Żydokomuna wiecznie żywa! „The New York Times” raduje się z okazji 200. rocznicy urodzin Karola Marksa. Żyda i komunisty

Fragment tekst z
Fragment tekst z "The New York Times"

Redakcja „The New York Timesa”, która tak gorliwie walczy z „nazizmem” cieszy się dzisiaj z okazji urodzin twórcy zbrodniczej ideologii komunizmu, Karola Marksa.

Autorem apologetycznego tekstu o Marksie, w imię którego zginęły dziesiątki milionów ludzi jest filozof Jason Baker. Najpierw zadaje on zasadnicze pytanie:

Kiedy osiągnęliśmy dwusetną rocznicę narodzin Marksa, jakie wnioski możemy wyciągnąć z jego niebezpiecznego i majaczącego dziedzictwa filozoficznego? Jaki dokładnie jest trwały wkład Marksa?

I bez wahania udziela na nie jednoznacznej odpowiedzi:

Dziś dziedzictwo wydaje się być żywe i dobre. Od przełomu tysiąclecia pojawiły się niezliczone książki, od prac naukowych po popularne biografie, ogólnie popierające odczytanie kapitalizmu Marksa i jego trwałe znaczenie dla naszej neoliberalnej epoki.

W 2002 roku francuski filozof Alain Badiou oświadczył na konferencji, na której byłem w Londynie, że Marks stał się filozofem klasy średniej. Co on miał na myśli?

Sądzę, że miał na myśli to, że wykształcona liberalna opinia jest dziś mniej więcej jednomyślna w swojej zgodzie z podstawową tezą Marksa – że kapitalizm napędzany jest głęboko dzielącą walką klasową, w której mniejszość klasy rządzącej przywłaszcza nadwyżkę siły robotniczej zysk – jest poprawny. Nawet liberalni ekonomiści, tacy jak Nouriel Roubini, zgadzają się, że przekonanie Marksa, że ​​kapitalizm ma wrodzoną tendencję do niszczenia siebie, pozostaje tak samo prorocze, jak zawsze.

Ale tu właśnie kończy się jednomyślność. Podczas gdy większość zgadza się z diagnozą kapitalizmu Marksa, opinia na temat tego, jak traktować jego „zaburzenie” jest całkowicie podzielona. I tu właśnie tkwi oryginalność i głębokie znaczenie Marksa jako filozofa.

Następnie autor odwołuje się do marksistowskiego „Mein Kampf”

Po pierwsze, wyjaśnijmy: Marks przybywa bez żadnej magicznej formuły wyjścia z ogromnych społecznych i gospodarczych sprzeczności, jakie pociąga za sobą globalny kapitalizm (według Oxfama, 82 procent światowego bogactwa wygenerowanego w 2017 roku trafiło do najbogatszych na świecie 1 procenta). Jednak to, co Marks osiągnął dzięki swojej samozwańczej idei materialistycznej, stanowiło kluczową broń podważającą ideologię kapitalizmu jako jedyną grę w mieście.

Czytaj też: Unia Europejska pokazuje swą prawdziwą twarz. Juncker świętuje urodziny ojca komunizmu

W „Manifeście komunistycznym” Marks i Engels napisali: „Burżuazja pozbawiła świętości wszystkie zawody, które do tej pory czczono. Przekształciła ona lekarza, prawnika, księdza, poetę, człowieka nauki w swoich opłacanych pracowników najemnych. „

Doszukuje się także głębokich filozoficznych korzeni w ideologii rabunku i zawiści”

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób Marks osiągnął swój trwały globalny wpływ – wpływ prawdopodobnie większy i szerszy niż jakikolwiek inny filozof przed nim lub po nim – możemy zacząć od jego związku z Heglem. Co takiego było w pracy Hegla, co tak zauroczyło Marksa? Jak poinformował swojego ojca, wczesne spotkania z „systemem” Hegla, który opiera się na warstwie za warstwą negacji i sprzeczności, nie całkowicie go przekonały.

Marks odkrył, że idealizm Immanuela Kanta i Johanna Gottlieba Fichtego z końca XVIII wieku, który tak dominował w myśleniu filozoficznym na początku XIX wieku, nadawał pierwszeństwo myślom – tak bardzo, że rzeczywistość można wywnioskować na podstawie intelektualnego rozumowania. Ale Marks odmówił poparcia swojej rzeczywistości. W ironicznym, heglowskim charakterze było to zupełne przeciwieństwo: świat materialny determinował wszelkie myślenie. Marks umieszcza to w swoim liście: „Gdyby wcześniej bogowie zamieszkali nad ziemią, teraz stali się jej centrum”.

Pomysł, że Bóg – lub „bogowie” – zamieszkał wśród mas lub był „w” nich, nie był oczywiście filozoficznie nowy. Ale innowacja Marksa polegała na tym, aby stawić czoła idealistycznemu szacunkowi – nie tylko Bogu, ale wszelkiemu boskiemu autorytetowi. Podczas gdy Hegel przestał bronić racjonalnego liberalnego państwa, Marks posunął się o krok dalej: ponieważ bogowie nie byli już boscy, nie było potrzeby żadnego państwa.

A na koniec w tradycyjny sposób usprawiedliwia komunizm:

Idea społeczeństwa bezklasowego i bezpaństwowego zmierzałaby zarówno do idei komunizmu Marksa i Engelsa, jak i oczywiście do późniejszej i trudnej historii komunistycznych „państw”, które zmaterializowały się w XX wieku. Jest jeszcze wiele do nauczenia się z powodu ich katastrof, ale ich filozoficzne znaczenie pozostaje co najmniej niewątpliwe.

Czytając ten tekst nie można oprzeć się wrażeniu, że zbrodnicza ideologia Marksa jest immunizowana na krytykę z jednego zasadniczego powodu – bo był on Żydem.

Czytaj też: Marx wiecznie żywy. Czyli niemiecki kardynał przeciwko… krzyżowi01.05.2018 Unia Europejska pokazu

30 KOMENTARZE

 1. marks i engels -zydowsko -komunistyczne pomioty –powinno sie o nich wcale nie wspominac i basta ;;;;gosc

 2. Tutejsza żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

  • Myślisz że świadectwo chrztu jest wyznacznikiem dobrego człowieka? Ty zapewne masz taki papier. Czy to znaczy że jesteś godzien obrażać innych?
   Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień.
   Ja do kościoła nie chodzę ale przyjmuję tensłowa jako uniwersalną naukę. W Boga nie wierzę co nie czyni mnie złodziejem i gorszym człowiekiem od katolika ktory nie raz ma problem z szanowaniem bliźniego.

   • Maniek – Nie zrozumiales przekazu kibola. Twoje ewangeliczne cytaty nie maja zadnego odniesienia do Twojego zastrzezenia i nie moga byc zastosowane w polityce. Kibol nawoluje do odzyskania ducha polskosci, kieruje wektor swoich mysli na zrozumiala selekcje osob, ktore narod wybiera, a to ze uderza w sedno sprawy w dosc odwazny sposob, to nie ma znaczenia i nie powinno odnosic sie do Twojej wrazliwosci na slowa. Nie musisz wierzyc w nic, ale Twoim obowiazkiem jest rozumiec przyczyny upadania Polski, i pozostac patriota bez wzgledu na to czy chodzisz do kosciola, czy tez nie. Z jednym sie tylko zgadzam – poszanowanie drugiego czlowieka otwiera droge do zgody, a ta jest nam teraz najbardziej potrzebna.

    • Czy to oznacza ze jesli moja babka/matka była żydówką to nie mam prawa zasiadać w sejmie?

     • A to musiłbyś takie prawo wpierw wprowadzić. Ale segregacje już przerabiano nie raz.
      Zresztą skąd wiesz czy twój przodek w 3 pokoleniu nie był żydem.

     • Skąd wiesz że sam nie masz żydowskiej krwi (jeśli żydowska krew w ogóle jest jakimś wyznacznikiem). Typowa ideologia rasy panów.

     • Skąd wiesz że sam nie masz żydowskiej krwi?
      Wiem, bo sprawdzałem. Mam bardzo ładną polską krew z niebieską poświatą. ;-)

  • Kibol weź w końcu zrozum, że wierzysz w Żyda Jezusa i promujesz żydowską kulturą. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwą Polską, która została podbita i zniszczona przez chrześcijaństwo. Jesteś tak fanatyczny i grupka osób, które Tobie odpowiadały popierając Ciebie również, że jest to wręcz śmieszne. Pan Maniek ma 100% racji a Wy, którzy tak piejecie z zachwytu nad chrześcijaństwem czy stosujecie się do tej nauki w życiu? Rozumiem, że do ślubu seksu nie znaliście (tym bardziej Wasze cnotliwe żony)? Przecież Kościół zabrania seksu przedmałżeńskiego. Myślicie, że jesteście wybrańcami a tak naprawdę macie duże braki w znajomości swojej własnej religii i skąd pochodzi. Hipokryzja to jednak znak rozpoznawczy religii semickich. Współczuję Wam.

   • No to Ci wytłumaczą.
    Jest oczywiste, że Jezus Chrystus nigdy nie należał do narodu Izraela, bo po pierwsze jako takiego nie było go wtedy a po drugie i ważniejsze – co wynika z Jego słów zapisanych w Ewangeliach – był jakby zawsze ponad wszystkimi, co znakomicie charakteryzują (między innymi) zapisane Jego słowa jako opinia niezależnego obserwatora „MÓWI JAKBY MIAŁ WŁADZĘ”.
    Istotnie – miał i ma. I to niedarowaną, dzierżawioną, ale realną i wieczną. Wobec niej wszelkie ludzkie zależności nikną. To prawda, że życiem to przypłacił – ale tylko na chwilę. Warto, więc być blisko Niego, pamiętając o przestrodze: Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?

    Niepokalanie poczęta znaczy bez grzechu pierworodnego. Miała normalnie ojca i matkę, była Żydówką.”
    – niepokalanie poczęta znaczy nie za przyczyną swego ojca św. Joachima i matki św. Anny tylko Ducha Świętego.
    Chodzi o to, że Bóg nie mógł się narodzić z kobiety skażonej grzechem przez szatana, dlatego jego Matka musiała być świętą od chwili samego poczęcia. I tak było – patrz na objawienie w Lourdes. Powiem Ci więcej. Narodził się w grocie, bo nie mógł w gospodzie. Bóg niczego nie zawdzięcza człowiekowi. Jest odwrotnie. To my wszystko Mu zawdzięczamy i powinniśmy co dzień okazywać należytą wdzięczność. Na dzisiaj starczy,
    Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

    • Zmień lekarstwa. Jezus i niepokalanie poczęta. Ciekawe. Przeczytaj ze zrozumieniem Ewangelię. Poza tym ojciec Jezusa (o ile Jezus w ogóle istniał) miał na imię Panthera i był rzymskim legionistą.

     • Tak sobie możemy polenlmizować a i tak nikt niczego nie udowodni. A propos sprawdziłem Partenogenesis. Tam był też link do Schizofrenicus.

     • Myślę, że Jezus mógłby przeciąć wszystkie dyskusje pojawiając się w Telewizji. Miał podobno zaraz wrócić, ale coś mu się schodzi dłużej… A może by tak zwana Matka Boska zamiast banałów przekazywanych w „objawieniach” przekazała coś konkretnego np. z chemii, fizyki. Drogie Weer (nie znam Twojej płci) zrównałeś/łaś/ło Matkę Boską z mszycami.

     • 2016, Jezus rzecz jasna jest Polakiem i nie dotarł na czas bo jedzie Zakopianką.

     • Długi weekend to i korki są. Ciekawe czy na grillu jadłby wieprzowinę jak prawdziwi Polacy.

    • Aż mi ulżyło. Znalazłem dowód że jestem Polakiem. Wszak moje imię od Maryjan pochodzi.

     • Daj spokó z tymi herezjami. Jeszcze nie dostąpisz królestwa niebieskiego. Zresztą, tam musiałbyś spędzić wieczność z Kibolem.

 3. W 1919 w Rosji trwała wojna domowa: bolszewia kontra Biali. Państwa zachodnie (plus Japonia) miały na Syberii korpusy ekspedycyjne. W amerykańskim służył kapitan Montgomery Schuyler, który w wysyłanych do Ameryki raportach pisał, między innymi, tak:

  „Prawdopodobnie nierozsądnie jest mówić o tym głośno w Stanach Zjednoczonych [sic! haha, już wtedy], ale ruch bolszewicki jest i był od samego początku prowadzony i kontrolowany przez rosyjskich Żydów najpaskudniejszego sortu (…)”

  „W zestawieniu sporządzonym w kwietniu 1918 przez Roberta Wilsona, korespondenta The London Times w Rosji, było 384 „komisarzy”, w tym 2 Murzynów, 13 Rosjan, 15 Chińczyków, 22 Ormian i ponad 300 Żydów.”

  Żródło: en.wikipedia.org/wiki/File:US_Telegram_02a.jpg

  • Uwzgledniwszy, ze Wikipedia jest redagowana takze przez Zydow, to wyobrazcie sobie, jaka byla rzeczywistosc tych wydarzen. Ich celowo zblendowane podania historyczne nieraz mijaja sie z prawda, jednoczesnie gloryfikacja wszystkiego co zydowskie jest wyraznie odczuwalna w kazdym aspekcie tematycznego opisu. Wszak to tez czesc ich wszechmocnej propagandy.

   • A tym czasem w Izraelu, za fake newsy i całą kłamliwą propagande i redagwanie Wikipedii obwiniają chrześcijan.
    Rozumiem że NFZ ledwo zipie ale naprawde, na to są leki.

 4. 2016, Jezus rzecz jasna jest Polakiem i nie dotarł na czas bo jedzie Zakopianką.

Comments are closed.