Księżna Katarzyna urodziła. Kolejny książę pojawił się w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Królowa Elżbieta, książę Wilhelm i księżna Katarzyna. Foto: PAP/PA
Królowa Elżbieta, książę Wilhelm i księżna Katarzyna. Foto: PAP/PA

Żona drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Wilhelma, księżna Cambridge Katarzyna urodziła syna – poinformował Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji do tronu po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie – pięcioletnim Jerzym i trzyletniej Szarlotcie.

Imię dziecka zostanie podane opinii publicznej w ciągu najbliższych dni.

Czytaj też: Rozwścieczony tłum zlinczował badacza z Kanady. Amator środków halucynogennych zastrzelił im szamankę [DRASTYCZNE VIDEO]

Chłopiec urodził się o 11.01 czasu lokalnego (godz. 12.01 czasu polskiego), kilka godzin po tym, jak Katarzyna została przyjęta do szpitala św. Marii w zachodnim Londynie, gdzie w 2013 i 2015 roku przyszły na świat także poprzednie dzieci pary.

„Jej Książęca Mość Księżna Cambridge urodziła syna o godz. 11:01. Dziecko waży 3,8 kg. Podczas porodu obecny był Książę Cambridge. Matka i dziecko czują się dobrze” – czytamy w oświadczeniu Pałacu Kensington na Twitterze.

Przeczytaj też: W polityce powinni działać tylko bogaci? „Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie.” Janusz Korwin-Mikke o dietach poselskich

Nczas.com/ PAP/ Daily Mail

4 KOMENTARZE

  1. A czy księżna Katarzyna się dziś wypróżniła? Brakuje mi tej istotniej informacji.

  2. Ależ to patologia ta brytyjska monarchia. Karol kochał Kamilę, kazali mu się ożenić z Dianą której nienawidził a potem dziwne że się rozwiedli.
    Że też kogoś to tam jeszcze podnieca. Niech idą do normalnej pracy – William jako pilot śmigłowca ratunkowego, Harry jako instruktor wojskowy. A monarchia do likwidacji.

  3. Pewien lekarz z Zambii podsumował Elżbietę. Napisał że to wiejska prosta kobieta która najchętniej całe życie hodowałaby psy i konie a tu ją zmuszają do czytania jakichś niezrozumiałych ustaw.

Comments are closed.