To on miał wręczyć łapówki Gawłowskiemu – pieniądze i apartament w Chorwacji. Bogdan K. usłyszał zarzuty w areszcie

Stanisław Gawłowski. Foto: PAP/EPA
Stanisław Gawłowski. Foto: PAP/EPA

Zarzuty m.in. wręczenia posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu 100 tys. zł łapówki i przekazania nieruchomości położonej w Chorwacji o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł usłyszał aresztowany w niedzielę Bogdan K. Poinformował o tym rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Jak podano w poniedziałkowym komunikacie rzecznika prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisława Żaryna, funkcjonariusze Delegatury ABW w Poznaniu zatrzymali w piątek w Warszawie Bogdana K., który jest podejrzany o udział w tzw. aferze melioracyjnej.

K., który jest przedsiębiorcą podejrzanym w sprawie od 2016 r., postawiono nowe zarzuty – podał rzecznik ministra. Chodzi m.in. o udzielenia korzyści majątkowych w postaci wręczenia w 2011 r. 100 tys. zł, a także przekazania nieodpłatnie 2014 r. nieruchomości położonej w Chorwacji o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł Gawłowskiemu.

Bogdanowi K. przedstawiono zarzuty udzielania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wyłudzania kredytu oraz oszustwa. Za przestępstwa te grozi kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 12 lat.

W zamian za łapówki K. miał zapewnić sobie przychylność przy rozstrzyganiu przetargów organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Wobec K. zastosowano w niedzielę areszt na trzy miesiące.

Świat na krawędzi wojny. Iran może zaatakować Izrael w najbliższych dniach. IDF w gotowości bojowej – szykują kolejne bombardowania

Jak podał rzecznik ministra, śledztwo ws. tzw. afery melioracyjnej dotyczy co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów zł, na które przetargi organizował Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Do tej pory zarzuty w sprawie przedstawiono 63 podejrzanym.

Sąd w Szczecinie zdecydował w niedzielę o zastosowaniu wobec Gawłowskiego  trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. W piątek poseł, sekretarz generalny i lider zachodniopomorskich struktur PO został zatrzymany przez CBA, następnie usłyszał w prokuraturze pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dotyczą one okresu, w który Gawłowski pełnił urząd wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL.

Sprawa Amber Gold: „Tajne dokumenty są miażdżące dla świadków!” Wassermann odwołuje przesłuchania

1 KOMENTARZ

 1. Prawdziwy problem: od 29 lat PiS/PO/całareszta czyli zainstalowana w ‘44 żydokomuna działa tak:
  – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
  a następnie DAĆ:
  – 500+
  – mieszkanie+
  – 300 zł +
  – inkubatory+
  – nagrody+
  – delegalizacje+
  – cela+
  – chuj-wie-co+
  – inny+
  – C++
  – …+
  To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
  Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata wszystkich ich wraz z odsetkami nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
  Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 5 lat (odliczając stratę w piątym roku (ostatnim z możliwych do odliczenia straty), będzie musiał przechowywać dokumentację podatkową za rok, w którym wykazał stratę, aż przez 10 kolejnych lat podatkowych) Konta bankowe firmy są obecnie praktycznie „wieczne” Banki niczego nie kasują. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
  A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste? Więc się pytam: gdzie są ukradzione 250 mld. zł czyli około 6 towarowych pociągów w banknotach 100 zł.

Comments are closed.