Tusk stracił pozycję lidera w rankingu zaufania. Zobacz kto zajął pierwsze miejsce

Donald Tusk. fot. PAP/EPA.
Donald Tusk. fot. PAP/EPA.

Tusk stracił pozycję lidera w rankingu zaufania.  Andrzej Duda został liderem rankingu zaufania w sondażu IBRiS dla portalu Onet. Fatalny wynik lidera Platformy Obywatelskiej. 

Prezydent zajął miejsce Donalda Tuska, który jeszcze niedawno mógł pochwalić się najlepszym wynikiem. Z kolei w rankingu nieufności prowadzą Antoni Macierewicz i Grzegorz Schetyna.

Czytaj też: Wyborcza idzie na całość! Czytelnicy organu Michnika wstydzą się tego, że są Polakami!

W najnowszym sondażu IBRiS dla Onetu obecny prezydent osiągnął zaufanie 42.1 proc. i nieufność 42,9 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej zdobył 41,7 proc. pozytywnych i 42,8 proc. negatywnych głosów.

Trzecie miejsce przypadło premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który osiągnął wynik 38,3 proc. zaufania i 43,4 proc. nieufności.

Czwarte miejsce zajął szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 33,3 proc. badanych.

Inne pozycje zajmują: Beata Szydło (29,8 proc.), Jarosław Kaczyński (29,8 proc.), Zbigniew Ziobro (28,9 proc.), Katarzyna Lubnauer (24,9 proc.) i Paweł Kukiz (23,2 proc.). Dziesiątkę zamyka Grzegorz Schetyna (18,7 proc.).

Z sondażu IBRiS wynika, że największą nieufność nadal wzbudza były szef MON Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 68,1 proc. badanych.

Fatalny wynik czyli drugie miejsce zajął lider PO Grzegorz Schetyna z 58,7 proc. nieufności. Dalej jest Zbigniew Ziobro (58,3 proc.). Z kolei prezesowi PiS nie ufa 56,2 proc. badanych.

Czytaj też: Złapano jednego z największych zbrodniarzy ISIS. Osobiście obcinał głowy i palił jeńców żywcem [WIDEO]

Nczas.com/ onet.pl

6 KOMENTARZE

 1. To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym matołom.

  W piosence „Wróżba” z 1982 roku, geniusz Jacek Kaczmarski, to wyśpiewał:

  Kary nie będzie dla przeciętnych drani,
  I lud ofiary złoży nadaremnie.
  Morderców będą grzebać z honorami
  Na bruku ulic nędza się wylęgnie.

  Pomimo wszystko świat trwać będzie nadal –
  W Słońce i Kłamstwo wierzą ludzie prości.
  Niedostrzegalna szerzy się zagłada,
  A wszystkie ręce aż lśnią od czystości.

  Handel, jakich nie było, z chciwością się zmaga,
  Na gorycz popytu, na zdradę cen nie ma.
  Uczynków złych i dobrych kołysze się waga
  Z pełnymi krwi szalami obiema.

  Nieistniejące w milczeniu narasta,
  Aż prezydenci i gwiazd korce bledną,
  Coś się na pewno wydarzy – to jasne,
  Ale nam wtedy będzie wszystko jedno

 2. Jeszcze jeden lipny sondaż. Trudno uwierzyć aby – pajacowaty w swoim skrajnie nadgorliwym filosemityzmie – aktualny prezydent cieszył się aż takim zaufaniem i poparciem. On miał to zaufanie w 2015 roku, kiedy wyborcy jeszcze go bliżej nie poznali. Teraz to równia pochyła. Duda nawet wśród elektoratu PiS stał się postacią mocno wątpliwą i kontrowersyjną. Tusk jest oczywiście wielkim złem dla Polski, ale wolałbym aby jakiś inny polityk go w sondażach detronizował.

  • Racja!Pytanie tylko na kogo głosować?Ktoś rozsądny kochający nasz KRAJ powinien ludziom uświadomić KOGO mamy wybrać!Czasu mamy niewiele!

Comments are closed.