Antypolski spektakl trwa. Tym razem oskarżają w… Hiszpanii. W roli głównej „Gazeta Wyborcza” i Gebert

Fragment strony głównej hiszpańskojęzycznego
Fragment strony głównej hiszpańskojęzycznego "Newsweeka"

Antypolskie oskarżenia pojawiły się w… Hiszpanii. Tamtejsza edycja „Newsweeka” zapytuje „czy Polacy uczestniczyli w holocauście?” I oczywiście udziela pozytywnej odpowiedzi.

Tekst z hiszpańskiego „Newsweeka” zawiera wszystkie znane, wypracowane ostatnio, antypolskie kalki. Jest więc o nowej książce Jana Grabowskiego, która ma „dowodzić”, że Polacy polowali na Żydów. Jednak najbardziej zdumiewające jest porównywanie działań ludzi, którzy opluwają Polaków do losu opozycjonistów z okresu PRL-u. W tym kontekście opisywana jest „historia” Konstantego Geberta, przed 1989 znanego opozycyjnego publicysty piszącego pod pseudonimem Dawid Warszawski, który od kilkunastu lat jest ortodoksyjnym Żydem, mimo, że jego ojciec był komunistycznym agentem:

„Trzy dekady temu Konstanty Gebert łamał prawo. Ciągle. Uczestniczył w demonstracjach antyrządowych. Pisał dla podziemnych gazet. I nawet pomógł stworzyć tajny uniwersytet, w którym uczył przedmiotów zabronionych przez państwo.

Jednak od upadku komunistycznego rządu Polski, w 1989 roku, Gebert dążyła do przestrzegania praworządności, o którą Polacy tak ciężko walczyli. I czynił to aż do początku tego roku, kiedy partia rządząca kraju, ultra-konserwatywne Prawo i Sprawiedliwość, uznało za nielegalne oskarżanie Polaków o udział w nazistowskich okrucieństwach popełnionych podczas II wojny światowej. W marcu, kilka dni po tym jak przepisy weszły w życie, 64-letni żydowski reporter złożył oświadczenie na ten temat w artykule dla warszawskiej „Gazety Wyborczej”: „Wielu Polaków uczestniczyło w niektórych nazistowskich zbrodniach popełnionych przez Trzecią Rzeszę”.

Czytaj też: W oparach szwedzkiego postępu. Pół roku poprawczaka za gwałt na dziecku. Biedaczek z Syrii nie wiedział, że to zabronione

Gebert wciąż jest na wolności. I nie jest jasne czy w wyniku jego artykułu może spotkać go wyrok do trzech lat więzienia lub duża grzywna. >>Wciąż czekam<<, powiedział Newsweekowi. "Prokuratura opublikowała komunikat prasowy, w którym napisała, że ​​otrzymała 44 skargi na podstawie nowego ustawodawstwa i że je analizuje. Mam nadzieję, że nie jestem na tej liście."

Dalej hiszpańskojęzyczny magazyn idzie typową antypolska mantrą przywołując Jedwabne, Kielce, Jana Grabowskiego czyli wszystkie najważniejsze antypolskie mity.

Swoją drogą ciekawe dlaczego polskie władze nie zajęły się jeszcze Gebertem, który ewidentnie prowokacyjnie testuje ich działanie. Przecież właśnie w takich sytuacjach powinny działać jednoznacznie i zdecydowanie. Chyba, że władze te boją się ruszyć Geberta z uwagi na jego żydowskie pochodzenie…

Czytaj też: Bitwa Jakubiak vs Zembaczyński: – Jesteś ostatnim chamem czytaj bydlakiem. – Pan nawilża PiS i Solidarnej Polsce

16 KOMENTARZE

 1. Może nie polowali ale mogli pokazać palcem gdzie są i taka jest ludzka natura. Tak samo dzisiaj kiedy wytykają gejów, żydów i komunistów. W przypadku okupacji nie płakaliby gdyby akurat te grupy zostały zagazowane…

 2. Nie twierdze że polacy byli odpowiedzialni za holokaust bo to nie prawda, ale mierzi mnie kiedy historia zostaje wybielona totalnie. Byli ludzie ktorzy pomagali ale i byli tez inni…

  • to co, mamy teraz wykopywac wszystkich rozwalonych szmalcownikow, by zydostwu udowodnic, tak byli tacy Polacy, na niektorych rosna teraz lasy, a na innych jezdza traktory po polu. Zajmij sie najpierw Polakami, ktorzy do teraz nie zostali odnalezieni, zidentyfikowani, nie ma informacji gdzie ich zydzi , sowieci, niemcy zabili, zakopali. I to, tylko to cie powinno interesowac.

  • szmalcownictwo bylo karane smiercia przez ak, wiec o zadnej kolaboracji z niemcami nie moze byc mowy. skoro juz tak sie samobiczujemy, pamietajmy, ze wsrod szmalcownikow bylo wielu zydow. wydawali swoich braci w wierze za pieniadze i profity

  • Maniek!Lepiej zamknął byś ten durny ,głupi ryj! Takich jak ty jest wielu i jeszcze na powrót pchają się do władzy zdrajcy!

   • Nie widziałaś mojego durnego głupiego ryja to się niewyowiadaj. W przypadku okupacji, pierwsza byś poszła pod młot.
    Proponuję aby Polska wyowiedziała wojnę w imie obrony dobrego imienia.

  • „ale mierzi mnie kiedy historia zostaje wybielona totalnie. ”

   A kto wybiela totalnie? Domaganie się uwzględniania kontekstu i rzeczywistej proporcji to NIE JEST wybielanie totalne.

 3. Na polskim złodzieju czapka karakułowa zdarta z głowy Żyda sprzedanego w ręce gestapo.

  • jasne powinniśmy aresztować wszystkich amerykańskich żydów to debile
   to są debile tak się chcą wybielać z winy ,że nie kiwnęli palcem aby pomóc swoim , słynne odesłanie statku Krótko i na temat. 13 maja 1939 roku z Hamburga wyruszył niemiecki statek „St. Louis” z 930 niemieckimi Żydami na pokładzie. Zastanawiający jest jednak brak reakcji wielkich organizacji żydowskich, takich ja B’nai Birth, Kongres Żydów Amerykańskich czy Główna Rada Żydowska. 2 czerwca gazeta „The Forward” zamieściła apel pasażerów: „Zwracamy się do Żydów na całym świecie. Mamy być odesłani z powrotem. Jak możecie pozostawać obojętni? Jak możecie milczeć? Zróbcie wszystko, co w waszej mocy! Niektórzy z pasażerów już próbowali popełnić samobójstwo. Pomocy! Nie pozwólcie, by statek wrócił do Niemiec!”. Jednak tylko Joint podjął próby ratowania uchodźców. Diane Afoumado, autorka książki o dramacie „St. Louis”, wysuwa hipotezę, że milczenie organizacji żydowskich wynikało z obawy, jakoby obrona współwyznawców miała przyczynić się do wzrostu i tak już silnego antysemityzmu w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze gorzej ta sytuacja wyglądała w Kanadzie, która była ostatnią nadzieją pasażerów „St. Louis”. W latach 1933–1945 tylko 5 tys. Żydów mogło emigrować do Kanady. Dla porównania warto dodać, że Polska do 1939 r. przyjęła 20 tys. żydowskich uchodźców.

Comments are closed.