Terror islamskiej teokracji – zobacz jak działa policja religijna [VIDEO]

Kobieta w islamskim hidżabie. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Kobieta w nikabie. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Pobita, obrażana i opluwana. Młoda Iranka, która odważyła się zakryć głowę czerwonym hidżabem, została brutalnie potraktowana przez członkinie policji religijnej, które pilnują przestrzegania surowych zasad moralnych w Iranie. W kraju coraz częściej dochodzi do wystąpień kobiet, ale władze pozostają głuche.

Czerwony hidżab, choć zakrywa włosy i część głowy, może przyciągać uwagę innych mężczyzn i powodować niezdrowe zainteresowanie kobietą. Tak przynajmniej zdecydowały członkinie irańskiej policji religijnej.

Kobiety namierzyły i zaatakowały młoda Irankę, która odważyła się założyć „gorszący” element stroju. Po krótkiej kłótni i przepychance ofiara zaczyna być bita i poniżana. Jej dramat nie kończy się mimo błagalnych krzyków. Kobiety zrywają jej hidżab i pozostawiają samą sobie na chodniku.

ZOBACZ: Facebook zbanował niemieckiego historyka za ocenę roli islamu

Całość zdarzenia, dostępna w materiale video poniżej, została nagrana przez świadka. Filmik trafił na Facebooka na stronę My Stealthy Freedom, która zajmuje się walką o prawa kobiet w Iranie.

Od czasów rewolucji islamskiej Iranki żyją według surowych zakazów i wyśrubowanych norm. W miejscach publicznych muszą zakrywać włosy i nie mogą nosić obcisłych ubrań. Przestrzeń publiczna jest bardzo często podzielona na tę dla mężczyzn i tą dla kobiet.

SPRAWDŹ: Partia Islam chce zaprowadzić w Belgii szariat. Właśnie szykuje się na wybory

Warto jednak wspomnieć, że Iranki znajdują się i tak w relatywnie dobrej sytuacji. Znacznie gorzej mają mieszkanki Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Iraku, czy Afganistanu, gdzie bardzo drobiazgowo traktuje się zalecenie proroka wobec płci pięknej.

6 KOMENTARZE

  1. Niech „poprawni” feministki i tego typu element oswaja się z takimi sytuacjami bo przecież tak będzie jeśli
    zrealizują się ich „marzenia”

  2. Chory kraj jeden wielki obóz z kapo….tak jak wyzwolili obozy niemieckie….tak trzeba wyzwolić ten obóz na wschodzie…..nie ma innej drogi.

  3. Byłem w Iranie… przesadzacie… Przypuszczam, że w Arabii Saudyjskiej kobieta by nie przeżyła. Tutaj trochę się poszarpały… Jakby poszperać w internecie znajdziecie także w Polsce zdjęcia jak się kobitki szarpią, i to na rzeczach bezwartościowych, na jakichś szmatach w supermarkecie… Tutaj poszarpały się o panujące zasady, jedne i drugie broniły swoich zasad… Spójrzcie na to nie jak na element podpuchy propagandowej zachodu (wojna hybrydowa zachodu przeciw własnym obywatelom, aby nie mysleli za dużo), ale jak normalny człowiek na zjawiska kulturowe: Policja skarbowa w naszym kraju też mosze poszarpać kogoś, kto nie płaci podatków i stawia opór przy zatrzymaniu. Słusznie wyciągamy stąd wniosek, że policja broni tutaj złych zasad i że mamy w Polsce opresyjny regime. Dlaczego więc jakieś formacje w Iranie nie mogą się szarpać z tubylcami o to jak mają nie tego szmatę na głowie.

    • Racja ,zaczyna się od takich spraw a kończy się tak jak w Syrii,Iraku i w innych panstwach arabskich.CIA wykonuje ”dobrą robotę” ,są w tym bardzo biegli .

  4. Chronią swoją tożsamość kulturową i w zasadzie słusznie. Zawsze może wyjechać na Zachód i paradować z goła d.

  5. Dziwne, że Iran kraj o wspaniałej historii dał podbić się prymitywnym Arabom i pozwolił narzucić sobie ich religię.

Comments are closed.