Sommer: Grażyna i Janusz nie muszą już pracować. Bo mają socjal z PiS. Czy ktoś jeszcze myśli jakim kosztem?

Oto ideał partii władzy
Oto ideał partii władzy

Rozgrywający się na naszych oczach wyścig licytacyjny w socjalu to istne szaleństwo. Wbrew pozorom nie pomaga on ludziom. Tylko wpędza w roszczeniowość, bezradność a w efekcie jeszcze większą biedę.

Co jest największym pięknem wolności gospodarczej? Otóż to, że jeśli ktoś ma dobry pomysł i włoży w niego odpowiednią ilość pracy to niemal na przysłowiowy bank odniesie sukces materialny.

W świecie socjalistycznym jest odwrotnie.

W nim teoretycznie ci się wszystko należy, ale kosztem tego „należy się” jest to, że szansa na prosperity w zasadzie nie istnieje, bo państwo co chwila pod jakimś, głupszym bądź mądrzejszym pretekstem, chce ci coś zabrać na jakiś szczytny cel. Swoistym rekordem w transparentności takiego działania jest dzisiejszy wyczyn premiera Morawieckiego, który widząc demonstrację rodzin niepełnosprawnych postanowił obłożyć kolejnym podatkiem „zamożnych”.

Wesprzyj Konferencje Prawicy Wolnościowej

A przecież lista szczytnych celów jest nieskończona. W efekcie trzeba płacić w nieskończoność. I nigdy metodą ziarnko do ziarnka nie zbierze się miarka, bo ziarnka co chwilę ktoś podkrada. I w desperacji można byłoby wpaść na pomysł, że w tej sytuacji najlepsza jest taktyka na Grażynę i Janusza. Tyle, że ta metoda po pierwsze prowadzi do katastrofy w stylu Wenezueli a oprócz tego uwłacza elementarnej ludzkiej godności. Tak, to jest najgorsze. Socjal a la PiS robi z ludzi lumpenproletariat. Wolność to wolność także od socjalu!

Czytaj też: Jonny Daniels ośmieszył przeciwników ekshumacji w Jedwabnem! Oraz sam siebie. Czy złamał prawo?

45 KOMENTARZE

 1. środowisko wolnościowe powinno poważnie przemyśleć, do jakiego punktu jest nam po drodze z socjalną konserwą. Na pewno postępowy soc jest gorszy, ale „wróg mojego wroga” nie jest bezwarunkowo moim przyjacielem.

 2. ▌▌Na ilustracji Andżelika powinna już chodzić z wyraźnym brzuchem — w końcu socjaliści dostają to, za co płacą.

  Po co się uczyć? Po co w ogóle chodzić do szkoły, pracy, skoro Partia płaci za własne „bejbi”?

  • ▌▌Ostatnio pierwszy raz szedłem przez miejskie osiedle socjalniaków — ogromne tłumy dzieciaków, jak nigdzie W CAŁEJ METROPOLII! (Przyszłość „Mieszkania plus”, tyle że wciąż jeszcze krajowa, choć też już nie do końca — śmieci wyrzucał jakiś gruby „Chińczyk”).

   Jedyni, którzy nie muszą liczyć pieniędzy przy rodzeniu kolejnych dzieci (z wyjątkiem kasty biurokratycznej — tam gigantyczny socjal w postaci urlopów, wychowawczych, przywilejów zawodowych i braku zwolnień za jakość pracy są drugim obszarem napędzającym nieograniczoną prokreację). Tak dokonuje się cicha podmiana społeczeństwa.

   • ▌▌Myślę, że nie jesteśmy aż tacy zamknięci na różnorodność: każde z dzieci powinno mieć inny odcień skóry…

  • Ale przecież wg prawiczków nauka jest zła – w ukochanym przez was XIX wieku 80% Polaków było analfabetami.

   • Nauka muzyki czy plastyki nie byłaby obowiązkowa a podany przez panią przykład analfabetów (których i dzisiaj jest sporo) nie wskazuje na to, że ci analfabeci nie potrzebują umiejętności czytania do obsługi szpadla albo kosiarki do trawy.
    Umiejetność czytania zwiększa szanse na znalezienie pracy ale tego nie gwarantuje!

     • analfabetyzm to nie tylko brak umiejętności czytania. to brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a to już jest jakieś 90% społeczeństwa – włącznie z tobą. co z tego, że ktoś umie czytać? taka umiejętność nie jest na tyle przydatna, żebym musiał płacić za uczenie jej takich matołów, jak ty.

 3. Kompletne brednie na tym obrazku. Nie ma Grażyn i Januszy w wieku 30 lat. Imiona rodziców to raczej powinny być np. Przemysław i Roksana.

  • czemu wilkołaku jeszcze w Polsce siedzisz?
   mówie ci, jedź do szwecji, tam cie ubogacą kulturalnie i socjalnie i będziesz najszczęśliwsza.

   • Grażyna i Janusz to obecnie raczej ludzie 50-60 letni czyli dziadkowie Brajanów i Dżesik a nie rodzice.
    To wygląda raczej tak. Grażyna babcia, Janusz dziadek, ojciec Sebastian, matka Roksana, dzieci Brajan i Dżesika.

 4. Tak , odsetek patologii pogłębi patologie . Ale co z normalnymi rodzinami które dzięki tej dotacji mogą posłać dzieci na dodatkowe lekcje angielskiego , wysłać na kolonie , zakupić ubrania , itd? Ja widzę że dzięki 500 plus wiele rodzin znacznie poprawiło swoją sytuację materialną i jakość życia.

  • Gdyby nie było socjalu, to każdy miałby dwa razy więcej, ponieważ nie trzeba by było zabierać ogromnych pieniędzy w podatkach.

   • Przed 500+ nikt nie miał 2 razy więcej! Więc nie pisz bzdur. System jest po to żeby okradać obywatela.

   • Jasne. W Rosji nie ma socjalu i tam pensje są 2 razy wyższe niż w UE- 100 dolarów miesięcznie.

  • Drogi samotny rodzicu, jesteś podręcznikowym przykładem tego jak socjaliści robią ludziom wodę z mózgu. 500 plus ludzie >widząodczuli<. Proponuję Ci zatem mały eksperyment: za każdym razem kiedy pomyślisz o profitach z socjalu, przypomnij sobie ile Ci zostaje z wypracowanej pensji i ile możesz za to kupić.
   To doprawdy zabawne kiedy socjaliści uważają że całe społeczeństwo powinno się dokładać do ich budżetu jak jedna "wielka rodzina", jednocześnie kompletnie nie przejmując się tym że ta "wielka rodzina" jest z roku na rok coraz słabsza, biedniejsza, coraz mocniej zależna od rządu i przez niego kontrolowana. Odarta z godności i perspektyw na przyszłość.

   • Kiedy polskie rodziny były bogatsze niż dziś? W PRLu? Pod zaborami? W czasie wojen światowych? A może w Średniowieczu?
    Kiedy był ten złoty wiek za którym tęsknią prawiczki?

  • jaka normalna rodzina z jednym dzieckiem spełnia wymogi do otzrymania 500+ ? To jest właśnie chore w tym programie że zamiast mobilizować ludzi do pracy żeby żyło im się lepeij , zniechęca. Wystarczyłoby przyjąć model skandynawski w przyznawaniu 500+ , w którym każda osoba nabiera prawo do świadczeń o ile PRZEKROCZY jakikiś minimalny próg dochodów w okresie rozliczeniowym , dzięki temu wszystkie sebastiany i karyny zamiast rzucać prace w obawie że PRZEKROCZĄ „dozwolony” próg dochodowy , staraliby się o jak najwyższą płacę za wykonywaną prace. W obecnym kształcie ten program 500+ jest demoralizujący i demobilizujący ludzi do pracy zawodowej , ktoś na te świadczenia musi płacić więc za niedługo może się okazać że ze względu na coraz wyższe podatki , praca stanie się nieopłacalna co już samo w sobie brzmi śmiesznie.

   • Im mam więcej pieniędzy, im bardziej smakuje luksusu, tym chcę pieniędzy jeszcze więcej. Tak to działa. Zwykła, dobra chciwość na życie.
    Uwierz mi, 500+ to głodowa stawka za dziecko. Oczywiście, jak ktoś żyje w podmiejskich slamsach, albo jest studentem, to może uznawać te pieniądze za coś znaczącego, ale nikt o zdrowych zmysłach nie rzuci pracy zawodowej dla takich groszy. Chyba, że wcześniej pracuje dla Januszy biznesu, którzy płacą tak mało, że koszt opiekunek dla dziecka niewiele jest mniejszy od zarobków – to wtedy, możliwe, że dla takowego buraka się pracować nie chce.

  • Cza było się nie rozwodzić lub nie dawać byle komu to byłoby dwoje rodziców.

  • Zgadzam się, ale moim zdaniem warunkiem do otrzymania świadczeń powinno być to, że przynajmniej ojciec rodziny uczciwie pracuje, nic za darmo… Taka dajmy na to samotna matka (dosłownie)z jednym dzieckiem, której mąż np. zginął w wypadku, zarabiająca 1600 na czysto nie dostanie nic, bo zwyczajnie za dużo zarabia, a uczciwie odprowadza podatki… A ten przysłowiowy Janusz z Grażyną państwu nie dają zupełnie nic, bo nie dość, że sami nie pracują, to wychowują kolejne pokolenie zasiłkowiczów.

 5. Niestety, ale teraz na zachodzie Polski brakuje rak do pracy bo wolą siedzieć ludzie, że tak powiem na „d**ie”. Po co mają za 2-3tys pracować jak dostaną za dzieciaki tyle… Jeszcze trochę, a zobaczy rząd jak gospodarka usiądzie

  • Po co mają za 2-3tys pracować -> to proszę wziąć emerytów i tych wszystkich wywalonych w poprzednich latach na zbitą twarz, ściągnąć ludzi z Niemiec albo podkupić u innych tych niezadowolonych co pracują za 2-3 tys.

 6. według Janusza 7 osobowa rodzina będzie siedzieć na socjalu za 4 tyś miesiecznie i żyć w luksusie i dostatku?? Ogólnie ta szydera ma być do rodzin wielodzietnych? to lepiej żeby nie było Polskich dzieci , nasprowadzać żydów i ukrainców i zasiedlić Polskę?Ja nie zauważyłem żeby Janusz tępił dofinansowanie Ukraińców czy tępił żydów którzy wyciągają łapy po nie swoje. A dlaczego? bo Janusz jest żydem , na dodatek kapitalistą, czyli wyzyskiwaczy żydów którzy doją kasę i wykorzystują Polaków.

  • nie wiem jak ty to obliczyłeś ale chyba lepeij żebyś spróbwał to policzyć jeszcze raz , uwaga podpowiedź , z obrazeczka wynika że taka rodzina może liczyć na świadczenia w wysokości ok.6tyś zł miesięcznie , nie jest to dużo ale przy założeniu że są oszczędni i kozystają z innych form pomocy społecznej jak caritas itp. spokojnie są w stanie za to żyć czyli klepać słodką biede i nowe dzieciaczki . To jest według Ciebie model Polskiej rodziny jaki powinien być wspierany przez pieniądze podatników ? Zastanów się nad tym , ps. też nie pałam sympatią do żydow którzy od czasów komunizmu w Polsce są w rządzie RP zarówno z prawej jak i z lewej strony .

 7. tak tak , matka zostawi pracę za 3 tyś by pobierać 500 plus ?? buhahahaha czyli zamieni 3 tyś zl miesięcznie na 500 zł miesięcznie .No chyba że żydki wyzyskiwacze kapitaliści płaca matce 800 zł za miesiąc za prace po 12 godzin dziennie.To co się takiej matce dziwić

 8. Po co mają pracować czyli siedzieć kilka godzin w sali konferencyjnej oglądając slajdy z powerpointa i chrupiąc paluszki albo pisać raporty na ASAP jak mogą siedzieć w domu czyli – przy piątce dzieci – prać, gotować, sprzątać, robić zakupy, liczyć z kalkulatorem w ręku wydatki, odrabiać lekcje i wiele innych rzeczy które się robi siedząc w domu.

 9. „ta metoda po pierwsze prowadzi do katastrofy w stylu Wenezueli” to mówicie że Wenezuelę wykończyła wielodzietność? a nie biznesy rządu robione z GoldmanSachs?

 10. A wystarczyłoby ten program przeobrazić w taki sposób, że każde kolejne dziecko daje nam niższy podatek dochodowy. Wtedy nagradzalibyśmy rodziców pracujących, a nie patologicznych dzieciorobów.

  • Człowieku, nie masz pojęcia o czym mówisz. Już przy trójce dzieci i zarobkach 5,5k netto/msc na rodzinę – nie płacisz w Polsce praktycznie żadnego podatku dochodowego. Prawie wszystko masz zwrócone pod koniec roku.

 11. Typowe granie pod ślepą zawiść. Np. najniższa emerytura sędziowska to 8100zł netto! To 500+ dla 16 dzieci! Emerytury to żadna umowa społeczna, ponieważ jest zawierana pod przymusem. Należy w pierwszej kolejności zlikwidować ZUS.

 12. Bajubaj bajubaj proszę Pana… Zasiłek rodzi irlski tylko przez rok, zasiłek dla bezrobotnych też tylko przez jakiś czas, poza tym, żeby zasiłek dla bezrobotnych dostać, trzeba się zapisać do pośredniaka, a ten jak wiadomo daje różne propozycje (przeważnir nieciekawe, ale daje) pracy, których nie można wkółko olewać, bo cię wywalą z pośredniaka i i tak zasiłek stracisz. Więc na dłuższą metę zostaje 500+ oraz zasiłek rodzinny . A i jeszcze dodatek z tytułu wielodzietności. Czyli niewiele ponad 3000zł. Tak, wiem, wiem, że to i tak duuuuużo jak na darmowy hajs. Ale za te pieniądze to raczej ciężko utrzymać 7osobową rodzinę. Więc o ile te wszystkie socjale potępiam, o tyle strasznie mnie wkurza, że robi się teraz z Polaków takich totalnych meneli i darmozjadów. Jakoś ja nie widzę w swoim otoczeniu masowego rezygnowania z pracy i ‚produkcji’ dzieci dla kasy… Znam za to masę rodziców, którzy swoją pensję wydaja tak, jak przed 500+ a pieniadze ze swiadczeń rodzinnych przeznaczają na dodatkowe pożyteczne rzeczy, na które wcześniej nie bylo ich stać, np na kursy językowe dla dziecka.

  • Bo te komentarze piszą ludzie oderwani od rzeczywistości, teoretycy z fejsbuka. Koszt utrzymania 6 osobowej rodziny to 4,5k na życie (jedzenie, ubrania, paliwo, żywność-przedszkole/szkoła, rzeczy dla dzieci) + opłaty za mieszkanie + ewentualne kredyty. Spokojnie wychodzi 6k – i to bez kredytów. Nie ma takiego socjalu w Polsce, który zapewniłby godziwe życie takiej rodzinie. A tu jest mowa o 7 osobach. O czym my mówimy, get real.

 13. Lewacki socjal jest przyczyną najgorszej biedy, bezsilności i patologii. Komuniści z PiS to zwykłe lewackie szuje niszczące Polaków marksistowską zarazą, byle jak najdłużej trwać przy korycie.

 14. Dodajcie do tych dodatków jeszcze:
  – dodatek mieszkaniowy (czynszowy)
  – stypendia szkolne na każde dziecko
  – zasiłki okresowe i celowe bo się kwalifikują
  – zaliczkę alimentacyjna do dwoje dzieci z tych 5 jest po i nych ojcac
  – kartę duzej rodziny
  – dodatki do zasiłku rodzinnego np. na dojazd do szkoły (nie był wymieniony)
  – przynajmniej jedno dziecko będzie miało astmę lub inną chorobę więc zasiłek pielęgnacyjny
  – o świadczeniu pielęgnacyjnym nie wspomnę bo żal mi tych nieszczęśników co mają naprawdę chore dzieci
  – dożywianie w szkole na całą 5 lub w przedszkolu.
  – im dzieci przyjmą, bo bezrobotnym się należy, są tzw. defaworyzowani.
  – oczywiście żywność z FEADU – bo są głodni.

  A na starość zapłacimy im za opiekę w domu pomocy społecznej, bo na nieróbstwie wychowane dzieci, też pracować nie będą, będą za to kłótliwe i zabiegane. Taki wzrost populacji nam szykują.

 15. Trzeba jednak zauważyć, że ten socjal jest niejako wymuszany przez głupią, sprzedajną, zdradziecką i wszelkie inne epitety opozycję totalną. To przez nich coraz mniej słychać o różnych przedsięwzięciach gospodarczych czy usprawnianiu systemu podatkowego, a zamiast tego będziemy mieli nowe podatki, które „dotkną tylko niewielką grupę”. Wolnościowcy związali się z PO i Nowoczesna, może nie formalnie, ale rzeczywiście, a ci podbijają bębenek. Wszystko to prowadzi do katastrofy, a wy macie w tym udział.

 16. Pięknie i szlachetnie jest pomagać niepełnosprawnym, ale budżet nam zaczyna trzeszczeć i pojawia się coraz więcej postaw roszczeniowych, co może doprowadzić do katastrofy. Ja uważam, że niepełnosprawni powinni znaleźć opiekę w państwowych domach opieki, bo tak będzie taniej. Tam powinni mieć zapewnione godziwe warunki, możliwość nauki, gdyby trafił się miedzy nimi jakiś, np., Hawking. Ale jeśli ktoś chce mieć niepełnosprawnego w domu, to niech to go ma na własny koszt, bo zaczynają się pojawiać sytuacje, że to niepełnosprawni zaczynają być głównym źródłem utrzymania domu. Jak obserwowałem rozmowę opiekunki niepełnosprawnych z premierem Morawieckim na korytarzu sejmowym, to odniosłem wrażenie, że mniej jej chodzi i niepełnosprawnych, a bardziej o to, żeby dołożyć PiS-owi. Dla mnie jest oczywiste, że ich protest został zorganizowany przez opozycję. A za tym protestem pójdą następne, aż PiS w końcu nie wytrzyma. Wtedy wrócą afery i aferzyści iw końcu będziemy mieć to upragnione przez UE społeczeństwo otwarte, a taki czy inny Donald wytłumaczy roszczeniowcom, że „piniędzy nie ma i nie będzie”.

  • ▌▌„Ja uważam, że niepełnosprawni powinni znaleźć opiekę w państwowych domach opieki, bo tak będzie taniej.”

   KILKANAŚCIE LAT TEMU jedno miejsce w domu opieki złodziejskiej kasty urzędniczej kosztowało podatników 4,5 tysiąca złotych/mies. To ile to może być dziś?

   .

   ▌▌„Dla mnie jest oczywiste, że ich protest został zorganizowany przez opozycję. A za tym protestem pójdą następne, aż PiS w końcu nie wytrzyma. Wtedy wrócą afery i aferzyści iw końcu będziemy mieć to upragnione przez UE społeczeństwo otwarte”

   To nie spisek — to nieunikniony rezultat socjalizmu. Socjalizm zawsze tak kończy.

   • ▌▌„Socjalizm albo śmierć!” — taka jest realna perspektywa, gdy się już raz weszło na tę równię pochyłą. Tylko niektórzy socjaliści mają odwagę/nieostrożność mówić to głośno — może to my powinniśmy mówić o tym głośno?

 17. ▌▌„Ja uważam, że niepełnosprawni powinni znaleźć opiekę w państwowych domach opieki, bo tak będzie taniej.”

  KILKANAŚCIE LAT TEMU jedno miejsce w domu opieki złodziejskiej kasty urzędniczej kosztowało podatników 4,5 tysiąca złotych/mies. To ile to może być dziś?

Comments are closed.