W Izraelu oszaleli. Ziemkiewicz został antysemitą za… Zychowicza. A donosi Pankowski

Rafał Ziemkiewicz fot. PAP/Paweł Supernak
Rafał Ziemkiewicz fot. PAP/Paweł Supernak

Takiego numeru dawno nie było. Rafał Ziemkiewicz został wymieniony w izraelskim raporcie jako antysemita. Za co? Za tezę którą wygłosił ktoś zupełnie inny. Konkretnie publicysta historyczny Piotr Zychowicz.

Na dzisiejszym facebooku i twitterze czołowego polskiego publicysty znalazł się dziś rano następujący wpis”

Sukcesy od rana. Znalazłem się w dorocznym raporcie „Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University” o antysemityzmie na świecie. Ponieważ na różnych „listach żydów” umieszczany jestem regularnie, uzupełnienie tego obecnością na liście antysemitów uważam za zawodowy sukces – coś jakby zdobycie „korony Synaju”.

Jest jednak trochę dziegciu w tej beczce miodu. Po pierwsze, zostałem tam nazwany „Rafałem Michałem Ziemkiewiczem” (chodzi jednak niewątpliwie o mnie, bo wraz ze mną potępiony został tygodnik „Do Rzeczy”). Po drugie, nie chodzi w ogóle o żadną moją wypowiedź na temat Żydów. Do kategorii „holocaust distorter” zakwalifikowano mnie jako głosiciela tezy, że w II Wojnie Światowej Polska powinna znaleźć się po stronie Niemiec przeciwko Związkowi Sowieckiemu. Problem w tym, że ja takiej tezy nigdy nie postawiłem, ale ponieważ książka Piotra Zychowicza ukazała się wcześniej od mojej, więc mędrcom podobnym sporządzającemu listę czytać się jej już nie chciało. Zychowicza też zresztą nie, poza jednym, pierwszym akapitem.

Swoją drogą ciekawe, że wg Tel Aviv Uniwersity w tej wojnie była jakaś „German side”. Logicznie może z tego wynikać, że holocaustu dokonali Niemcy, a nie naziści, co nie wiem jak Państwu, ale mnie z daleka zalatuje „holocaust distortion”.

Jako autor „polskiej” części raportu podany jest niejaki Rafał Pankowski. Zdumiewające, że centrum Kantora nie stać na lepszych kapusiów.

Rafał Pankowski to zawodowy antypolski delator, który żyje z tego, że oskarża Polaków o antysemitym. Jeszcze do niedawna robił to w dodatku za pieniądze polskich podatników.

Czytaj też: Ziemkiewicz: „W styczniu Izrael zrobił nam wizerunkowe Pearl Harbour, wczoraj wizerunkowy Sedan” [VDEO]

15 KOMENTARZE

 1. Będzie jeszcze bardziej dumny i wyniosły w programie piątej klepki zwanym Wtylewizji (w odbycie wizji?).

  • Ziemkiewicz nie da się oglądać. Np. nie porusza tematu gdzie są te GIGANTYCZNE pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Dlaczego PiS ich nie odzyskał? Robią tacy Ziemkiewicze z ich zarządcą PiS-em z narodu żarty czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych? Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. – cisza. PiS kryje mafię? Wszak to łatwo znaleźć. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

  • W Izraelu oszaleli. Żydzi tak mają. To jest powodowane u nich chorobą Taya-Sachsa (gangliozydoza GM2). Choroba Tay-Sachsa to rzadka choroba genatyczna o charakterze spichrzeniowym. W jej przebiegu dochodzi do odkładania się gangliozydu GM2 w komórkach mózgu. Jest to substancja lipidowa, a przyczyną jej spichrzania jest upośledzenie lub brak wydzielania β-heksozaminidazy, która rozkłada gangliozyd GM2. Jest to choroba występująca w populacji Żydów Aszkenazyjskich.
   Ustalono, że mutacja i jej dziedziczenie jest spowodowane bliskie pokrewieństwo rodziców dziecka np. małżeństwa między kuzynostwem, wujem a siostrzenicą.

 2. Doktor wszechnauk i jednocześnie półmózg RAZ był i jest antysemitą. To pierwszy raz kiedy dziennikarz z niestety poczytnego tygodnika w przestrzeni publicznej użył na określenie Żydów ONRowskiego określenia parchy.

  • Nic takiego nie powiedział idioto.
   Nie dorastasz Ziemkiewiczowi do pięt.

  • „Parchy” to nie jest okreslenie ONR-owskie. Uzyl go juz polski klasyk Boleslaw Prus w „Lalce”

 3. Żydzi są naprawde dziwnym plemieniem, z jednej strony robią z siebie ofiary, a z drugiej biorą w obrone najgorsze kanalie żydowskie które ich mordowały.

  • Nie ma w tym nic dziwnego. To istota tzw. moralności żydowskich elit. Uważali i uważają, że mają prawo ratowania swojego (w domyśle: lepszego) życia za wszelką cenę.
   Natomiast lud żydowski tego przekonania elit nie podziela. Jest na to dowód nie podważenia. Chaim Mordechaj Rumkowski Przełożony Starszeństwa Żydów w Łodzi aż do likwidacji getta w końcu sierpnia 1944. „Zasługi” Rumkowskiego dla wyłapania niemal wszystkich Żydów w Łodzi i okolicach są nie do przecenienia. Niemcy wysłali go w 1944 do obozu zagłady luksusowa salonką.
   Inni żydowscy więźniowie nie docenili tych „zasług” swojego Przełożonego. Wrzucili go żywcem do cieplutkiego krematorium.

 4. ▌▌„Rafał Ziemkiewicz został wymieniony w izraelskim raporcie jako antysemita. Za co? Za tezę którą wygłosił ktoś zupełnie inny.”

  ALE TO W OGÓLE JEST JAKAŚ NOWOŚĆ?

  NOWOŚCIĄ BY BYŁO GDYBY W IZRAELU NIENAWIŚCI W KOŃCU NAPISALI PRAWDĘ I NIE POMIESZALI SPRAWCÓW Z OFIARAMI — TAK, WTEDY BYŁABY TO NOWOŚĆ WARTA ODNOTOWANIA. No a tak?

  .

  ▌▌Jak to mówią: — Nienawiść zaślepia. Trzeba więcej dowodów ws. Izraela nienawiści?

  .

  ▌▌Żydzi od dawna nie mogli wyjść ze zdziwienia wobec Polaków badając „antysemityzm bez Żydów”.

  Ależ oni musieli dobrze znać skalę nienawiści swoich żydowskich braci z Izraela! Z góry wiedzieli, że dopiero trzeba poznać Żydów, żeby zyskać choć cień pojęcia, czym naprawdę może być antysemityzm, bo na pewno nie tym sentymentalnym czochrankiem po chrześcijańsku i wciąż po chłopsku poczciwych Polaków w zakodowanej postawie feudalnej — ze zmiętą czapką w ręku i głębokim pokłonie!

Comments are closed.