Głupota absolutna. Kinga Gajewska o Konstytucji 3 maja

Posłanka PO Kinga Gajewska czyta.
Posłanka PO Kinga Gajewska czyta.

Miała zbliżyć Rzeczpospolitą Obojga Narodów do standardów szanowanego, postępowego zachodu, bo nie ma wolności bez nowoczesności – napisała Kinga Gajewska na Twitterze. Posłanka PO, obrończyni demokracji i wolności słowa, wzięła się również za historię. Jak jej wyszło, można przeczytać poniżej.

Kinga Gajewska ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Aktualnie pisze na nim doktorat. Studiowała na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie i uczęszczała do Szkoły Liderów Politycznych.

Przewodziła stowarzyszeniu „Młodych Demokratów”. W 2015 otrzymała 4820 głosy i zasiadała w Sejmie. Niestety.

Gwiazdka Platformy w patriotycznym uniesieniu postanowiła pochwalić się swoją wiedzą na Twitterze. Niestety Gajewskiej trochę się pomieszało albo zwyczajnie nie doczytała, o co w tym wszystkim chodziło.

PRZECZYTAJ: Miłość na Titanicu. Młodzi posłowie PO wezmą ślub

Z jej wynurzenia można wnioskować, że Rzeczpospolita, uchwalając pierwszą w Europie konstytucję, próbowała dogonić państwa postępowego Zachodu. Problem w tym, że „postępowy” zachód kontynentu zajmowały absolutystyczne monarchie, którym daleko było do standardów i wolności proponowanych w zapisach polskiego dokumentu. Dla europejskich władców reforma Rzeczpospolitej stanowiła ogromne zagrożenie. Stwarzała bowiem precedens, który mógł zostać wykorzystany przez ruchy w ich własnych państwach.

Ciężko zrozumieć, co autorka miała na myśli w drugiej części swojego wpisu. Konstytucja 3 maja wprowadzała bowiem scentralizowany ustrój państwa i osłabiała pozycję zubożałej szlachty.

Możliwe, że Gajewskiej dała się we znaki upalna pogoda i zbliżający się ślub z inna gwiazdą PO Arkadiuszem Myrchą.

Źródło: Twitter

26 KOMENTARZE

  • W normalnym państwie to nie ma czegoś takiego jak Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.
   W nienormalnym ale aspirującym powinien być dzisiaj zamknięty, ale w tej żydokomunie tak nie będzie.
   To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

   • Za komuny można było studiować dziennikarstwo jako drugi kierunek, mając jakieś inne wyższe wykształcenie.
    Teraz widocznie dziennikarstwo stało się nauką samą w sobie.

 1. Nie macie pojęcia jakie ameby dzisiaj kończą studia i nie mam już bynajmniej na myśli tej pani

 2. No i czy JKM nie ma racji, że tzw. nauki polityczne to wylęgarnia lewactwa?
  A lewactwo to przecież głupota w postaci czystej.
  Przypomnę, ze inny absolwent tych „nauk”, „pan” Robert Biedroń, nie potrafił odpowiedzieć dziennikarzowi na pytanie, co to jest konwent seniorów w Sejmie. ONI są idiotami.

  • to ze ktos ma racje nie znaczy ze zasluguje od razu na applause lub to, ze powinien mna rzadzic, bo dla niemcow Hitler tez mial racje ;)

 3. Ta pani powinna się więcej uśmiechać a mniej mówić. Mądrzej od tego nie będzie, ale za to ładniej na pewno.

 4. To był ten właśnie moment, kiedy jej 2 komórki się zderzyły i zaiskrzyło niczym nieskrępowaną myślą przelaną na kompie do milionów. Może testy wiedzy i na inteligencję by w Sejmie, Senacie nie zasiadały matoły.

 5. Taaak, podobno nawet para kretynów może spłodzić geniusza, ale strach pomyśleć, że może im się to nie udać.

 6. I te matoły to niby przedstawiciele Narodu!!!! Wstyd i hańba!! Won z Sejmu nieuki!!!

 7. No niestety to poseł Kinia napisała prawde(choć zapewne nie zdając sobie z tego sprawy): k3m zbliżała RP do standardów zachodu przez częściowa centralizacje, dziedziczna monarchie dużą armie i odbieranie obywatelom praw. A krytycy Kini chwalą się swym nieuctwem

Comments are closed.