Zaskakująca szczerość Morawieckiego. Przyznaje, że polityka PiS jest poddańczo-postkomunistyczna

Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości była pokazem populizmu i zapowiedzią kolejnych socjalnych programów i szeroko zakrojonego rozdawnictwa. Co więcej premier Morawiecki, umyślnie lub nie, wygadał się jak wygląda obecna polityka PiS-u.

Premier Morawiecki, choć nie ma wielu wpadek, to zasłynął już m.in. próbą cytowania „Pana Tadeusza”, ew. fraszki Jana Kochanowskiego „Na Zdrowie”. Wówczas „popisał się” dużą znajomością słowa pisanego, bo połączył cytaty z obu dzieł w jedno.

Teraz z kolei Morawiecki mówił o tym, jaka jest polityka PiS. Prawdopodobnie nie to, chciał powiedzieć, więc jest to kolejna z jego wpadek, ale za to jakże szczera!

Zobacz także: Morawiecki obniży podatki firmom? To ściema! Zobacz dlaczego

Nasza polityka nie jest ani biała, czyli poddańcza, ani czerwona, czyli postkomunistyczna. Nasza polityka jest biało-czerwona – powiedział Morawiecki.

Skoro polityka biała jest poddańcza, a czerwona postkomunistyczna czerwona, to polityka biało-czerwona jest poddańczo-postkomunistyczna. Trzeba docenić szczerość premiera, który ma rację.

W końcu to nie kto inny jak PiS głosował za traktatem Lizbońskim, przez który Polska jest w stosunku poddańczym wobec Brukseli, a polityka rządu od dwóch lat w sferze gospodarczej jest postkomunistyczna.

Warto przeczytać: W szponach pazernego państwa. 90-letnia staruszka ścigana przez fiskusa za sprzedaż serwetek na koszyczki wielkanocne

9 KOMENTARZE

 1. Co macie przeciwko komunizmowi? Przecież wg JKM w PRLu było więcej wolności niż w UE.

  • W socjalistycznym obozie koncentracyjnym zwanym PRL było najwięcej wolności gdy lewactwu zabrakło pieniędzy w państwowym korycie i wprowadziło liberalizm gospodarczy Ustawą Wilczka.

   • Od 29 lat PiS/PO/całareszta:
    – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
    a następnie DAĆ:
    – 500+
    – mieszkanie+
    – 300 zł +
    – inkubatory+
    – nagrody+
    – delegalizacje+
    – cela+
    – chuj-wie-co+
    – inny+
    – C++
    – …+
    To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
    Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
    Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
    A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

   • No i czy to nie był błąd? Dziś w UE jest przecież mniej wolności niż w PRLu na przykład władza nie strzela do strajkujących robotników

 2. PiSowskie lewactwo jest zwyczajną bandą złodziei i analfabetów ekonomicznych. Nie ma żadnych różnic między pisiorami i platfusami.

 3. -chcecie płacić niskie podatki? – Jaro Kaczyński
  -chcemy !!!

  dobry żart :)

 4. Komunisci niczego darmo tak nie rozdawali!! To jest mafia na czele rządu!! Won !!

Comments are closed.