Lawina nowych podatków od PiS. Publicysta wylicza sposoby rządu na okradanie obywateli

PiS szykuje propagandę nowego podatku
PiS szykuje propagandę nowego podatku

Jeszcze przed zaprzysiężeniem na premiera Mateusz Morawieckie mówił: My nie podwyższamy podatków! Od tamtego czasu PiS zmienił stanowisko. Najwidoczniej rozciągnięty do granic możliwości budżet nie wytrzymuje socjalistycznej polityki rządu. Publicysta Łukasz Warzecha przedstawił wyliczenie.

PiS szedł do wyborów z hasłem „wystarczy nie kraść”. Slogan zwiódł wyborców, którzy uwierzyli, że szaleńcze rozdawnictwo nic nie kosztuje, a pieniądze biorą się z nieba. Do tej pory rząd tłumaczył, że środki na programy socjalne pochodzą z uszczelnienia systemu VAT. Rzeczywistość wydaje się zgoła odmienna.

ZOBACZ: Wegańscy aktywiści w natarciu. Zdewastowali sklep mięsny

Łukasz Warzecha przedstawił autorskie wyliczenie podatków, które planuje lub już wprowadził rząd PiS.

PiS prowadzi niemoralną i bardzo szkodliwą politykę kupowania sobie wyborców. Zaczęło się od 500+ później były kolejne dodatki i dopłaty. Rozrzutność coraz bardziej nadwyręża budżet, a warto wspomnieć, że zadłużenie kraju rośnie w ekspresowym tempie. Kolejne polskie władze działają w sposób koniunkturalny i kierują się potrzebami chwili, a nie prawdziwym interesem gospodarczym RP.

Coraz to nowe podatki i opłaty stanowią niepodważalny dowód na to, że socjalizm PiS-u zwyczajnie wykańcza budżet i władza musi sięgać do kieszeni obywateli.

W tym kontekście warto przypomnieć słowa premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher: Problem z socjalizmem polega na tym, że ostatecznie kończą ci się cudze pieniądze.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Bezrozumny socjalizm w wydaniu PiS. Już nie tylko 500 plus i wyprawka plus. Przyszykowali kolejny głupi pomysł

Źródło: Twitter/wolnosc24.pl

13 KOMENTARZE

 1. Szwecja – podatek 80% – wzrost gospodarczy 3% – pensja minimalna 2500 dolarów miesięcznie netto.
  Rosja – podatek 10% – wzrost gospodarczy minus 3% – pensja minimalna 100 dolarów miesięcznie.
  W Szwecji w 2017 roku zanotowano 500 mld dolarów inwestycji zagranicznych.
  Kapitaliści inwestują tam gdzie socjalizm, demokracja i wysokie podatki a na kapitalistyczną Rosję nakładają sankcje.

  • Widzę Alicjo że ctrl+c, ctrl+v masz opnaowane. Może teraz czas na wykształcenie zdolności do myślenia?

  • ala wilk 16/05/2018 at 16:35
   akurat te dane masz wyciągnięte z lewackiej dupy :)

  • Szwecja, wskaźnik gwałtów na 100 000 obywateli: 63.5, Nikaragua, wskaźnik gwałtów na 100 000 obywateli: 31.6. Warto poświęcić kobiety w imię ” wspólnego socjalistycznego dobra”. Tak na marginesie są to dane sprzed 3 lat liczba ta w Szwecji rośnie wykładniczo.

 2. Szwecja – 15 miejsce na liście Heritage Foundation pod względem wolności gospodarczej.
  Rosja – 107 miejsce na liście Heritage Foundation.

  • Wedlug tej fundacji zwiekszanie zamordyzmu IP zwieksza wolnosc gospodarcza… Wiec…

   • Nie tylko wg tej fundacji. Szwecja w 2017 roku zanotowała 500 miliardów dolarów inwestycji zagranicznych. Kapitaliści inwestują tam gdzie socjalizm, demokracja i wysokie podatki.

 3. Krótkoterminowy „wzrost gospodarczy PKB” to parametr z d… Np. w 2011 wyniósł -6% (MINUS) Dzień wolności podatkowej w USA wypada gdzieś na przełomie marca i kwietnia. Wolałbym żyć w miarę wolnych Stanach niż zamordystyczno-etatystycznej Szwecji,

Comments are closed.