Husaria na quadach ma być postrachem Europy? Poseł dobrej zmiany wyskoczył z zaskakującym pomysłem

Źródło: muzeumkoscian.pl

Goście porannego programu w TVP Info rozmawiali na temat włączenia husarii do obchodów świąt narodowych. Korzystając z okazji, poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas postanowił podzielić się pewnym zasłyszanym od znajomego pomysłem. Husaria na quadach ma być postrachem Europy?

Jak twierdzi poseł Gryglas, husaria nie jest do końca przestarzałą formacją, a polska armia powinna szukać jej godnych spadkobierców.

Czytaj też: Po serii wstrząsów tektonicznych odezwał się najaktywniejszy wulkan na Hawajach. Planowana jest ewakuacja ludności

– „Słyszałem od jednego z wojskowych całkiem poważną koncepcję takiego powrotu do idei mobilnej, ciężkiej jazdy, dzisiaj już nie konnicy, tylko bardziej na quadach czy na motocyklach, bardzo dobrze wyposażonej, która rzeczywiście może być skuteczną obroną” – wyjaśniał.

Pozostali zgromadzeni w studiu TVP poprzestali na dyskusji o nadaniu husarzom funkcji reprezentacyjnej. Orędownikiem takiego rozwiązania był Marek Jakubiak z Kukiz’15.

– „Nie chodzi o to, żebyśmy tworzyli wartę złożoną z husarii, tylko o asystę dwóch albo czterech spieszonych husarzy, którzy towarzyszyliby prezydentowi podczas powitań różnego rodzaju notabli międzynarodowych na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego” – tłumaczył.

Przypomnijmy, że poseł Kukis’15 od lat próbuje przekonać do tego pomysłu innych polityków. Wydaje się, że udało mu się z biorącym udział w programie Tomaszem Latosem z PiS, który przyznał, że propozycja Jakubiaka jest interesująca.

Czytaj też: Głupota absolutna. Kinga Gajewska o Konstytucji 3 maja

Nczas.com/ TVP INFO

1 KOMENTARZ

  1. chodzi o kusze, faktycznie instaluje sie je na malych samochodach wielkosci powiedzmy tarpana lub wlasnie motory dla ostrzału mozdziezowego. Niestety to nie jest husaria.
    bardziej obrona lotnicza albo dzialania pozorowane.

    to jest potrzebne, ale nie jest to formacja uderzeniowe

Comments are closed.