REKLAMA

W środę przez zachodnie Niemcy przetoczyła się trąba powietrzna. Żywioł nie oszczędzał niczego na swojej drodze, obalał drzewa i zrywał dachy z budynków. Groźnemu zjawisku towarzyszyło gradobicie. Ranne zostały co najmniej dwie osoby.

Kierowca wysiadł z samochodu i próbował sprzątnąć gałęzie z drogi. Poważnie ranny trafił na oddział szpitalny – poinformował „Bild” główny komisarz policji Klaus Junker. Drugim poszkodowanym był strażak, którego poraził prąd. Obrażenia uznano za lekkie.

REKLAMA

Trąba powietrzna przeszła przez tereny Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie zdemolowała pięć wsi. Zniszczonych zostało ok. 50 budynków. Część z nich jest w takiej ruinie, że nie nadają się do zamieszkania.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Żywioł obalił drzewa i zniszczył budynki, część dróg była nieprzejezdna. Autostrada 61, została częściowo zamknięta. Jedna ze stacji pogodowych zanotowała porywy wiatru o prędkości 223 km/h.

Zobacz: Korwin-Mikke ostro o Żydach próbujących wyłudzać majątki od Polski: „Należy ich aresztować, tak jak tych, którzy wyłudzali kamienice”

Źródło: TVN24

REKLAMA