Korwin-Mikkego polemika z matką niepełnosprawnego chłopca. „Państwo nie jest instytucją charytatywną”

W Sejmie trwa protest matek niepełnosprawnych dzieci – oczywiście reprezentują one tylko ich część, wielu niepełnosprawnych nie podziela ich postulatów. Protest jeszcze trochę potrwa, bo rząd twierdzi, że postulaty spełnił, a protestujący mają odmienne zdanie.

W kontekście osób niepełnosprawnych Korwin-Mikke ma w społeczeństwie bardzo negatywną, utrwaloną od lat opinię. W końcu, skoro nie zgadza się na socjalne rozdawnictwo ze strony rządu, to dla wielu osób oznacza to, że jest ich wrogiem.

Do Korwin-Mikkego anonimowo, list napisała „Matka 40-tolatka”, która pisze między innymi: Jak Panu nie wstyd pisać tak o osobach niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji – że jak przeżyli 30 lat, 40 lat itd. – to niech tak żyją.

Nie powiedziałem, że „jak przeżyli 30 lat, 40 lat itd. – to niech tak żyją” – tylko odpierałem argument, że bez zwiększonej pomocy tacy ludzie poumierają. Nie zajmuję się tym, jak Pani ma żyć – odpowiada Korwin-Mikke.

W dalszej części listu „Matka 40-tolatka” żali się nad swoim losem, tym jak ciężko jej się żyje z niepełnosprawnym synem, opowiada, że musiała m.in. przez długi czas nosić go na rękach, cały czas zmienia mu pieluchy (na które chciałaby większe dofinansowanie), a także karmi, ubiera, przebiera, myje czy goli 40-latka.

Duża część listu opiera się właśnie na takim opisie, tak jakby ktokolwiek kwestionował, że życie takiej matki z całą pewnością jest bardzo ciężkie. A matki, co nigdy nie splamiły się pracą, i mają małe dzieci niepełnosprawne, i są młode i silne – mają zasiłek pielęgnacyjny 153 zł, 500+, i około 1400 zł chyba opiekuńczego – pisze „Matka 40-tolatka”.

Skarży się Pani, że inne matki mają lepiej. Niestety: gdy państwo rozdaje to powstają nieustanne kłótnie, kto ma dostać więcej. Jedyne wyjście: państwo nie powinno pomagać nikomu – bo od tego są fundacje i podobne instytucje charytatywne. Państwo nie jest instytucją charytatywną – podkreśla prezes Wolności.

Niestety „Matka 40-tolatka” poczyniła też niesłuszną uwagę, że Pan (Korwin-Mikke – red.) prosi o wspomożenie, o przekazanie darowizny. Po prostu żebrze – a jest przeciwny dofinansowania na egzystencję osobom niepełnosprawnym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji.

Ja żebrzę, czyli proszę o dobrowolne wsparcie – natomiast Pani nie żebrze, tylko domaga się Pani, by państwo, grożąc ludziom kijem, zabrało im pod przymusem pieniądze i wręczyło je Pani. Pani wzywa do rabunku – odpowiada Korwin-Mikke.

Powinien się Pan wstydzić pokazywać publicznie. Pan ma gromadkę dzieci – i nie wie Pan co je czeka, i jakie mogą być wnuki – bo niezbadane są wyroki Boskie. I aż cisną się dla Pana życzenia, wystarczyłoby jedno słowo: ”wzajemnie” takiego dobrobytu – wykazała się na koniec „Matka 40-tolatka”.

Zakłada Pani, że mogę zmienić poglądy, gdy zmieni się moja sytuacja. Cóż: mam nadzieję, że ich nie zmieniłbym i nie zmienię – odpowiada prezes Wolności.

Korwin-Mikke powiedział też, gdzie widzi największy problem w kwestii niedofinansowania takich osób: jest wiele osób lubiących pomagać takim osobom, jak Pani i Jej syn – ale mają ograniczone możliwości, bo zabierają im pieniądze na podatki na „pomoc socjalną” – co polega na utrzymywaniu hordy urzędników zajmujących się tą pomocą.

Całość można przeczytać pod tym linkiem

Warto przeczytać: Korwin-Mikke o ustawie 447: „Kto się tłumaczy, przyznaje się do winy”

42 KOMENTARZE

 1. Państwo, które od kilku dekad wtrąca się bezczelnie w najintymniejsze sprawy obywateli, konsekwentnie brnie w całkowity zakaz aborcji i zmuszanie par, a nawet dzieci do zaciążenia i rodzenia za wszelką cenę, jest obowiązane bez żadnej łaski pomagać i wspierać każde rodzicielstwo, zwłaszcza dzieci chorych. Państwo, które od dekad zakazuje wprowadzania do szkól wiedzy o rozrodczości, świadomym rodzicielstwie i zdrowej seksualności człowieka, musi ponosić konsekwencje tego – bez żadnej łaski !!!!!!!!!!!!
  Charakterystyczna wyniosłość i żenująca bufonada pana Mikke lewitującego w kosmosie. Oby któregoś dnia nie spadł z hukiem, życie lubi płatać figle.Amen

  Polecam „Watykan przeciwko uświadamianiu seksualnemu” na racjonalista.pl

  • Zakaz zabijania, to nie jest wtrącanie się w cudze życie.
   2. Dawanie pieniędzy przez rząd tylko wszystkim szkodzi.
   3. Edukacja seksualna robi z dziewczynek prostytutki, a z chłopców sutenerów.

   • W seminarium tak cię edukują, kochaneczku ?
    Jedno jest pewne – ” Dawanie pieniędzy przez rząd tylko wszystkim szkodzi” za wyjątkiem wypaśnego kleru katolickiego, z pałacami biskupimi i imperium toruńskiego ojca dyrektora .

   • No jasne. W Rosji nie ma prostytutek i sutenerów bo nie ma edukacji seksualnej. Ech te prawiczkowe idiotyzmy. Rosja to przecież światowe centrum prostytucji pod rządami KGBowca Putina.

    • Wg prawiczków kobieta jest zawsze winna.
     Jak się nie zgodzi na seks – no to babochłop, feminazistka i metoo.
     Jak się zgodzi na seks – to dziwka i szmata.

 2. Panie Pośle-czyżby?Pół biedy z niepełnosprawymi,bo w rodzinie zwykle jest conajwyżej jeden,ale w rodzinach „szczęsliwych seksualnie”nawet więcej,niż drużyna piłkarska /Duda z wizytą na urodziny …..17 dziecka /!!!!!! Wsiarz e za to wybudują niezłą chałupę ,albo kilka na |agroturystykę”,ale reszta ? To dopiero złodziejstwo ! Jak nigdy dotąd powinien Pan zaistnieć politycznie właśnie teraz.

  • Oby NIE! Z takimi poglądami ?????Każdy się mądruje kto ma kasę i jest zdrowy!Ciekawe czy ktoś z was by tak gadał jakby mu bieda ,inwalidztwo i choroba zajrzała w dupę!

   • Mi zajrzala ostatnio, ulomnosc fizyczna tez I pogladow poki co nie zmieniam, mozna powiedziec ze z mocnego kregoslupa tylko ten moralny mi sie ostal ;)

 3. JKM sam się leczy od lat w państwowych szpitalach na koszt podatnika zarówno w Polsce jak i w lewackiej Belgii.

   • wolnosc24.pl/2017/06/11/janusz-korwin-mikke-ponownie-w-szpitalu-tym-razem-w-brukseli-zobacz-co-mowi-o-murzynce-ktora-sie-nim-opiekuje/

     • I tak samo matka niepełnosprawnego chłopca płaci podatki na NFZ więc ma prawo korzystać z opieki nad synem finansowanej przez NFZ.

     • Bo państwowe szpitale są złe, sorosowskie i wstrzykują chemię zamiast witaminy C od inżyniera Zięby?

     • Za bezrobotnych płaci składki budżet państwa. Zresztą zapewne pracowała przed urodzeniem dziecka więc już swoje zapłaciła. Czyli ona i jej syn ma takie samo prawo do korzystania z pomocy państwa jak JKM. Dzieci JKM też urodziły się w państwowych szpitalach a nie u inżyniera Zięby.

     • Za leczenie JKM też płacą podatnicy. Koszty leczenia w lewackiej Belgii są tak wysokie że JKM zapewne musiałby połowę swoich działek sprzedać żeby leczyć się tam prywatnie. Afrobelgijskie pielęgniarki zarabiają tam 15-20 tys. zł miesięcznie.

 4. JKM sam skończył studia na państwowej uczelni a tu oburzony że państwo zamierza wspierać również niepełnosprawnych a nie tylko jego studia i jego dzieci.

 5. Oby partia WOLNOŚĆ którą reprezentuje JKM wygrała,to chyba jedyny ratunek dla POLSKI.pis doprowadził nas do ruiny,gorsi od po o 100 procent.Nikt z tejpartii nie prowadził własnego biznesu więc rozchulali się za cudze pieniądze twierdząc ze to oni dają

 6. Zgadzam się z panem Januszem Korwinem-Mikke. On mówi wprost rzeczy oczywiste a ludzie po kilku dekadach komunizmu nauczyli się, że tylko można brać. Rozdawnictwo jest kosztowne i powoduje wzrost podatków bo trzeba mieć źródła finansowania rozdawnictwa. Nic za darmo. Niskie podatki pozwalają ludziom się bogacić i nie demotywują do tego. Państwa powinnością jest stwarzać warunki do rozwijania samodzielności w podejmowaniu ryzyka działalności gospodarczej i nie rżnąć finansowo osób aktywnych i innowacyjncych, chcących podejmować ryzyko. Wtedy powstają fundacje pomagające ludziom w trudnej sytuacji życiowej. Oczywiście państwo może prowadzić politykę socjalną ale to nie może być na HURRA tylko mocno wyważony temat aby nie doprowadzać do patologii.

  • Na niskich podatkach Rosjanie wzbogacili się tak że pensja minimalna w Rosji to 100 dolarów miesięcznie.

Comments are closed.