Niemcy znowu piszą o „polskim obozie zagłady”. Chodzi o Treblinkę

Centralna część pomnika Ofiar Obozu Zagłady w Treblince
Centralna część pomnika Ofiar Obozu Zagłady w Treblince/FOTO: WIKIPEDIA

We Frankfurcie nad Menem pojawił się projekt ułożenia specjalnej kostki brukowej upamiętniającej ofiary Holocaustu. Instalacja ma przypominać o mieszkańcach miasta pomordowanych w niemieckich obozach zagłady. W opisującej projekt niemieckiej gazecie „Frankfurter Neue Presse” pojawił się zwrot „polski obóz zagłady”. O kłamstwie doniosła niemiecka Polonia.

Niemiecki dziennik przytoczył historię jednej z upamiętnionych Żydówek, która w 1942 r. została przewieziona do obozu zagłady w Treblince. W tekście pojawiło się stwierdzenie, iż był to „polski obóz zagłady”.

Sprawę szybko nagłośniła niemiecka Polonia. Polskie Radio podało, że Związek Polaków w Niemczech wraz z Klubem „Gazety Polskiej” zamierzają wysłać do redakcji gazety list protestacyjny.

ZOBACZ: Złapano jednego z największych zbrodniarzy ISIS. Osobiście obcinał głowy i palił jeńców żywcem [WIDEO]

Jak dotąd nie pojawiły się informacje, czy na kłamliwy artykuł zareaguje IPN. Według znowelizowanych przepisów ustawy o IPN, wykorzystanie zwrotu „polskie obozy zagłady” podlega karze grzywny lub więzienia.

Przepisy stanowią, że za p[przypisywanie narodowi i państwu polskiemu odpowiedzialności, lub współodpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę grozi kara grzywny, lub pozbawienia wolności do lat trzech. Przepisy stosuje się zarówno wobec obywateli polskich, jak i cudzoziemców.

Przyjęcie nowelizacji spotkało się z ogromnymi protestami i nagonką ze strony Izraela, który od tego czasu prowadzi przeciw Polsce akcję propagandową.

SPRAWDŹ: Niemiecki parlament wrze! Politycy awanturują się o uchodźców. „Kto płaci w wam pensje? Na pewno nie burki i żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy”

Źródło: wprost.pl

11 KOMENTARZE

  1. Co za sukinsyny co opluwają Polskę i Polaków! Co się dziwić skoro ludzie mianujący się Polakami robią to samo?Nie będę tu wymieniać nazwisk,ale każdy kto myśli rozsądnie wie o kogo chodzi a jest ich wielu!Skoro im nie podoba się Polska,to po jaki ch*j tu siedzą?

    • Skoro prawiczkom nie podoba się UE to czemu nie wyemigrowali jeszcze do Putina?

  2. No to jednak trzeba zbombardować Berlin. Nasz sojusznik Orban ma 30 czołgów, na pewno nam pomoże. Przed Chósarjom drży cały świat!

    • a,po co? Za 10-20 lat,z Turkami się będzie rozmawiać o granicy zachodniej-lewusy lepsze są od rakiet?

  3. Niemiecki socjalizm wygenerował socjalistyczne obozy koncentracyjne na których wzoruje się wszelka marksistowska patologia lewacka w Unii Europejskiej.

  4. hitlrjugend lewatywa ala wilk ksywa wilkołakowa pracowała razem ze szkopami w treblince.
    pomagała im wysyłać do komory żydostwo

Comments are closed.