Ratlerek szczeka na słonia, czyli Tusk atakuje Trumpa na Twitterze

Donald Tusk i Donald Trump/ PAP/ Twitter
Donald Tusk i Donald Trump/ PAP/ EPA/ Twitter

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował politykę USA i administrację prezydenta Donalda Trumpa. Na konferencji prasowej w Sofii przed szczytem UE-Bałkany Zachodnie Tusk powiedział, że w efekcie działań Trumpa UE „pozbyła się wszelkich złudzeń”.

„Możemy podziękować prezydentowi Trumpowi, bo dzięki niemu w Europie pozbyliśmy się złudzeń. Dał nam do zrozumienia, że jeśli potrzebujesz pomocnej dłoni, to znajdziesz ją… na końcu własnego ramienia” – powiedział Tusk.

Czytaj też: Korwin-Mikkego polemika z matką niepełnosprawnego chłopca. „Państwo nie jest instytucją charytatywną”

Podkreślił, że po wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem UE musi być zjednoczona, by tę umowę utrzymać.

Zaznaczył, że obok tradycyjnych politycznych wyzwań, z którymi styka się Europa – rosnącej potęgi Chin i agresywnej postawy Rosji, UE styka się z nowym fenomenem: „kapryśną asertywnością amerykańskiej administracji”.

Wskazał przy tym na ostatnie działania administracji prezydenta Donalda Trumpa.

„Patrząc na ostanie decyzje prezydenta Trumpa, ktoś mógłby nawet pomyśleć: jak się ma takich przyjaciół, to po co komu wrogowie?” – zaznaczył.

Czytaj też: Polonia ma dość PiSu! Rządzący dbają bardziej o interesy Żydów i Ukraińców niż Polaków. Mocny list do prezydenta DudyPolonia ma dość PiSu! Rządzący dbają bardziej o interesy Żydów i Ukraińców niż Polaków. Mocny list do prezydenta Dudy

Nczas.com/ Twitter

7 KOMENTARZE

  1. ja bym napisał nieco inaczej:
    „Możemy podziękować pseudokrólowi Tuskowi, bo dzięki niemu w Polsce pozbyliśmy się złudzeń. Dał nam do zrozumienia, że jeśli potrzebujesz pomocnej dłoni, to znajdziesz ją… na końcu własnego ramienia” – powiedział robson.

  2. ▌▌Ano Kanclerz Merkel już podała nutę, teraz więc jej ratlerki muszą zacząć ujadać z tego samego klucza…

    Swoją drogą gdzie te unijne przechwałki, np. Junckera, jak to trzeba będzie przez kilka lat Trumpa „uczyć Europy”, żeby biedak w ogóle zaczął się w czymkolwiek orientować…

  3. Agresywna polityka Rosji czyli CO? Nord Stream II? 😂 Ehh ten Tusk… Za dużo wòdy i potem fika.

  4. To już teraz Trump dobry? A tak wychwalaliście Iran i Koreę Północną

Comments are closed.