Afera większa niż Amber Gold. Unia dawała, to kradli

Prokuratura ma zajęcie na lata. Afera, o której pisze „Gazeta Polska”, przebije wszystkie jakie znamy. Ona dotyczy wsi, a szacowana kwota przekrętów to suma powyżej 3,2 mld zł.

„To była największa grabież pieniędzy w historii polskiej wsi. 63 zawiadomienia dotyczące 115 spraw, w których wszczęto już 77 postępowań – to obecny stan śledztwa dotyczącego wyłudzenia dotacji unijnych przez grupy producenckie działające w branży rolnej. Kwota nieprawidłowości może sięgać 3 mld zł, a kłopoty mają kolejni politycy PSL i PO, którzy tolerowali i ochraniali gigantyczną grabież” – pisze tygodnik „Gazeta Polska”.

Czytaj też: Wielki smród w Gdańsku! 50 milionów litrów ścieków w Motławie [VIDEO]

„To bezsprzecznie jeden z największych przekrętów czasów rządów PO-PSL, który miał dosłownie przeorać strukturę społeczną na polskiej wsi i całkowicie uwłaszczyć polityków spod znaku zielonej koniczynki na prowincji” – donosi w środowym wydaniu „Gazeta Polska”.

Czytaj też: Tomasz Komenda ostro do tych, którzy wrobili go w więzienie. „Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego!”

„W ostatnich miesiącach kierownictwo Agencji i Modernizacji Rolnictwa zgłosiło 63 zawiadomienia dotyczące 115 spraw” – informuje tygodnik. Jak dodaje, „z tych spraw już wszczęto 77 postępowań”. „W sprawach masowo występują politycy samorządowi, ale również pojawiają się nazwiska obecnych posłów PSL” – zaznacza gazeta.

„O przestępstwa urzędnicze, w tym niedopełnienie obowiązków i przekroczenia uprawnień, jest już podejrzewany zarząd województwa lubelskiego z marszałkiem województwa Sławomirem Sosnowskim, i ostatnio zarząd województwa kujawsko-pomorskiego z marszałkiem Piotrem Całbeckim” – informuje gazeta. Jak dodaje tygodnik, „karuzela kręci się dalej i sprawy już wkrótce mogą dotyczyć nawet 3,2 mld zł”.

Przestępstwa miały dotyczyć tzw. grup producenckich, dofinansowanych przez Unię Europejską, która na tworzenie takich grup przeznaczyła 8 mld zł. dofinansowania.

Źródło: TVP Info, Gazeta Polska

11 KOMENTARZE

  • Powtórzę, że prawdziwy problem to zorganizowana, planowa grabież Polaków. Najlepszym przykładem skąd się wzięło zadłużenie na ponad 5 bln jest takie oto proste przypomnienie. Od 29 lat PiS/PO/całareszta to samo, czyli zainstalowana w ‘44 żydokomuna działa tak:
   – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
   a następnie DAĆ:
   – 500+
   – żydzi+
   – mieszkanie+
   – dostępność+
   – 300 zł +
   – inkubatory+
   – nagrody+
   – delegalizacje+
   – cela+
   – abonament+
   – dostępność+
   – chuj-wie-co+
   – inny+
   – C++
   To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
   Ja się pytam: gdzie są ukradzione w osiem lat pieniądze z VAT? Wszak eksponowane przez PiS 250 mld. z karnymi odsetkami to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. To jeden budżet państwa. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata wszystkich ich wraz z odsetkami nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
   Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 5 lat (odliczając stratę w piątym roku (ostatnim z możliwych do odliczenia straty), będzie musiał przechowywać dokumentację podatkową za rok, w którym wykazał stratę, aż przez 10 kolejnych lat podatkowych) Konta bankowe firmy są obecnie praktycznie „wieczne” Banki niczego nie kasują. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
   A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste? Więc się pytam: gdzie są ukradzione 250 mld. zł czyli około 6 towarowych pociągów w banknotach 100 zł.
   To wszystko co się dzieje, to teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.

   NRB – numer rachunku bankowego, to skrót od nazwy dla polskiego standardu numerów rachunków kont osobistych w polskich bankach. Numer konta składa się z 26 cyfr. IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) jest przyporządkowany do rachunków bankowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii i Lichtensteinie.
   Sprawdzenie informacji, który bank obsługuje dany numer konta, nie jest skomplikowanym zadaniem.

   (1 mld w 100 zł banknotach to 16,4 tony, jakby co).

   • Skąd założenie że te pieniądze są jeszcze w Polsce. Jesteś mądtala teoretyk, bo wiesz co to IBAN?

  • To już kradnie ich drugie i trzecie pokolenie. Największym złodziejstwem, którego nic nie przebije była „prywatyzacja” PGR-ów, ich majątku ruchomego i jezior… W pomorskim już od wielu lat nie ma ziemi rolnej dla uczciwych ludzi, nie kupisz bo wszystko nie wiadomo kiedy zostało „sprywatyzowane”, a po drugie nie kupisz bo cię na taki luksus już nie stać.

 1. Wy-aresztować wszystkich z PO i PSL to będzie spokój. I zabrać im te 2 300 000 mieszkań.

 2. To nie przypadek, że ta informacja pojawiła się akurat teraz i podaje ją GP. Chcą przykryć tym PiSowską aferę piramidy finansowej Getbacku, a tam Gazeta -Anty-Polska jest umoczona. POPiSowi agenci czekiszczaka z socjaldarności skompromitowali się już na maksa i tylko dlatego, że jest demokracja mają wpływ na władzę, bo kłamiąc mogą wmówić ciemnemu ludowi dowolną głupotę, a głupie „polactwo” później ich wybiera.

 3. PSL to kradzież „prywatyzacja” wyprzedaż majątku Narodowego a dotacje to tylko przy okazj .

Comments are closed.