Altiero Spinelli. / fot. Wikipedia domena publiczna
REKLAMA

Ktoś niezorientowany w temacie Unii Europejskiej i jej historii, a także osób, które obecnie nią kierują, może być zmieszany widząc Jean-Claude Junckera świętującego urodziny Karola Marksa. To jednak nic dziwnego, UE już ponad rok temu, wprost przyznała się do swoich komunistycznych korzeni.

ALTIERO SPINELLI – taki napis można znaleźć nad głównym wejściem do Parlamentu Europejskiego.

REKLAMA

Jest to postać, która miał duże znaczenie dla obecnego kształtu Unii Europejskiej. W ubiegłym roku Unia Europejska zaprezentowała Białą Księgę, czyli pięć różnych wizji zmian w UE i współpracy między państwami.

Po raz pierwszy unijne elity w oficjalnym dokumencie przywołały inny dokument, który jest podstawą Unii Europejskiej, a jest nim ideowy testament Altiero Spinellego, czyli manifest z Ventotene.

Po raz pierwszy unijne elity w oficjalnym dokumencie przywołały inny dokument, który jest podstawą Unii Europejskiej, a jest nim ideowy testament ALtiero Spinellego, czyli manifest z Ventotene.

Czytaj także: Iwaszkiewicz: Panie Juncker w słowniku nie ma słów, które mogłyby określić pańskie postępowanie. Precz z komuną! [VIDEO]

Co ciekawe Spinelli był skrajnym komunistą, za swą skrajność został wyrzucony z partii komunistycznej. Chciał on zniszczyć państwa narodowe i w ich miejsce stworzyć jedno państwo europejskie. Jego grupa wybrała metodę podstępu, wprowadzania krok po kroku jednego socjalistycznego państwa.

Warto przytoczyć kilka cytatów z tego manifestu. OTO IDEOWE PODSTAWY UNII EUROPEJSKIEJ:

Aby odpowiedzieć na nasze potrzeby, europejska rewolucja musi być socjalistyczna, to znaczy, mieć za cel wyzwolenie klasy robotniczej i stworzenie dla niej bardziej humanitarnych warunków życia.

Prywatna własność być likwidowana, ograniczana, korygowana albo rozszerzana w zależności od sytuacji, nie zaś dogmatycznie, dla zasady.

Kwestia, która musi być rozwiązana jako pierwsza, bo bez niej wszelki postęp w innych dziedzinach będzie jedynie pozorny, to zniesienie podziału Europy na suwerenne państwa narodowe.

Na takie właśnie podstawy powołują się w dokumencie podpisanym przez Jean-Claude Junckera unijne elity. Po raz pierwszy określili się jako komuniści już na wiosnę ubiegłego roku, wszystkie kolejne działania to jedynie ich następstwo.

Warto przeczytać: Dziś wielkie święto w Unii Europejskiej. 200 lat temu urodził się Karol Marks. Kim był człowiek którego fetują elity unijne?

REKLAMA