Chorwacki rząd bije na alarm. 60 tysięcy imigrantów gotowych przez Bałkany przedrzeć się do Unii Europejskiej

Zdj. ilustracyjne. Imigranci. Źródło: YT
Zdj. ilustracyjne. Imigranci. Źródło: YT

Davor Božinović, minister spraw wewnętrznych wzywa Unię do podjęcia natychmiastowej akcji, która ma zapobiec przedostaniu się do Unii 60 tysięcy imigrantów. Przybysze gromadzą się na granicy Grecji i Albanii.

Rząd chorwacki domaga się natychmiastowego działania Unii Europejskiej, by zapobiec kolejnemu kryzysowi jaki może wywołać niekontrolowana fala imigrantów, którzy zbierają się na granicy Grecji i Albanii. Dalej przez Czarnogórę oraz Bośnię i Hercegowinę zamierzają się oni wedrzeć w Chorwacji na teren Unii.

Według ministra spraw wewnętrznych jeśli nie zostaną wzmocnione zewnętrzne granice Unii dojdzie do wielkiej inwazji przybyszy. Według słoweńskiej policji i służb, które szykują się na najazd nachodźców, około 60 tysięcy osób szykuje się w drogę przez Bałkany. Na razie imigranci zbierają się, by wyruszyć w jak największej sile.

Chorwacja w tym roku notuje ogromny wzrost liczby osób, które nielegalnie próbują przekroczyć jej granicę. W tym roku chciało tego dokonać 1266 imigrantów. To o 280% więcej niż w całym ubiegłym roku.

Z imigrantami nie radzi sobie już Bośnia. W centrum Sarajewa,w parku założyli oni ogromne koczowisko. Kolejny obóz powstał przy granicy z Chorwacją w ruinach zniszczonego w czasie wojny uniwersytetu w Bihacu. Następny powstał 40 km dalej w Wielkiej Kadusy

Zobacz też: Znowu gang uchodźców. Tym razem w Austrii

Imigranci odkryli nowy szlak przez Bałkany. Teraz coraz mniej z nich próbuje przedostać się przez Morze Egejskie do Grecji. Z Azji do Europy przechodzą w samej Turcji, a potem przez przez rzekę Ewros, znaną także jako Marica do Grecji.

Do kryzysu może też przyczynić się postępowanie Greków, którzy chcą zezwolić imigrantom przedostać się z wysp na europejski ląd. Obozy na wyspach pękają w szwach i Grecja nie radzi sobie z ich utrzymaniem. Rząd w Atenach wie, że imigranci nie pozostaliby w Helladzie, tylko wyruszyli dalej do Zachodniej Europy.

Zobacz też: Nowy szlak imigrancki. Grecy boją się, że wraca koszmar 2015 roku

23 KOMENTARZE

 1. Czy te pomioty co zaczynają oblegać Europę nie mają swoich krajów?Gonić to zamazane i dzikie dziadostwo!!!

    • ▌▌„ala wilk to troll, nie karmić!”

     Właśnie…

     .

     ▌▌„Mają swoje kraje które były koloniami krajów europejskich”

     O, to tak jak Polska!

     • Otóż to. Dlatego Francja, Wielka Brytania, Niemcy i Włochy powinny wypłacić krajom afrykańskim odszkodowania za kolonializm. Podobnie Rosja powinna wypłacić odszkodowania Polsce, Ukrainie, Białorusi, Litwie, Kazachstanowi, Czeczenii itp. itd.

     • ▌▌…A Niemcy odszkodowania wojenne… Tylko że w praktyce międzynarodowej między „powinni”, a „zmusimy ich do tego” jest ogromna przepaść…

      .

      ● „Z instrukcji Wydziału PRiTV KC PZPR ws. „Dni kultury radzieckiej”: „Wyklucza się wszelkie uwagi krytyczne — nawet w uzasadnionych przypadkach”. — „Z dnia na dzień” nr 18, 1985.

   • A gdy były koloniami, to i porządek jaki-taki był, i biedy aż tak rażącej nie doświadczali.
    Dopiero ich „rodacy” okazali się bandą złodziejów, i bez najmniejszego pojęcia o rządzeniu…

    • ▌▌„Teraz zdawało się, że nadszedł czas zemsty, i nikt w tych dzikich zastępach, począwszy od sułtana, skończywszy na ciurze obozowym, nie przeczuwał, że te pola po dwakroć będą dla półksiężyca złowrogie. Nadzieja, ba, nawet pewność zwycięstwa ożywiała wszystkie serca. Janczarowie i spahisowie, tłumy pospolitego ruszenia z Bałkanów, z gór Rodopu, z Rumelii, z Pelionu i Ossy, z Karmelu i Libanu, z pustyń arabskich, znad brzegów Tygru, z nizin nilowych i spiekłych piasków afrykańskich, wydając dzikie okrzyki domagały się, by ich natychmiast na «niewierny brzeg» prowadzić. Lecz tymczasem muezinowie z chocimskich minaretów poczęli wołać na modlitwę, więc uciszyło się wszystko. Morze głów w zawojach, kapuzach, fezach, burnusach, kefiach i stalowych hełmach pochyliło się ku ziemi i przez pola poszedł głuchy pomruk modlitwy, na kształt brzęczenia niezmiernego roju pszczół — i porwany przez powiew, leciał za Dniestr ku Rzeczypospolitej.”

    • Jaki był porządek w koloniach? Chyba taki prawiczkowy że było 99% analfabetów a dziś jest około 50% analfabetów bo przynajmniej działają szkoły.

 2. Chorwacja sobie z nimi poradzi nie są w strefie Schengen na statki i na Niemcy

 3. Takie pomioty powinno się usuwać z europy i to natychmiast ,a wpuszczać nowych nie ma mowy .Chorwacja chyba wie co ma robić,dość już narobili szkód i ludzi zginęło .A niemra z UE zaprosiła to teraz niech zrobią z tym porządek a od nas wara.

  • Powiedz polskim rolnikom żeby nie brali dopłat z lewackiej UE i wrócili do przedunijnej epoki koni i furmanek.

   • Większość rolników i tak nie bierze dopłat.
    2. Unia niszczy rolnictwo.

    • Jasne. W UE jest najtańsza żywność na swiecie w stosunku do zarobków. Dlatego Rosjanie przyjeżdżąją do Biedronki.

Comments are closed.