ABW zatrzymało Rosjankę działającą przeciw Polsce

Czy to szpion? Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Rosjankę Jekaterinę C., która brała udział w działaniach hybrydowych przeciwko Polsce.

Ponadto 4 osoby otrzymały zakaz wjazdu na terytorium RP na okres 5 lat.

Czytaj też: Biegunka legislacyjna UE. Dobromir Sośnierz niczym Don Kichot [VIDEO]

Wszystkie te osoby zajmowały się sprawami polsko-ukraińskimi. Ich celem było konfliktowanie obu stron. Szczególnie zajmowały się sprawami historycznej polityki.

Czytaj też: Niech szczekają. Trzymasz ich wszystkich na łańcuchu – Nowe „Ucho Prezesa” [VIDEO]

Jekaterina C. przebywa w Polsce od 2013 r. Ona ma być wydalona z Polski w najbliższych dniach – poinformowały na Twitterze „Wiadomości” TVP.

Zatrzymanie Jekateriny C. to efekt wzmożonej działalności ABW przeciwko dwóm strukturom sieciowym biorących udział w rosyjskiej wojnie hybrydowej i informacyjnej prowadzonej przeciwko RP.

„W związku z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie, ABW ustaliła personalia osób angażujących się w aktywność wymierzoną w bezpieczeństwo RP” – powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rzecznik dodał, że osoby te, brały udział w „podsycaniu animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowaniu i podważaniu polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską”, podejmując próby „konsolidacji środowisk prorosyjskich w RP” wokół tych sfer.

Źródło: TVP Info

12 KOMENTARZE

 1. Chwała bohaterce z Rosji demaskującej ukraińską okupację Polski banderowskich zbrodniarzy i ludobójców na garnuszku cia. Jeśli Rosjanie wejdą do Polski nie będą musieli pytać Polaków gdzie jest święta krowa banderowiec. Polacy czują zbrodnie tych ukraińskich popaprańców i mają świadomość zbrodni na Rosjanach. Nie tylko historycznych.

  • kuku na muniu.
   macie kompleks Ameryki. A trzeba po prostu przegonić złodziei i wziąśc się do pracy, tak jak Chińczycy.
   Rosja ma wszystkie surowce a Chiny PKB 12 razy większe.

 2. Czytaj: „Mówiła prawdę o UPAińcach”. Ciekawe kiedy zaczną rodowitych Polaków za to do łagrów wysyłać?

 3. No i prawiczki bronią rosyjskich szpiegów jak na zawołanie. Komunista KGBowiec Putin idolem polskich prawiczków.

 4. o kurde, a myślałem że chodzi o tą kurwę lewatywe ale wilk ksywa wilkołakowa, wyjętą bezpośrednio z dupy i strasznie śmierdzącą gównem.

 5. Wydalona? Dzialania na szkode panstwa polskiego podpadaja zdaje sie pod kodeks karny. Wydala to sie dyplomatow, ktorzy nie podlegaja polskiemu wymiarowi sprawiedliwosci. Z tekstu nie wynika ze to jakas dyplomatka.

  Albo czegos nie rozumiem, albo ABW dala plame, chwytajac jakas plotke.

 6. Kolejna kompromitacja ABW.
  Do tej pory nie złapali żadnego banderowskiego działacza agitujacego przeciwko Polsce.
  Chodzą sobie banderowcy z flagami, krzyczą swe banderowskie pozdrowienia, śpiewają o zabijaniu Polakow, a ABW tego nie widzi.
  Nie chcą psuć tysiącletniej przyjaźni polsko-ukraińskiej?

  • Banderowska flaga nie jest zakazana w UE. Poza tym Ukraina nie napadła na żadne panstwo a Putin napadł na Syrię, Ukrainę i Gruzję.
   No ale wiadomo że dla prawiczków im gorszy bandyta tym większy idol dlatego też prawiczki obchodzili urodziny Adolfa.

   • Napisałbym ci, co proponuje, ale nie wypada publicznie używać takich słów przeciwko niedorozwojom. Ciesz się.

Comments are closed.