Uwaga! Złodzieje podszywają się pod Rossmanna. Oszuści kuszą bonem o wartości 1000 zł

zdj. ilustracyjne/ Facebook/ pixabay
zdj. ilustracyjne/ Facebook/ pixabay

Uwaga! Rossmann ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod sieć drogerii. Złodzieje wysyłają mejle, w których pod pozorem szansy wygrania karty podarunkowej o wartości 1000 zł, nakłaniają do kliknięcia w link, przekierowujący do ich strony. Kiedy klikniemy to mamy problem – pobieramy groźnego wirusa.

Jeżeli się nabierzemy na ten podstęp oszustów to automatycznie po wejściu na stronę pobieramy na komputer wirusa, który będzie śledził wszystkie nasze ruchy.

Czytaj też: Polonia ma dość PiSu! Rządzący dbają bardziej o interesy Żydów i Ukraińców niż Polaków. Mocny list do prezydenta Dudy

Jak podaje portal Superbiz.pl rzeczniczka prasowa Rossmanna Agata Nowakowska, mówi jak rozpoznać szkodliwego mejla. Widnieje na nim zniekształcone logo Rossmanna oraz tekst:

„Mamy dla Ciebie wyjątkową niespodziankę! Masz szanse wygrać kartę podarunkową Rossmann o wartości 1000 zł. Kliknij link i rywalizuj o wygraną”.

„Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa. Podejmujemy kroki, aby tego typu fałszywe informacje zostały zablokowane, tymczasem bardzo prosimy Państwa o ostrożność” – ostrzega na swojej oficjalnie stronie Rossmann.

Rossmann przypomina również, że wszystkie organizowane przez nią konkursy i promocje prezentowane są tylko i wyłącznie w gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb”, aplikacji Rossmann PL, na portalu www.rossmann.pl, a także na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane.

„Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami” – czytamy w komunikacie Rossmanna.

Przeczytaj też: Tomasz Komenda ostro do tych, którzy wrobili go w więzienie. „Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego!”

Nczas.com./ se.pl/ Superbiz.pl

2 KOMENTARZE

Comments are closed.