo zrobić z Polską,Mount Evereście głupoty.

   • Jak ja się cieszę, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią myśleć wielobiegunowo, którzy szukają, sprawdzają jak się rzeczy mają. Pamiętam Jugosławię… Byłam tam wtedy… Byłam dzieckiem… Ale pamiętam… Nie da się zapomnieć… Dziękuję yosarian.

Comments are closed.