
W Komisji Europejskiej powstaje projekt unijnego budżetu na lata 2021-2027. Stracić mają Polska i Węgry. Miliardy euro trafią do Hiszpanii Włoch i Grecji, gdzie panuje ciężka sytuacja na rynku pracy. Komisarze chcą również uzależnić dopłaty od spełnienia kryteriów praworządności i przyjęcia imigrantów.
Brytyjski „Financial Times” wieści ogromne zmiany w unijnej polityce spójności. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej, Polska, Czechy czy Węgry stracą miliardy euro.
Środki mają trafić do zadłużonych i znajdujących się w złej sytuacji gospodarczej Hiszpanii, Włoch i Grecji. Warto również dodać, że państwa te prowadzą politykę migracyjną w zgodzie z unijnym dyktatem.
PRZECZYTAJ: Sensacyjne zeznania Tuska. Zdradził o czym rozmawiał z Putinem na molo. Kłamie czy mówi prawdę?
Komisarze planują uzależnienie wysokości przyznanych funduszy od spełnienia przez państwa odgórnie ustalonych kryteriów praworządności. Oznacza to, że Warszawa i Budapeszt, które nie godzą się na narzucanie polityki z Brukseli, otrzymają mniej pieniędzy.
Unia nie rezygnuje również z pomysłu wymuszenia na niepokornych państwach naszego regionu przyjęcia uchodźców. Jednym z punktów projektu budżetowego jest powiązanie wysokości dopłat ze zgodą na wpuszczenie uchodźców.
Gra toczy się o znaczną sumę. Warto przypomnieć, że według projektu na lata 2014-2020 na politykę spójności przeznaczono 350 mld euro, a do Polski trafiło 77 mld euro.
SPRAWDŹ KONIECZNIE: Olbrzymi pożar w Krakowie. Ogień pojawił się w środku nocy [VIDEO]
Źródło: Financial Times