Ziemkiewicz łaje prostaka z Jersey City: „Nienawidzi Polaków, a usunięcie Pomnika Katyńskiego to jego zemsta jako Żyda”

Rafał Ziemkiewicz, Steven Fulop. Foto: nczas.com / yt
Rafał Ziemkiewicz, Steven Fulop. Foto: nczas.com / yt

Przedstawiciele polskiego rządu skontaktowali się ze mną, ale ja nie zamierzam spotykać się z ludźmi, którzy próbują na nowo napisać historię udziału ich kraju w Holokauście – napisał na Twitterze Steven Fulop. Słowa burmistrza ostro skomentował Rafał Ziemkiewicz.

Wygląda na to, że Steven Fulop już zdecydował, co stanie się z Pomnikiem Katyńskim. Jednym z najważniejszych tego typu obiektów w USA.

Burmistrze Jersey City potwierdził, że pomnik zostanie przeniesiony. Ma znaleźć się w miejscu, w którym planowano umieścić go w 1986 r.

ZOBACZ: Ratownicy wyciągnęli drugiego z pięciu zaginionych górników. Niestety nie daje oznak życia

Fulop odniósł się na Twitterze do głosów Polonii oraz polskich polityków, którzy apelowali, by uszanować pomnik. Burmistrz oskarżył Polaków o próbę pisania na nowo historii Holocaustu. W ten sposób nawiązał do antypolskiej narracji.

Chodzi o nowelizację ustawy o IPN-nie, która w niektórych zachodnich i izraelskich mediach jest przedstawiana, jako próba zamknięcia ust naukowcom i ludziom, zajmujących się kwestią Holocaustu.

Do słów polityka odniósł się Rafał Ziemkiewicz, który ostro skrytykował działania Stevena Fulopa.

Zdaniem publicysty, winę za pojawiające się w przestrzeni publicznej oskarżenia wobec Polski ponoszą również eility, które pozwoliły na rozprzestrzenianie się takiej narracji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Czy oni tam wszyscy zwariowali?! Brytyjscy duchowni wyrzucają zakonnika, który wspierał rodzinę Alfiego Evansa. Nie weźmie nawet udziału w pogrzebie chłopca

Źródło: Twitter

38 KOMENTARZE

 1. Cytuję:
  „Elity III RP latami rozbezczelniały tego rodzaju swołocz, dziś mamy skutki. ”
  Pod tym stwierdzeniem podpisuję sie obiema rękami.
  Duch lokaja i pokojówki unosi sie nad Polską.
  Wstawanie z kolan nic nie dało.
  Byle parch pluje na Polskę, w zasadzie bez konsekwencji.

  • No proszę, Ziemkiewicz czyta moje wpisy – wszak od tygodnia pisałem:
   „Sytuacja jest nizwykle poważna. Chodzi o to, że nie żaden „lewacki burmistrz New Jersey” chce usunąć Pomnik Katyński – tylko żyd. Nie burmistrz tylko żyd jako ŻYD! Z nienawiści do Polaków, dla zatarcia śladów tego mordu w którym bezpośrednio mordowali żydzi jak przekazał żyd z NKWD o nazwisku Viadro.
   Za Wikipedią EN mamy: „Fulop (Fülöp) was born to a Jewish family in Edison, New Jersey, the son of immigrants from Romania. His father owned a delicatessen in Newark, New Jersey, where Fulop often worked, and his mother, the daughter of Holocaust survivors, worked in an immigration services office helping others gain citizenship. Through the sixth grade, Fulop attended Rabbi Pesach Raymon Yeshiva, an Orthodox Jewish elementary school in Highland Park, New Jersey, though he himself was not observant. For his last two years of elementary school and his first two years of high school, Fulop attended Solomon Schechter Day School of Essex and Union (now Golda Och Academy) in West Orange, New Jersey.[6][7][8]”
   Żyd to żyd. Zawsze będzie nienawidził Polaka 1000x bardziej niż swego pobratymca Eichmanna. Ludzie są nie tylko leniwi ale i głupi i nawet nie przyjdzie im do głowy żeby zajrzeć do jakiegoś źródła a ODPOWIEDŹ JEST TAKA PROSTA.
   ŻYD!
   Polonio weź się do roboty! Nikt tego za Was nie zrobi.”

    • Nie dam się wbić w pychę – to zwykła oczywistość z mojej strony. Każdy powinien trochę kojarzyć. Dodam jeszcze jeden istotny element do tej układanki coby mniej oczytani załapali o co w tym chodzi:

     Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

     Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”.

     Vidro mówił dziennikowi „Maariv”: Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro:

     „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

     Bardzo ważną informację podał pan Aleksander Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził:

     „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski”.

     Rzeź 15.000 niewinnych ludzi jest makabrycznym zadaniem nawet dla najbardziej zatwardziałego oprawcy. Stalin (prawdziwe nazwisko w jęz. pol.: Józef Dawid Dżugaszwili) zwrócił się do głowy tajnej policji sowieckiej, Żyda Ławrentija Berii. Obaj przedyskutowali masowe morderstwo i zdecydowali, że powinno to być wyłącznie zadaniem Żydów, którzy zajmowali czołowe stanowiska w tajnym aparacie. Ich odwieczna nienawiść do katolickich Polaków była powszechnie znana.

   • Nie dawajmy powodów do takiego zachowania. Nie jesteśmy lepsi. U nas też się przenosi lub usuwa pomniki. I tez nie wszystkim to się podoba. Nie rządźmy się na cudzym podwórku.

 2. Przypominam, że jeszcze kilka lat temu to i Ziemkiewicz był tropicielem antysemityzmu. Jak się zawsze gorączkował, jak mówiono, że Żydzi z WTC zostali ostrzeżeni przez Izraelską firmę telekomunikacyjną Odigo. Może i nie wszyscy, ale niektórzy tak !

  • Nie da się ukryć, że Ziemkiewicz podlizywal się Żydom na wszelkie sposoby.
   Nie ma facet kręgosłupa.
   Powinien wziąć kasę z góry, teraz pozostaje mu tylko szczekanie.
   Do tego „endecja” mu się zbuntowała.
   Ma na co zasłużył.

   • 100/100.
    PS. Ziemkiewicz to wyjątkowy kretyn polityczny, że przypomnę jego poparcie dla absolwenta wielu szkół podstawowych Kowalskiego w wyborach prezydenckich, czy namawianie JKM w 1995 r. aby związał UPR z upadającym „Bolkiem” Wałęsą…

 3. PO-PIS tak boi się powiedzieć Żydom prawdę jak Francja, Anglia, Niemcy itd. boją się powiedzieć muslims, że są bandytami.

 4. Żydzi zabili kilkuset Polaków.
  Rosjanie zabili milion Polaków.
  Niemcy zabili 3 mln Polaków.
  Prawiczki nienawidzą Żydów a jednocześnie wychwalają KGBowca Putina i obchodzą urodziny Adolfa.

   • A Stalin który rozkazywał NKWD to też Żyd? I Bierut też? I Dzierżyński?
    Uważacie że NKWD zabiłoby Polaków bez polecenia Stalina?

    • Tak nawiasem, to w języku gruzińskim Dżugaszwilli znaczy syn żyda (dżuga = żyd, szwilli = syn, Stalin – to ksywka – czyli zawsze „Stalin”).
     np. Sakaszwilli to syn Sakiego

     • Według tej logiki to ktoś kto ma na nazwisko Mikke nie jest Polakiem a np. Biedroń jest Polakiem.

  • „…Żydzi zabili kilkaset Polaków…”
   Cóż za nieśmiała i ZAPOMINALSKA żydówka z tej @ali wilk.
   Zapomniała przed słowem „kilkaset” dodać co najmniej, a po – słowo „tysięcy”
   Bliższe prawdy jest więc zdanie:
   Żydzi zabili co najmniej kilkaset tysięcy Polaków.
   Szkody w kulturze i cywilizacji polskiej poczynione przez wpływy całkowicie amoralnej i ekstremalnie kolektywistycznej cywilizacji żydowskiej są nie do przecenienia.
   Uprzejmie proszę mi tutaj nie przytaczać zasług w kulturze zasymilowanych (do kultury narodowej polskiej) Żydów, bo dam po łapach.

   • Rozumiem że w III Rzeszy było lepiej niż w Polsce bo zabito tam Żydów? Ech te prawiczkowe idiotyzmy

    • Tyś głupia jak but. Pokazałaś, że nic nie rozumiesz.
     Zdanie w stylu @ali wilk:
     Na księżycu jest najlepiej, nikt nikogo nie zabija.
     Tak, księżyc to najlepsze miejsce dla lewactwa.

     • No to możesz mi powiedzieć w takim razie czy w krajach gdzie nie było Żydów było lepiej niż w Polsce?

 5. Wyrok na Polaków w Katyniu podpisał między innymi żyd Beria i to omi przejęli władze w Polsce po wojnie
  i to im również zależało na likwidacji polskiej inteljgencji a wśród NKWD było ich 80%…Ale jeśli kolejne rządy jeżdżą “na dywanik” do Izraela, jeśli powstaje pajęczyna różnorodnych (jednostronnych) zależności, jeśli władze podchodzą do takich problemów, jakie mamy, na kolanach i to zgiętych coraz niżej, to co będzie dalej? to takie władze antypolskie niech ustąpią !!!

   • Stalin może i nie był żydem, ale reszta jest niepodważalną prawdą. Poza tym Stalin sam, bez pomocy żydów nic by nie zrobił. Jeśli tak bronisz żydków, to odpowiedz sobie na pytanie, kto finansował te wszystkie zawieruchy w 20 wieku, poczynając od rewolucji w Rosji a kończąc na wszelakich wojnach.
    Żydzi to mordercy, podobnie jak niemcy i nic i nikt tego nie zmieni.

 6. Jak widać Żydzi mają dużą tradycję zabijanie, kiedyś zabili rękami Rzymian Jezusa Chrystusa i Go ukrzyżowali. Jak się okazuje później mordowali Polaków w Katyniu. A teraz w czasach obecnych nienawidzą Polaków i znieważają nasze pomniki, które są w symbolem wielkiej tragedii wszystkich Polaków. Najwyższy czas ujawnić wszystkie dokumenty jak obywatele żydowscy współpracowali z Niemcami, faszystami i mieli udział w Holokauście własnych rodaków Żydów, to jest przerażające!

  • Stalin był Żydem? I Bierut też? A może Dzierżyński? Ech te prawiczkowe idiotyzmy,

  • Myslisz, ze mossad jest tak glupi, ze zlecilby robote jakiemus „alawilk”?
   Moze masz racje.

 7. Zemsta jako żyda … ale to za co? Raczej okazja aby tak dokuczyć popchnęła do tego aby z niej skorzystał!

 8. Zgadzam się z panem Rafałem w stu procentach. Poza tym Sowiecka żydokomuna szczególnie mieściła się na Polakach

Comments are closed.