Sommer: Zapraszam na IV Konferencję Prawicy Wolnościowej. Najnowszy wstępniak

Fot. youtube
Fot. youtube

Po wyborczym zwycięstwie PiS przed dwoma laty prawica wolnościowa wpadła w letarg. Na rynku politycznym zdawały się wygrywać koncepcje narodowosocjalistyczne i głosy konserwatywnych liberałów stały się dużo mniej słyszalne niż zwykle. I to w sytuacji gdy przecież z jednej strony Paweł Kukiz umożliwił wejście do parlamentu kilku ko-liberałom z krwi i kości, a z drugiej strony partia Wolność niemal prześlizgnęła się do parlamentu.

Ciągle też w Europarlamencie funkcjonowało czterech wybrańców z partii Korwin. Jednak żadnej z tych osób przez dwa lata nie udało się niestety zaistnieć w jakiś nowy, lepszy sposób, żadna nie dała wolnościowemu elektoratowi sygnału, że tak, warto się zebrać właśnie wokół niej, nie wzbudziła w środowisku nowej energii do działania.

O ile było to zrozumiałe na samym początku nowej kadencji Sejmu, to nie jest to zrozumiałe teraz, gdy pojawiają się pierwsze oznaki zmęczenia obecną władzą i trzeba zrobić wszystko, by nie trafiła ona z powrotem w ręce lewicy, która niszczyła Polskę przez poprzednie osiem lat.

I właśnie zastanowienie się nad tym, jak to zrobić, jaka będzie przyszłość prawicy wolnościowej i jakie działanie trzeba podjąć przed kolejnym maratonem wyborczym będzie lejtmotywem rozpoczynającej się w sobotę IV Konferencji Prawicy Wolnościowej, na którą wszystkich Państwa serdecznie zapraszam, jak zwykle do gmachu Centralnej Biblioteki Rolniczej przy warszawskim placu Zamkowym. Tradycyjnie pojawią się wszyscy prawicowi gwiazdorzy – z jednym wyjątkiem: nie będzie tym razem red. Stanisława Michalkiewicza, który dobrzeje w szpitalu.

Będą też dwa wydarzenia kulturalne – projekcja najnowszego filmu Grzegorza Brauna o Lutrze oraz promocja ostatniej książki śp. prof. Bogusława Wolniewicza, którą można także zamawiać już w naszym e-sklepie. Pojawią się także młodzi działacze libertariańscy i właśnie ich zderzenie z konserwatystami będzie niejako zwieńczeniem naszej konferencji w niedzielę po południu. Nasza konferencja będzie także, a może nawet przede wszystkim, miejscem kuluarowych rozmów. A przez cały czas jej trwania będzie można nabywać najnowsze prawicowe pozycje na odbywających się równolegle targach książki prawicowej.

Czytej też: Sommer: Nowa książka prof. Wolniewicza – „Żydzi a Polska”

Konferencja została sfinansowana ze środków Fundacji Najwyższy Czas. Ponieważ zbliża się koniec okresu rozliczania podatków, zachęcam wszystkich Państwa do wpłacania swojego 1 proc. podatku PIT właśnie na jej konto – dzięki temu będziemy mogli organizować podobne imprezy także w kolejnym roku. Wszystkim, którzy takiej wpłaty dokonali, serdecznie dziękuję i zapraszam do bezpośrednich rozmów już w najbliższą sobotę i niedzielę przy warszawskim placu Zamkowym.

12 KOMENTARZE

 1. Jak nie będzie Pudziana, Popka, Burneiki i inżyniera Zięby to ja tez nie przychodzę. Przecież ci panowie to intelektualne tuzy polskiej prawicy.

 2. Od 29 lat:
  – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
  a następnie DAĆ:
  – 500+
  – mieszkanie+
  – 300 zł +
  – inkubatory+
  – nagrody+
  – delegalizacje+
  – chuj-wie-co+
  – inny+
  – C++

  To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
  Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
  Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
  A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

  • Rosja – podatek 10% – wzrost gospodarczy minus 3% rocznie
   Szwecja – podatek 80% – wzrost gospodarczy plus 3% rocznie.
   Niskie podatki = bieda.
   Majątek przeciętnego Szweda to 100 000 euro, majątek przeciętnego Rosjanina to 10 000 euro.

     • To źle, że jest tania benzyna i tanie masło? Lepiej, żeby obywatel musiał płacić 5 razy więcej za towar? Chyba już wiemy z kim mamy do czynienia :)

 3. BOGAĆCIE SIĘ,
  czyli
  JAK ZWYCIĘŻYĆ W WYBORACH.

  MÓJ GŁOS NA IV KONFERENCJĘ PRAWICY WOLNOŚCIOWEJ.

  Motto :
  ALGORYTM BARTOSIKA to pomocniczość Państwa, wygaszanie długu, pobudzanie gospodarki, protekcja polskich pomysłów, produktów i podmiotów.

  Demokracja jest złym ustrojem.
  Daje mandat kreacji władzy menelowi spod budki z piwem, na równi z profesorem renomowanego uniwersytetu.
  A także bezmyślnym osobnikom podatnym na medialną manipulację, w przypadku których jota w jotę się sprawdza aforyzm Noama Chomskiego : „Propaganda jest tym w demokracji, czym pałka w dyktaturze”.
  A dzieje się tak dlatego, gdyż jak mawiał Bertrand Russel : „Większość ludzi wolała by umrzeć, niż samodzielnie myśleć.
  I tak zresztą robią.”

  Z tej to prozaicznej i banalnej przyczyny, w politycznej indoktrynacji i propagandzie, panuje teoria francuskiego socjologa J.Ellul’a który twierdzi, że istotą propagandy jest redukowanie doktryn politycznych do programów, programów do sloganów, sloganów do obrazów, innymi słowy – redukcja treści wyborczych do symbolu, lub hasła, by uderzało w emocje i było zrozumiałe.
  Ja idę dalej i powiadam : ROZPAL WYOBRAŹNIĘ, A KUPIĄ MARZENIA.

  Doskonałą egzemplifikacją wszystkich tych aforyzmów, są rezultaty kadencji Deng Xiaopinga w przeobrażających się dynamicznie i imponująco rosnących w okresie naszego „ćwierćwiecza wolności” – pod hasłem BOGAĆCIE SIĘ – Chinach, czy też oszałamiające politycznych adwersarzy – zwycięstwo Trumpa, z zawołaniem FIRST AMERICA na ustach.

  Jeśli miałbym skomentować praktyczne znaczenie katastrofy smoleńskiej dla kształtu obecnie ukształtowanej, a korzeniami tkwiącej w Magdalence – polskiej sceny politycznej, powiedział bym z przekonaniem : ostatecznie spetryfikowała całą tą postokrągłostołową personalnie i ideologicznie skamielinę, która nie jest się w stanie uwolnić od wizji świata przełomu lat 80 i 90, ani wasalnych zależności wówczas na siebie przyjętych, a w ślad za tym kompradorskiej i paserskiej służebności wobec nowych władców skolonizowanej z ich udziałem Polski.
  Że o śmiałym programie gospodarczym i wizji Polski – nie wspomnę.
  Dziś to postsolidarusze środowisko się dzieli na aferałów i smoleńską sektę.

  Oni sami się intelektualnie wyeksploatowali, zastygli w letargu, reprezentują przebrzmiałe postrzeganie świata i WYMIERAJĄCY ELEKTORAT, który kosztem młodych się kurczowo trzyma swoich czysto egoistycznych interesów.
  Spójrzcie na starcze maski uczestników smoleńskich „miesięcznic”, na rozdygotane z nienawiści pochody KOD-u, na samolubne i egoistyczne ubeckie manifestacje pod sztandarami i z inicjatywy SLD.
  Te pasożyty, ci którzy na drodze zmowy i poplecznictwa uczynili sobie z Polski koryto, których narcystyczny egotyzm uwalnia od zatroskanej refleksji nad efektami poczynań – chcą aby „było jak było” – nie dając nic od siebie i za nic mając interes przyszłych, już dziś zadłużonych per capita w momencie narodzin – na poziomie 85.000 zł – pokoleń.
  I na tym bym tę analizę i diagnozę status quo zakończył.

  W jakichkolwiek kwestiach, stanowiących o tożsamości środowiska PO lub PiS i podtrzymujących ich schyłkową wegetację, formacja konserwatywnej, wolnościowej i liberalnej prawicy, stanowiska zabierać nie powinna.
  Należy wypracować własną narrację i na niej się skoncentrować, wyraźnie akcentując, że obce nam tematy i problemy ( zwłaszcza światopoglądowe) są wytworem NIEZDOLNYCH DO REFLEKSJI I WIZJI postmagdalenkowych środowisk, więc niech sami konsumują tę żabę.
  A najlepiej, niech się wytłuką wzajemnie.

  W obszarze eksperckim, sugeruję powołać własny gabinet cieni, w którym – zważywszy na przebiegunowanie świata w skali dotąd nieznanej, a zwłaszcza wszystkich tego implikacji dla kierunków wewnętrznego rozwoju – na plan pierwszy powinni wypłynąć ludzie formatu dra Jacka Bartosiaka, czy dra Cezarego Mecha.

  Docelowym kręgiem elektorskim, do którego oferta wolnościowej, konserwatywnej i liberalnej prawicy winna być skierowana, to MŁODZIEŻ I PRZEDSIĘBIORCY, bowiem to na ich barki, rządzący od ćwierćwiecza filistrowie i obskuranci złożyli ciężar spłaty niebotycznego i roztrwonionego długu.

  Nie mogę pominąć kwestii zwięzłego i zrozumiałego programu, na kształt reformy nieodżałowanego Mieczysława Wilczka.
  Stawiając Go w panteonie sław polskiej gospodarki, oddałem Mu osobisty hołd, za przywrócenie rozumu w życiu gospodarczym i państwowym.
  Gdzie tylko możliwe, apelowałem o powrót, do Jego rozwiązań,
  gwarantujących powrót do państwa EFEKTYWNEGO, poprzez radykalną redukcję jego ingerencji, regulacji i struktur, patologicznie sprzyjających wynaturzeniu, rozbuchaniu i rozwydrzeniu organów władczych i biurokratycznych. One to bowiem rodzą kastę, a ta, pozostawiona samej sobie, w naturalny sposób ulega zwyrodnieniu, bo poprzez bezcelową multiplikację ingerencji i narzucanie gorsetu inicjatywom, przeradza się w panującą nadbudowę, zdolną wyeliminować wszystko, co sprzeczne z jej interesami.
  Miałem niezłomną nadzieję, że stanie się okrętem flagowym, po trzydziestoleciu rządów miernot i nieudaczników.
  Ale On odszedł. Pozostała jednak Idea !

  Wyobraźcie więc sobie nasz kraj, w którym :
  1/ Funkcjonuje jeden prosty, przejrzysty, powszechny i niezawodny oraz tani jako narzędzie fiskalne – PODATEK,
  2/ Podatek ten, jest narzędziem dyscyplinującym budżet i redukującym państwo do granic niezbędnej POMOCNICZOŚCI, koncentrując je w szczególności na bezpieczeństwie, innowacyjności i rozwoju,
  3/ Podatek ów jest szalenie umiarkowaną daniną, implikującą dopływ KAPITAŁÓW I INWESTORÓW do swoistego podatkowego raju, wskutek czego wywołującym intensywny rozwój gospodarczy, równolegle z drenażem mózgów z otoczenia, a więc i wzrostem cywilizacyjno -kulturowym kraju,
  4/ Instrument ten, jest bezspornym czynnikiem radykalnej REDUKCJI BEZROBOCIA, WSTRZYMANIA DEPOPULACJI I DEGRADACJI DEMOGRAFICZNEJ, bowiem przekształcając wraz ze wzrostem lokalnych inwestycji i produkcji -rynek pracy w rynek pracownika, służy radykalnemu podniesieniu wynagrodzeń.

  Powiedzmy to wprost i bez ogródek : rozwój implikuje POPYT, EKSPORT i INWESTYCJE, przy minimalnych ciężarach ŚWIADCZEŃ PUBLICZNYCH, mogących zahamować INWESTYCJE, a więc PODAŻ.

  Minimalizacja świadczeń publiczno prawnych i umiarkowane wsparcie państwa dla polskich pomysłów, podmiotów i produktów (współfinansowanie wynalazków i innowacji, kredytowanie wyrobów, promocja eksportu), są warunkiem radykalnego zdynamizowania wzrostu kraju.

  Lecz nie ma nic ZA DARMO.
  Czy będzie przyzwolenie na :
  1/ ZREDUKOWANIE EMERYTUR przyszłych do poziomu jednolitych emerytur społecznych, zaspokajających elementarne potrzeby życiowe ?
  2/ ZREDUKOWANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH przyszłych, do pakietu podstawowej opieki zdrowotnej, z możliwością indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych na wypadek powikłań ?

  Jest szansa DYNAMICZNEGO WZROSTU DLA POLSKI.
  Wystarczy wola polityczna, decyzja, konsekwencja we wdrażaniu.

  Tą szansą, tym instrumentem, jest „algorytm Bartosika”.
  Jego kluczową funkcją, jest rewolucja w podatkach.
  Idealnym byłoby, by podatek był jeden, powszechny, prosty i od bezspornej podstawy.
  Oto, jak na przykładzie dostępnych danych z roku 2014, wychodząc z definicji „podstawy”, rekomenduję rozwiązanie, które spełnia wszystkie powyższe warunki brzegowe :

  PKB (czyli Produkt Krajowy Brutto), jest ex definitione niczym innym z perspektywy firmy, jak wartością dodaną, a więc różnicą pomiędzy wartością wytwórczości całkowitej (globalnej) jednostki, pomniejszoną o poniesione na tę wytwórczość nakłady i to wszelkich wytwórców, w tym obcych rezydentów w kraju. PKB kieruje się kryterium terytorialno-geograficznym, a uwzględniwszy jego powszechność – dotyczy też bezwarunkowo podmiotów zagranicznych, dziś w części lub całości zwolnionych z opodatkowania.

  Za rok 2014, PKB Polski, wyniósł 1 bilion 729 miliardów złotych (1.729 mld PLN).
  Dochody budżetu państwa na rok 2014 wyceniono na 277 miliardów złotych, zaś wydatki oszacowano na ca 325 miliardy złotych.

  O budżecie państwa nic dobrego powiedzieć nie sposób. Obrazuje on kondycję bez umiaru rozdętego, chorego państwa, ingerującego – wbrew zasadzie pomocniczości – w dziedziny i życie swych obywateli w stopniu niesłychanym.
  Lecz by nie wywoływać społecznych wstrząsów, by nie prowokować przesadnej erupcji niezadowolenia, na starcie ( i tylko) należy przyjąć poziom wydatków – za wiążący.

  Jak więc i czym zapewnić zasilanie budżetu ?
  JEDYNYM, JEDNOLITYM, POWSZECHNYM I PROSTYM PODATKIEM OD PKB.
  Jego wysokość w punkcie startu wyznaczy stosunek wydatków budżetu do PKB, a więc w omawianym przykładzie, będzie to ca 18,7% , Z TENDENCJĄ DO MALENIA w miarę postępu w reformowaniu państwa ( zwłaszcza w obszarze opieki socjalnej i zdrowotnej, dziś wywołujących spiralę zadłużeń).
  A zważywszy, że dzisiejsze podmioty gospodarcze (oczywiście te które płacą) asygnują do budżetu podatki i parapodatki – na poziomie ca 55%-75 % , postęp będzie radykalny.
  I Z PEWNOŚCIĄ DYNAMICZNIE AKTYWIZUJĄCY polską gospodarkę.

  Tylko potrzebna jest rewolucja na miarę Wilczka. Na miarę John’a James’a Cowperthwaite’a przed 50-ciu laty w Hong Kongu.
  Lub 10.500 ustaw i rozporządzeń, skasowanych w Australii dla ożywczego pobudzenia kraju.

  Prosty program, młody oraz biznesowy elektorat, jeszcze tylko wymaga zwięzłego hasła wiążącego interes osobisty z powodzeniem kraju, wszystko po to, by pokazać wyborcy prostą prawdę :

  PRZYSZŁOŚĆ JEST W TWOICH RĘKACH.
  PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO CIEBIE.
  BOGAĆ SIĘ !!!

Comments are closed.