„Być faszystą to zaszczyt” – ukraiński konsul odwołany [VIDEO]

Profil Wasilija Maruszczynca/foto_:YT
Profil Wasilija Maruszczynca/foto_:YT

Kijów odwołał swojego konsula rezydującego w Hamburgu. Chwalił SS i nazistów, wzywał do odebrania Polsce ziem na wschodzie. Swoje poglądy rozprzestrzeniał za pomocą mediów społecznościowych. Sprawę nagłośnił ukraiński Youtuber.

Anatolij Szarij, który opisał sprawę na YouTubie, poinformował, że władze Kijowie już od dawna wiedziały o kontrowersyjnych poglądach dyplomaty. Mimo to dopiero internetowa burza spowodowała, że zdecydowano się na jego odwołanie.

Poglądy Wasilija Maruszczynca można z łatwością określić, jako faszystowskie. Konsul za pomocą swoich mediów społecznościowych wychwalał jednostki SS i nazistów. Wzywał do odebrania Polsce ziem na wschodzie.

ZOBACZ: Marsz pod antypolskimi hasłami we Lwowie. „Nasza ziemia – nasi bohaterowie!” „Miasto Lwów nie dla polskich panów” [VIDEO]

Choć jego posty większość jego postów została ukryta lub usunięta, na zamieszczonym poniżej video można zobaczyć próbkę tego, co publikował ukraiński dyplomata.

Komentując pogorszenie stosunków NATO z Turcją, konsul napisał: W razie czego możemy wyzwolić naszą Galicję, Anatolię, Medię, Kapadocję, Mezję, Galatię. Wygląda na to, że Ukrainiec przejawiał postawy mocarstwowe.

Kijów zdecydował się nie tylko na odwołanie dyplomaty. Wobec Maruszczynca wszczęsto również postępowanie dyscyplinarne.

SPRAWDŹ TAKŻE: Niemiecka gazeta twierdzi, że Polacy masowo koczują w Berlinie

Źródło: YT/Twitter

6 KOMENTARZE

  1. Cóż się dziwić,że Niemcy trzymali u siebie tego ruskiego?Przeca ich chwalił dziad i łechtał ich ego!

  2. Jakie to obrzydliwe pisowskie antypolskie polactwo jest zalosne. Sprawe musial naglosnic Ukrainiec bo polskie pisowskie szambo jak zwykle na kolanach. Pis robi wszystko zeby z dnia na dzien czuc do tego łez padołu tylko pogarde

Comments are closed.