Świat na krawędzi wojny. Rosja odpowiada na amerykański atak. „Nie zostanie pozostawiony bez konsekwencji”

Rosja w ostrych słowach potępiła atak USA, Francji i Wielkiej Brytanii na Syrię. „Syryjska stolica została zaatakowana właśnie w chwili, gdy państwo to otrzymało szansę na pokojowa przyszłość” – napisano w oświadczeniu rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, że Donald Trump wydał rozkaz rozpoczęcia precyzyjnych uderzeń z powietrza na cele w Syrii w ramach odwetu za domniemany atak z użyciem gazu, który spowodował 7 kwietnia śmierć co najmniej 60 osób.

W odpowiedzi na to rosyjski ambasador w USA, Anatolij Antonov, oświadczył że Rosja ostrzega, iż atak na Syrię „nie zostanie pozostawiony bez konsekwencji”.

„Oskarżenia pod adresem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina są niedopuszczalne i nie do zaakceptowania” – powiedział Antonov.

Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu Jurij Szwytkin wezwał natomiast ONZ do zwołania Zgromadzenia Ogólnego. Oni próbują rzucić Rosję na kolana – powiedział Szwytkin.

Warto przeczytać: Trump wydał rozkaz ataku! Amerykanie i ich alianci uderzyli z powietrza na Syrię

Źródło: IAR/NCzas

25 KOMENTARZE

   • UE nie ma nic wspólnego z komunizmem. W ZSRS nie było demokracji, było prześladowanie gejów i niskie koszty pracy.
    W UE jest demokracja, najwyższe na świecie koszty pracy i nie ma prześladowania gejów.

    • Komunizm nie mierzy sie kosztami pracy, democostam, ani przesladowaniami gejow. Komunizm ma swoja jasna definicje.
     Komunizm to skrajna postac socjalizmu polegajaca nie tylko na redystrybucji panstwowej oraz przeroznych panstwowych przymusach (np. ubezpieczeniowym), ale na zawlaszczeniu przez panstwo srodkow produkcji.

     O ile po 1956 roku ZSRR odchodzil stopniowo od komunizmu, o tyle UE stopniowo ku niemu sie zbliza. Zarowno UE, jak ZSRR czerpia ideologiczna inspiracje z marksizmu.

     Jestes idiotka.

    • Tak uważasz ? To dziwne że nie możemy żyć jak chcemy tylko jak nakazuje nam unia :-/ cos prawie takiego jak pod 50 letnim zarządem sąsiadów ze wschodu ….

    • Altiero Spinelli, włoski komunista jest protoplastą Unii Europejskiej, ktorą ja nazywam Eurokołchozem. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Altiero Spinelli nazywany jest ojcem założycielem tego Eurokołchozu, który jest wypisz, wymaluj kopią sowieckiego kolektywu…Nad wejściem do budynku Parlamentu Europejskiego widnieje napis z nazwiskiem tego komunisty, gdyby było napisane nazwisko Pol Pota, Mao Tse Tunga, Marksa, Lenina lub Stalina byłoby wiadomo dla wielu, czym jest tzw Unia Europejska, ale że Altiero Spinelli to nazwisko mało znane, to niewielu wie o co chodzi…

    • HA HA HA HA HA HA JAKA DEMOKRACJA ????? DOMINACJA NIEMIEC I FRANCJI A RESZTA NA SIE SLUCHAC CO ONI ROZKAZA !!! TAKA SAM DEMOKRACJA JAK W USA ONI WLASNIE W SYRII WPROWADZAJA DEMOKRACJE !!! TAKA JAK W IRAKU I LIBII MAJA TERAZ DEMOKRACJE !!!

    • A WAC PANI JEST TA KTORA LUBI SEX Z PANIAMI ???? TO WSZYSTKO MOWI ZA PANIA ADOLF W IMIE demokracji TAKIE OSOBY ZBOCZONE PCHAL DO PIECOW A TERAZ DWIE MAMUSIE CZY DWOCH TATOSIOW BEDA MIELI SWOJE DZIECI BEDA RODZIC I WYCHOWYWAC OT WOT TECHNIKA TO JEST DEMOKRACJA W CHORYCH GLOWACH !!!!

    • W UE jest demankrancja.Oczywiscie ! Taki np.Front Narodowy który ma ok.30% poparcia nigdy nie wprowadził ani jednego posła do parlamentu.No może kiedyś tam wprowadził jednego albo dwóch.Bo demankrancja demankrancjom ,ale ktoś przecież musi tym kierować.Nie może być tak ,że do parlamentu dostaje się ktoś niezatwierdzony przez lożę masońską.

  • Głupiutka Ala nigdy nie słyszała o Altiero Spinellim, który był jednym z komunistów pracujących nad eurokołchozem. Rosja w tym wypadku ma rację, Assad nigdy broni chemicznej nie użył.

    • a skąd wiesz, że użył bystra istoto? Bo macron i may ci powiedzieli ? hahaha

     • Brawo Bartek , takie zaślepione dewotki nawet nie zauważają jak je unia ruch…a z tą pseudo demokracją ….

 1. No i zgodnie z moimi przeczuciami Rosja dalej straszy, rzuca jadem, ale ANI JEDNEJ rakiety nie wystrzelila, zeby stracic choc jedna (z tych zapowiadanych WSZYSTKICH) rakiet, ktore poleca na Syrie. A polecialo ponad 100.

  Coz, Rosja, dziki stepowy kraj, bedacy mentalnym spadkobiercom mongolskich dzikich, koczowniczych plemion rozumie tylko jeden jezyk – jezyk sily. Wszystkim innym Rosja pogardza. Rosja ogolnie tylko albo sie kogos boi, albo kims pogardza. Nie ma czegos takiego jak przyjazn z Rosja. Prosze mi nie pisac, ze ktos tam ma przyjaciela Wanię – nie o to chodzi. Zreszta nie zdziwilbym sie, gdyby przyjaciel Wania wbil swojemu drugowi noz w plecy, gdyby tu wpadl na wizyte nie sam, a z Armia Czerwona. Ale to tylko domysly. I bez zwiazku rowniez z Ukraincami, czy ci by tez wbilki noz w plecy. Temat jest o Rosjanach i Rosji.

  • Prawiczki popierają Rosję bo w Rosji nie ma demokracji.
   Gdyby w Rosji była demokracja a w UE nie to prawiczki wychwalaliby UE i nienawidzili Rosji.

 2. Czuję ogromna bezsilność…
  Ciekawe kiedy pojawią się zdjęcia bezładnie rozrzuconych polskich dzieci przeciwko którym rząd PIS użył broni chemicznej.
  Pamiętajmy też o żydowskich dzieciach, przeciwko którym Polska użyła broni chemicznej w czasie holokaustu (dziwne że o tym nie mówił premier Izraela…)

 3. FR pogrozi ,, groznym ” palcem w bucie ? Całkowita kompromitacja Rosji !

 4. mnie zastanawia dlaczego te skurwysyńskie Angole tak się pchają do ruchawki ???

 5. i rozbawiła mnie wypowiedź jakiegoś podsekretarza- matołka z polskiego msz ” ….byliśmy konsultowani i poinformowani….” :)

 6. i rozbawiła mnie wypowiedź jakiegoś podsekretarza- matołka z polskiego msz ” ….byliśmy konsultowani i poinformowani….” :)

Comments are closed.