Zamknięte drzwi Białego Domu przed Dudą. Trump spotkał się z prezydentem Uzbekistanu

Prezydent Donald J. Trump i prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijejew fot. PAP/EPA. autor: Olivier Douliery

Prezydent Polski Andrzej Duda nie został zaproszony do Białego Domu. W tym czasie prezydent Trump spotkał się z prezydentem Uzbekistanu.

Wydaje się, że od czasu sprawy zmiany ustawy o IPN trwa niewypowiedziany bojkot najwyższych władz Polski przez najwyższe władze amerykańskie. Notatkę o tym ujawnił swego czasu Onet.pl

Czytaj też: Polonia ma dość PiSu! Rządzący dbają bardziej o interesy Żydów i Ukraińców niż Polaków. Mocny list do prezydenta Dudy

Prezydent Duda przebywa w USA, gdzie zainauguruje w Nowym Jorku rotacyjne przewodnictwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. To znaczące międzynarodowe wydarzenie, ale bardziej prestiżowe niż faktyczne.

Czytaj też: ABW zatrzymało Rosjankę działającą przeciw Polsce

Kiedy przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa obejmował Kazachstan to Trump spotkał się z prezydentem Nazarbajewem, ale dla prezydenta Polski nie znalazł czasu, podobnie jak wiceprezydent Mike Pence.

Trump w tym czasie odbył spotkanie z prezydentem Uzbekistanu.

Andrzejowi Dudzie zostały spotkania z gubernatorem Illinois i burmistrzem Chicago, czyli z lokalnymi notablami z terenów, gdzie jest największe skupisko amerykańskiej Polonii.

Nie upłynął jeszcze rok, kiedy niemal wszyscy zachwycali się wizytą Trumpa w Warszawie, który wygłosił bodajże najwspanialsze przemówienie, jakie kiedykolwiek, jakikolwiek przywódca mocarstwa powiedział o Polsce.