Niemiecki parlament wrze! Politycy awanturują się o uchodźców. „Kto płaci w wam pensje? Na pewno nie burki i żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy”

Angela Merkel i Alice Weidel / PAP/ Twitter
Angela Merkel i Alice Weidel / PAP/ Twitter

Niemiecki parlament wrze! Szefowa frakcji parlamentarnej AfD Alice Weidel rozpętała awanturę na temat imigrantów w Bundestagu. „Kto płaci w Niemczech pensje?”. Może pańscy wspaniali imigranci? Chyba nie myśli pan tego poważnie?”

Jak podaje dw.com podczas debaty generalnej w niemieckim parlamencie przewodnicząca AfD Weidel zarzuciła rządowi Angeli Merkel, że „nieokiełznaną imigracją zagraża wzrostowi gospodarczemu i dobrobytowi społeczeństwa”.

Czytaj też: To skandaliczne nagranie z oszustwa podbija sieć. Oto jak w magiczny sposób truskawki z Hiszpanii „zamieniają się” w polskie! [VIDEO]

–”Na pewno nie zapewnią tego dobrobytu burki, chuściane dziewczyny, żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy i inni ladaco” – powiedziała.

Przewodnicząca grupy parlamentarnej AfD stwierdziła, że Niemcy stały się „krajem imigracyjnym dla niewykwalifikowanych i emigracyjnym dla wykwalifikowanych”.

Weidel zwróciła się bezpośrednio do jednego z polityków Zielonych, pytając, „kto płaci w Niemczech pensje”.

– „Może pańscy wspaniali imigranci? Chyba nie myśli pan tego poważnie?” – mówiła.

DW informuje, że przedstawiciele wszystkich innych partii zasiadających w Bundestagu skwitowali słowa posłanki gwizdami i oburzeniem. Weidel nie dawała jednak za wygraną, a swoje wystąpienie zakończyła cytatem czeskiego prezydenta Milosza Zemana.

–”Jeżeli ktoś żyje w kraju, w którym jest karany za wędkowanie bez karty wędkarskiej, ale nie za nielegalnie przekroczenie granicy bez ważnego paszportu, ma pełne prawo powiedzieć, że krajem tym rządzą idioci” – oświadczyła.

Czytaj też: Kibicom zabrakło na odżywki? Napadli na sklep. Policja zatrzymała 12 mężczyzn

Nczas.com/ dorzeczy.pl/ DW.com

Comments are closed.