Unia Europejska pokazuje swą prawdziwą twarz. Juncker świętuje urodziny ojca komunizmu

Karol Marks.
Karol Marks.

Europoseł Marek Jurek poinformował na Twitterze, iż przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, będzie uczestniczyć w 200 rocznicy urodzin ideologa komunizmu Karola Marksa.

Czy to są obowiązki pamięci spoczywające na Unii Europejskiej? – pytał retorycznie na Twitterze.

Do donienień Jurka odniósł się także publicysta „Do Rzeczy”, Piotr Semka, który zwrócił uwagę, jak realia mają się do zapewnień o rzekomym chrześcijańskim dziedzictwie, na którym budowano fundamenty wspólnoty europejskiej.

Dygnitarze unijni coraz częściej ujawniają swoje komunistyczne sympatie. Przyglądając się bliżej sylwetkom unijnych elit można znaleźć w ich życiorysach wyraźne powiązanania z tą ideologią.

Zobacz także: Uniokomuniści naciskają, ale Szwajcaria się nie daje! Na złość Unii radykalnie obniżą podatki dochodowe

Gdy w 2016 roku zmarł Fidel Castro, wpis Junckera nie pozostawiał najmniejszych watpliwości. Symbol kubańskiej rewolucji z pewnością był dla niego postacią pozytywną.

Wraz ze śmiercią Fidela Castro, świat stracił człowieka, który dla wielu był bohaterem. Zmienił losy swojego kraju, a jego wpływy sięgały jeszcze o wiele dalej. Historia oceni dziedzictwo, jakie pozostawił – napisał na Twitterze.

Wtórowała mu szefowa unijnej dyplomacji, Federica Mogherini, która sama od 1988 roku należała do młodzieżówki partii komunistycznej.

Odchodzi w czasach wielkich wyzwań i niepewności, a także wielkich wyzwań w jego kraju – napisała.

Również i poprzedniczce Mogherini, Catherine Ashton, komunizm nie był obcy. W okresie Zimnej Wojny reprezentowała ona CND na zjazdach brytyjskiej Partii Komunistycznej. Miała za sobą także wieloletnią współpracę z periodykiem „Marxism Today” oraz komunistami w Holandii i Francji. Żywo występowała przeciwko działaniom rządu Margaret Thatcher oraz członkostwu Wielkiej Brytanii w NATO.

Warto przeczytać: „Unia Europejska upadnie tak jak Związek Radziecki. Najdalej za kilkanaście lat”

W Polsce wiele emocji wzbudziła kwestia przyznania tytułu honoris causa przez Uniwersytet Jagielloński byłemu przewodniczącemu Komisji Europejskiej, Jose Emmanuelowi Barroso. Powodem była jego przeszłość. Barosso był członkiem maoistowskiego Rewolucyjnego Ruchu Portugalskiego Proletariatu.

Dziś nad głównym wejściem do Parlamentu Europejskiego widnieje imię i nazwisko Altiera Spinellego. Kim był Spinelli? Był to skrajny komunista, którego radykalizm zaowocował wydaleniem go z szeregów partii komunistycznej. Opowiadał się on m.in za zniesieniem państw narodowych oraz własności prywatnej. Od 2010 roku działa przy Parlamencie Europejskim tzw. ‚Grupa Spinelli’ do której należy m.in Róża Thun.

Znalezione obrazy dla zapytania EU spinelli

Czytaj więcej: Oto wstrząsające, ideowe podstawy Unii Europejskiej. Komuniści z Brukseli wreszcie pokazali prawdziwą twarz [WIDEO]

13 KOMENTARZE

 1. Priorytety euromarksistowskiego lewactwa zostały jasno nakreślone 150 lat temu przez ich guru Marksa.

  „Klasy i rasy, zbyt słabe by opanować nowe warunki życia muszą zniknąć… Muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście” Karol Marks, New York Daily Tribune, 22 marca 1853

 2. No Nietzsche miał rację, co nas nie zabija, to wzmacnia. Szczepionka PRLu nas osłabiła, ale uodporniła na marksistowską dżumę. My to może jeszcze przetrwamy, ale Zachód powinien zacząć odliczanie. Trudno pomyśleć, ale za pół wieku, (co to jest pół wieku?), nie będzie Niemiec, Francji, Beneluxu, Wielkiej Brytanii. Kiedyś to były POTĘGI. Cześć ich pamięci!

 3. Komu nie staje ten szuka darowizm ,jednym słowem komuniści to mentalne niedojdy

 4. Jakoś nikogo nie dziwiło, gdy przywódcy Niemiec, Francji i Włoch odwiedzali miejsce pochówku komunisty Altiero Spinellego, inna sprawa że mało kto o tym wiedział i mało kto z ludu i śmieciowej inteligencji wie, kto to był Spinelli, ktorego nazwisko widnieje nad wejściem do budynku PE. Ciemny lud dowie się o co chodzi, gdy wyjdą dekrety, rozporządzenia i siły porzadkowe na ulice. Skończy sie perkal i paciorki, będzie można dostać już tylko po grzbiecie lub w mordę. Do tego zmierza UE. I niektórzy z polskich „elit”. nawet tacy jak Kornel Morawiecki.

 5. Na zachodzie mądrzy ludzie w końcu zdali sobie sprawę, że nie ma sensu zagryzać się jak wilki, tylko lepiej jest pracować dla dobra wspólnego razem, a prawiczki jeszcze tego prawidła nie zrozumieli i dalej się zagryzają.

  • Jako lewaczka jesteś ślepa na dynamiczną rzeczywistość. Czerwoni uważają, że na przeszkodzie „powszechnej szczęśliwości” leży ludzki egoizm. A jeśli „stoi na przeszkodzie”, no i w ogóle jest ”be” — to trzeba go wykorzenić,. Przedtem próbowali za pomocą plutonów egzekucyjnych, a teraz umyślili robić to poprzez jakieś „prawo” (czytaj: lewo!).

   Lecz próba wymuszania altruizmu siłą powieść się nie mogła, i nie powiedzie się też perswazją. Bo człowiek jest tak zbudowany, że wysila się bardziej, gdy widzi korzyści więcej! Czyich? Ano swoich, oraz swojej rodziny. I zakazać mu tego to tak, jak zabronić jeść!

   Zwolennicy wolnego rynku nie stawiają społeczeństwu żadnych utopijnych oczekiwań, lecz wskazują na sposoby, całkiem realne, gdy wszyscy ludzie, działając (każdy z nich!) na rzecz własnego dobra, tymi swymi poczynaniami będą pomnażać dobro wspólne!

   — i, co wielce istotne, owo pomnażanie będzie korzystne dziesięciokroć bardziej, niż praca kołchozowo-niewolnicza. Dla… wszystkich! Że już o ciężkiej doli niewolników wspominać ludziom roztropnym nie potrzeba (a więc nie dotyczy to Ali-mądrali)

 6. Karol Marks to wielki myśliciel ojciec zachodnio-europejskiej myśli socjalistycznej ,ideii równości i sprawiedliwości bardzo się cieszę ze nie zapomniano o nim. na studiach na właściwie każdym kierunku humanistycznym jest omawiany socjalizm i manifest komunistyczny jako analiza stosunków społecznych

  • Dlatego tow. Uczony, studia na właściwie każdym kierunku humanistycznym to szmelc. Marks to kloaka i szmelc, WUML to szmelc i kloaka. Krytykowanie odpada Marksa to „antysemitajzm” & hydrofobia.

 7. Obiektywnie rzecz ujmując, tam gdzie był komunizm były też, bieda, cenzura i terror. Komunizm to idea utopijna, a jego realizacja nigdy się nie powiedzie, bo jest czuwają nad nią Ci którzy pożądają władzy. Tylko kolektywne myślenie pozwoli na utworzenie optymalnego systemu społeczno-ekonomicznego.

Comments are closed.