Były prezydent USA George H.W. Bush jest w stanie krytycznym. Kilka dni temu zmarła jego żona

epa03164747 Former President George H.W. Bush in his office in Houston, Texas, USA, 29 March 2012. Former US President George H.W. Bush endorsed Former Governor of Massachusetts and US Republican Presidential hopeful Mitt Romney for President. EPA/LARRY W. SMITH Dostawca: PAP/EPA.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush trafił na oddział intensywnej terapii, dzień po pogrzebie swojej żony Barbary Bush – informuje Fox News. Lekarze twierdzą, że jest w stanie krytycznym, ponoć doszło do poważnej infekcji krwi. 

-„Reaguje jednak na leczenie, jakiemu jest poddawany. Wydamy dodatkowe oświadczenie, jeżeli wymagała tego będzie sytuacja” – poinformował w oświadczeniu Jim McGrath.

Czytaj też: Młodzież już nie chce studiować. Wybierają inną formę edukacji

Jak podaje Fox News były prezydent Stanów Zjednoczonych trafił do szpitala z powodu infekcji, która doprowadziła do sepsy, zagrażającej życiu Busha.

Jak podają amerykańskie media, stan byłego prezydenta określany jest jako krytyczny,  chodzi o niskie ciśnienie krwi byłego prezydenta, które już jednak się ustabilizowało.

Bush ujawnił kilka lat temu, że cierpi na chorobę Parkinsona, która uniemożliwia mu chodzenie, dlatego porusza się na wózku inwalidzkim.

-„Hospitalizacja Busha jest szczególnie niepokojąca dla jego rodziny, ponieważ we wtorek w wieku 73 lat zmarła żona prezydenta Barbara Bush” – informuje CNN.

Media podały, że rodzina Busha obawiała się, czy będzie on w stanie poradzić sobie z tą trudną sytuacją.

Niewątpliwie ta trauma przyczyniła się do tak złej kondycji byłego prezydenta USA.

Czytaj też: Masakra w Kanadzie. Zabijał ludzi furgonetką na chodziku! Mamy film z zatrzymania Aleka Minassiana [VIDEO]

Nczas.com/ PAP/ Fox News/ CNN

Comments are closed.