Amnesty International wspiera aborcję. Szokujące video

Logo Amnesty International i osoby LGBT/ foto: Twitter/kilokartofli.pl
Logo Amnesty International i osoby LGBT/ foto: Twitter/kilokartofli.pl

Poranne mdłości i zapach jedzenia. Niemożność pomalowania sobie paznokci u stóp – to tylko niektóre z wad bycia w ciąży, jakie podają bohaterki spotu irlandzkiego Amnesty International. Kampania ma na celu skłonienie mieszkańców wyspy do głosowania za liberalizacją przepisów dotyczących aborcji.

Amnesty International, która ma za zadanie obronę praw człowieka, już od dawna udowadnia, że stała się lewacką organizacją walczącą o bardziej „postępowy” świat. Przykłady można mnożyć. Od zupełnego braku reakcji na śmierć Alfiego Evansa, przez wsparcie marszu równości, po kampanię zachęcającą do pełnej legalizacji aborcji.

W Irlandii od wielu tygodni trwa bardzo żywiołowa debata dotycząca liberalizacji prawa aborcyjnego. Aktualne przepisy pozwalają na usunięcie dziecka, jeśli występuje zagrożenie życia matki. Na początku czerwca obywatele mają zagłosować, za utrzymaniem lub zniesieniem 8. poprawki do konstytucji, która zrównuje prawa płodu i matki. Jeśli zwyciężą zwolennicy liberalizacji, rząd ma przygotować nowe rozwiązania prawne.

ZOBACZ: Uchodźcy na ciężarówki. Aktywizacja zawodowa w Niemczech

Przez wiele lat Irlandia karała, raniła, szkodziła i pozostawiała kobiety samymi sobie, więc to sprawa empatii i współczucia – twierdzą przedstawiciele Amnesty International. Kobiety nie mają kontroli nad swoimi ciałami, nawet w kluczowych momentach w życiu, podczas gdy mężczyźni tak; jest to więc sprawa równości – dodają.

Organizacja przedstawiła kontrowersyjny materiał video, w którym zachęca się kobiety do głosowania za zniesieniem 8. poprawki.

Według niedawnych badań opinii publicznej irlandzkie społeczeństwo jest raczej przekonane do zmian. W sondażu przeprowadzonym 9 maja 45 proc. ankietowanych stwierdziło, że zagłosuje za zmianą prawa. 34 proc. oświadczyło, że jest przeciwko. 18 proc. Irlandczyków pozostaje niezdecydowanych.

Źródło: YT/theweek.co.uk

17 KOMENTARZE

  • Słusznie mówisz i jest to prostsze niż myślisz – popatrz:

   Stanisław Michalkiewicz
   Rząd się waha, niczym wisielec. Tymczasem rząd PiS waha się, czy w tej sytuacji otwierać jeszcze jeden front, skoro nawet Organizacja Narodów Zjednoczonych gotowa jest przyłączyć się do kobiet. Wywołało to nawet zgorszone komentarze ze strony niektórych biskupów, że kontynuowanie „prac” nad ustawą może być taktyką obliczoną na odwleczenie decyzji ad calendas graecas. W tej sytuacji muszę przypomnieć, że nad ustawą rozwiązującą sprawę aborcji wcale nie trzeba „pracować”, bo ona jest gotowa już od 1991 roku. Ustawę tę z postaci jednego zdania – dodatkowego paragrafu do artykułu 148 kodeksu karnego, który mówi o zabójstwie człowieka, przedstawiłem już wtedy. Niestety, wtedy również z gronie Episkopatu panował pogląd, że najważniejszy jest „kompromis” i dopiero potem ktoś musiał zwrócić uwagę, że nie można stać na nieubłaganym gruncie „kompromisu”, a jednocześnie pomstować przeciwko „cywilizacji śmierci”. Przypominam tedy zalety mego projektu, który jest zarazem surowy i humanitarny. Wspomniane zdanie brzmi następująco: „W razie zabójstwa dziecka jeszcze nie urodzonego, sąd może podżegacza uwolnić od kary”.

   Co to znaczy? Ano – po pierwsze – że nie mamy do czynienia z żadnym „płodem”, tylko dzieckiem – co przepis stwierdza ponad wszelką wątpliwość. Po drugie, że przerwanie życia takiego dziecka jest zabójstwem – zatem sprawca czynu odpowiadałby, jak za zabójstwo – i w tym jest właśnie surowość, ale i logika. Nie ma bowiem żadnego powodu, by zabójstwo człowieka bardzo małego prawo traktowało w sposób uprzywilejowany, bo wtedy konsekwentnie musielibyśmy zacząć różnicować kary za zabójstwo w zależności od wzrostu, albo wagi ofiary. Zatem sprawca zabójstwa odpowiadałby aż do kary śmierci włącznie – bo nie tracę nadziei, że kara śmierci za morderstwa zostanie przywrócona. Jednocześnie jednak sąd mógłby uwolnić od kary „podżegacza”. Rzecz w tym, że w takim przestępstwie matka dziecka występuje jako podżegacz – bo sama sobie aborcji nie przeprowadza, tylko namawia do tego inne osoby. Zgodnie z prawem, podżegacz w zasadzie odpowiada tak, jak sprawca – ale właśnie ze względów humanitarnych zostawiłem sądowi szansę wzięcia pod uwagę wszystkich okoliczności, jakie konkretnemu przypadkowi towarzyszyły i orzeczenia humanitarnego, dzięki czemu kobieta, często znajdująca się pod presją otoczenia i lekarzy (w Kanadzie spotkałem się z przypadkami wręcz karygodnymi, a w dodatku – jak wskazują okoliczności – spowodowanymi rażącymi błędami diagnostycznymi; lekarze, którzy błędnie zdiagnozowali bliźniaczą ciążę, jako patologiczną i wręcz szykanowali nieszczęsną matkę, by poddała się aborcji, nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego urodziła ona zdrowe dziewczynki, które dzisiaj – jako urodziwe panny – mają już po 20 lat) – więc by taka kobieta mogła zostać uwolniona od kary. Nie widziałem też powodu, by powtarzać wszystkie przepisy części ogólnej kodeksu karnego o stanie wyższej konieczności itp, bo nie ma nic gorszego, niż ustawy przegadane. Ale to rozwiązanie miało wadę, że nie zawierało żadnych elementów przekupstwa, więc nikt nie był zainteresowany uchwaleniem takiej ustawy. Ale skoro już szykuje się wojna totalna na tym froncie, to może by spróbować?

 1. Jeżeli władze nie usuną z Sejmu tych rozrabiających, nie posadzą w więzieniach tych bandytów z kodu i ubywateli, nie porozwoiązują antypolskich ugrupowań, i przestaną dotować antypolskie teatry, muzea, wystawy, fundacja to ja moi przyjaciele i rodzina przestaniemy popierać obecne władze w zbliżających się wyborach !!!!!!! /wszystkich/

 2. Na początek chcą aborcji, bo w ramach postępu nie stosują antykoncepcji, chcą by to odwalili za nie inni i inni zapłacili. Potem chcą eutanazji jw. To ostatnie można rozważyć tylko w ich przypadkach, by był święty spokój.

 3. Szokujace. Amnesty international wspiera usuwanie wlasnych upierdliwych zebów ósemek

 4. Jak zwykle socjalistyczna patologia ma socjopatyczne ciągoty do mordowania, tym razem uwzięli się na zabijanie dzieci.

 5. Wszystkim świętszym od samego Boga ( to zdaje się jest lucyferyzm ??) polecam- II księga mojżeszowa 21/22-23
  Bóg biblijny wyraźnie wskazuje na hierarchię życia -za unicestwienie płodu nakazuje zapłacić rekompensatę pieniężną,za zabicie kobiety żąda życia za życie.

Comments are closed.