Świat na krawędzi wojny. Iran może zaatakować Izrael w najbliższych dniach. IDF w gotowości bojowej – szykują kolejne bombardowania

Generał Amir Ali Hadżizadeh, jeden z dowódców irańskiej Gwardii Rewolucyjnej na tle rakiety balistycznej. Foto: wikimedia
Generał Amir Ali Hajizadeh, jeden z dowódców irańskiej Gwardii Rewolucyjnej na tle rakiety balistycznej. Foto: wikimedia

Izraelskie Siły Zbrojne są w podwyższonym stanie gotowości w oczekiwaniu na atak ze strony Iranu. Reżim ajatollahów może dopuścić się zbrojnej interwencji w 70 rocznicę niepodległości Izraela, przypuszczalnie za pośrednictwem swoich szyickich przybudówek.

Atak miałby być rewanżem za bombardowanie przez Izrael irańskiej bazy T-4 w syryjskiej prowincji Homs. Z tego miejsca przypuszczono dwa miesiące wcześniej atak dronów na Izrael. Cahalowi (Izraelskie Siły Zbrojne) udało się strącić je nad Wzgórzami Golan.

Izrael twierdzi, że baza T-4 należy do Irańczyków. Wywiad miał poformować, że w izraelskim ataku zginęło 7 strażników rewolucji w tym podpułkownik odpowiedzialny za ataki dronowe.

Zobacz też: Podwodna wojna wokół Syrii. Rosjanie wykluczyli z sobotniego ataku brytyjską łódź podowdną

Izrael szykuje się nie tylko na odparcie irańskich ataków, ale też na zbombardowanie kolejnych perskich celów w Syrii. Te miałyby być przeprowadzane w pełnej współpracy z Pentagonem.

Według niektórych ekspertów również amerykański atak na siły Assada był tylko przymiarką do akcji wymierzonej w Teheran.

Zobacz też: Świat na krawędzi wojny. Rosyjska flota desantowa w drodze do Syrii. „Wdrażany jest opracowany scenariusz”

Źródło: telawiwonline.com

17 KOMENTARZE

  • przyłączam się do życzeń… może w końcu obrzezani się doigrają

   • Weźcie pod uwagę, że jeśli Izrael zostanie zniszczony, to nasi dawni, niezbyt lubiani sąsiedzi znowu się do nas wprowadzą. Niech sobie siedzą na swoim, a jak Ahmed ma z tym problem, to jest to Ahmeda problem

     • Kurczę, to jest temat na esej, a blogów na NCz jak nie było, tak nie ma…

      No to spróbuję krótko: jest różnica między kilkoma tysiącami a milionem. Ten milion Polsce zagraża, bo w Izraelu całkiem sporo ludzi miało przodków z obywatelstwem RP i mogą wystąpić o paszporty.

      A jest tych Żydów z Polski w Izraelu tak dużo, bo przed 1939 zaszły pewne wydarzenia, o których wszyscy zainteresowani, z własnych powodów, nie lubią wspominać: Rząd IIRP, w ścisłym porozumieniu z syjonistami, szkolił i zbroił syjonistyczne bojówki, i aktywnie wspierał emigrację do ówczesnej Palestyny, zarządzanej przez Brytyjczyków. Ponieważ mieszaliśmy w sprawach, było nie było, mocarstwa, głupio nam o tym mówić. Żydom też głupio przyznać, że „zoologiczny antysemityzm Polaków” polegał na tym tylko, że pomogliśmy im założyć Izrael, byle się wynieśli.

      No więc, ja myślę tak: w Polsce genetycznego antysemityzmu nie było nigdy, jeśli więc paru Żydów autentycznie chce zostać Polakami (jak na przykład wielki matematyk, Alfred Tarski), to proszę bardzo. Co jednak do wrogiej Polsce i Polakom masy Żydów, którzy mogliby się nam zwalić na łeb, to ja jestem za kontynuacją polityki IIRP.

 1. Ostatnio Izraelem rządzą durne lewaki jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że islamskim psychopatom chodzi głównie o zniszczenie Europy. Izrael na Bliskim Wschodzie jest naszym lotniskowcem trzymającym islamistów w ryzach za morde.

 2. Izrael poradzi sobie z każdym muzułmańskim krajem ; bo mają super sprzęt, dobre szkolenie, miłość do odzyskanej po wiekach Ojczyzny!

  • gdyby głupota miała liście byłbyś pajacu żywopłotem Ci faszyści zabrali siłą ziemię palestyńczyką mordując przy tym kobiety i dzieci są zwykłymi tchórzami którzy potrafią strzelać do nieuzbrojonej ludności cywilnej tak zachowuje się tylko tchórzliwy terrorysta z syjonu i jego pobratyniec i uczeń z isis

 3. chciałby poznać imię i nazwisko pajaca który pisał ten artykuł. taka dezinformacja powinna być karana baranie nad Palestyną okupowaną przez syjonistów nie latał zaden dron jeden dronlatał nad wzgórzami golan które należą do Syrii i to on został zestrzelony. powinni cię ośle zwolnić za tą dezinformacje

  • Maxim weź magnezu podobno koi nerwy. Co do mnie, Polaka, Katolika i Narodowca w jednym. Wolę Żyda w Izraelu ( daleko od Polski) niż muzułmanina w Europie!

   • miko nie musisz się tłumaczyć ze swojej ułomności umysłowej to akurat widać w każdym komentarzu. wiem prawiczku że z religi byłeś prymusem i pewnie na 6 leciałeś szkoda że tylko z religi ale czegoż się można więcej po prawiczku spodziewać

 4. Autor: Jozef Flawiusz,Tytul: Wojna Zydowska – zyd i to nie byle kto pisze o swoim ‚narodzie’ 2000 tysiace lat temu.Warto przeczytac.

Comments are closed.