Protestująca matka po konferencji minister Rafalskiej. „Proszę o eutanazję dla mnie i mojego syna”

fot. Prt Sc Polsat News

Dlaczego kopiecie i depczecie nas? Dlaczego godność w Polsce jest poniżej minimum? Proszę o eutanazję dla mnie i mojego syna – powiedziała na konferencji prasowej matka niepełnosprawnego 25-latka. Socjaliści oczywiście nie pomagają skutecznie niepełnosprawnym, bo na ich protestach łatwo grać o wyborców.

Marzena Stanewicz, matka niepełnosprawnego 25-latka, powiedziała po konferencji Elżbiety Rafalskiej, że „nikt by nie podwyższył renty socjalnej do minimum renty ZUS-owskiej, gdyby nie protest w Sejmie”.

Podczas konferencji minister Rafalska chwaliła się, że rząd wydaje pieniądze podatników

W ciągu dwóch lat rządów PiS wydatki na opiekunów i osoby niepełnosprawne wzrosły niemalże do 3 mld zł – powiedziała w sobotę Elżbieta Rafalska. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej chwali się więc, że rząd wydaje coraz więcej naszych pieniędzy.

Mimo tego, pojawiają się kolejne grupy protestujących. Wszystko przez nieefektywny, zbiurokratyzowany system, w którym łatwo „wyłudzają” zasiłki osoby, które ich nie potrzebują. Kolejną grupą są osoby, które chciałyby pracować, ale przez regulacje nie mogą i są uzależnione od pomocy państwa.

Zobacz też: Rząd chwali się, że marnuje nasze pieniądze. „Wydatki wzrosły prawie do 3 miliardów złotych”

Ostra odpowiedź rodziców niepełnosprawnych dzieci

Mamy dzisiaj międzynarodowy dzień godności osób niepełnosprawnych, a dla mnie, jako matki 25-letniego upośledzonego chłopca, to jest dzień dyskryminacji takich osób – powiedziała Marzena Stanewicz. I dodaje: Dlaczego kopiecie i depczecie nas? Dlaczego godność w Polsce jest poniżej minimum? Proszę o eutanazję dla mnie i mojego syna.

Jej zdaniem rząd populistycznie chwali się przed społeczeństwem, że zrobił wiele dla niepełnosprawnych. Nic nie robicie. Tak naprawdę jest to zaniedbanie wielu rządów, ale nie przypinajcie sobie takiej plakietki, że zrobiliście dla tej grupy nie wiadomo co – mówi.

Czytaj więcej: Rozwiązanie problemu protestujących niepełnosprawnych jest proste. Socjaliści na pewno się na to nie zdecydują

Źródło: Polsat News/NCzas

16 KOMENTARZE

  1. Nie można mówić, że rząd nic nie robi bo gdyby tak było to niepełnosprawni nie prosiliby o eutanazję..

  2. Na głupie gadanie głupia odpowiedź. Przecież mieszka w UE. Może przeprowadzić się i poprosić o pomoc np w Holandii lub w Anglii. Tam taką pomoc dostanie legalnie, zrasztą może w ramach pomyłki dadzą jej kasę.

  3. A czemu pani Staniewicz namawia do podwójnego zabójstwa? Eutanazja u nas jest zakazana, a ona żąda, zeby ktoś zabił jej syna? I to kilka dni po tym, jak chłopak wrócił z wycieczki do Lizbony (gdzie był bez mamuni)?

  4. Ktoś kto ma bardzo ciężko sytuację zdrowotną i życiową popełnia zazwyczaj samobójstwo w ciszy.Tu widać paniusię napudrowaną z tipsami i Bóg wie czym jeszcze drącą się o eutanazję dla niej i jej syna.Tu karetka powinna jechać po nią na sygnale i w kaftanie bezpieczeństwa ją wynieść.

  5. Dzieci chore nie mogę być pozostawione same sobie im należy się szacunek i opieka w porównaniu z patologiami którym się pomaga jak mają dwie ręce i mogą iść do pracy. Ludzie mają wiedzieć że pieniądze z nieba nie spadają niestety młodzież obecnie wychowywana jest na socjalu. Proszę państwa nie buduje się kraju nacjalu a na pracy. Żaden kraj nie wzbogaca się na rozdawnictwie i utrzymywaniu pracowników nie tworzących przychodów. Państwo ma być bezpieczne i wspierać ludzi mądrych a nie leni. Państwo ma być sprawiedliwe dla sprawiedliwych.

  6. No ok wyjdzie taniej niz utrzymanie ich do końca życia, osób nie przydatnych niczemu

  7. Ciekawe, czy kontakt z roszczeniowością, bezczelnością takich ludzi otrzeźwi nieco Kaczyńskiego i głównych polityków PiS?

  8. Nie mam nic do niepełnosprawnych, ale skoro chce ktoś się kimś opiekować to wiadomo że trzeba poświęcić wiele by utrzymać takiego niepełnosprawnego.

  9. Pomoc rak, jednak nie pieniężna. Do pomocy sa mechanizmy ulg w składkach ZUS czy US, a nie pieniążki do rączki.

Comments are closed.