Tomasz Komenda ostro do tych, którzy wrobili go w więzienie. „Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego!”

komenda wywiad więzienie dramat
Tomasz Komenda. / źródło: screen TVN24

Osoby, które mnie wrobiły, będą nosić piętno do końca swojego życia; nie spocznę, dopóki nie doprowadzę do tego, by usiadły na ławie oskarżonych i poczuły to, co ja czułem przez osiemnaście lat – powiedział w środę Tomasz Komenda.

Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat.

„Ja jestem od dzisiaj wolnym człowiekiem, a osoby, które mnie wrobiły, będą piętno nosić do końca swojego życia. Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego, żeby te osoby usiadły na ławie oskarżonych, żeby choć przez chwilę poczuły to, co ja czułem przez osiemnaście lat” – powiedział Komenda na konferencji prasowej.

ZOBACZ TEŻ: Wiadomo jakiej kwoty będzie się domagał Tomasz Komenda. Ćwiąkalski podał wysokość żądanego odszkodowania

Jak mówił, przez cały ten okres był „kozłem ofiarnym”, a skazanie na wieloletnie więzienie nazwał „jedną wielką pomyłką”. „Jak ci ludzie, którzy mnie wsadzili, mogą teraz normalnie funkcjonować? Jak mogą patrzeć na siebie w lustrze, nie mając sobie nic do zarzucenia?” – pytał.

Komenda podkreślił, że obecnie chce przede wszystkim skupić się na uzyskaniu odszkodowania.

(PAP)

21 KOMENTARZE

 1. PANIE TOMASZU CAŁA POLSKA JEST ZA PANEM. MOCNO TRZYMAMY KCIUKI ZA PANA PRZYSZŁOŚCIĄ. MOIM ZDANIEM ZA KAŻDY ROK SPĘDZONY W WIĘZIENIU POWINIEN PAN DOSTAĆ MILION ZŁOTYCH.

 2. Owszem – nalezna rekompensara jest nieodzowna, ale powolanie do odpowiedzialnosci tych, co sie do skazania Tomka przyczynili jest priorytem i nalezaloby z tego zrobic pokazowke, by na przyszlosc zapobiec podobnym “pomylkom”.

 3. A były minister sprawiedliwości z czasów, gdy Komenda siedział, lansuje sie na jego tragrdii.

   • oczywiście że nieprawda bo po zeznaniach świadków Komenda na drugi dzień został by rozstrzelany

    • W normalnym kraju sąd wziąłby pod uwagę również zeznania świadków którzy zapewniali alibi panu Tomaszowi więc o karze głównej (przy przeciwstawnych zeznaniach) nie mogłoby być mowy ale rozumiem że taka okoliczność nie pasuje pp komentatorom „ala wilk” i „korektor” do zmanipulowanej tezy.

  • Aby uniknąć śmiertelnych wypadków drogowych, trzeba po prostu skasować samochody.

   Proste, prawda?

  • Gdyby rządziła w polsce PRAWDZIWA lewica, Tomasz Komenda został by zakatowany na etapie śledztwa i nie robiłby teraz tych szopek.

 4. Popieram Pana z całego serca! Sqrwiele w togach muszą ponosić odpowiedzialność za swoje czyny!

 5. Piszecie mln za rok a to tylko 114 zł za godzine .za te warunki ja bym sie cenił 1000 za godz a to daje 157 fet bax.ceń się Pan żeby było z czego stargować.

Comments are closed.